نکاتی برای موفقیت در Assassin’s Creed Valhalla

Amoozesh Assassins Creed featured image

اگر ماجراجویی با Eivor را تازه شروع کرده‌اید، به احتمال زیاد به دنبال برخی از نکات و ترفندهای Assassin’s Creed Valhalla خواهید بود تا بتواند در ابتدای بازی شما را کمک کند. سیستم‌های زیادی در بازی وجود دارد که باید با آنها آشنا شوید، علاوه بر این سیستم‌ها با شبیه شدن بخش مبارزات بازی به سبک سری بازی‌های Souls، نکاتی وجود دارند که باید از آنها آگاه شوید.

در این مقاله برخی نکات کلی را که باید قبل از شروع بازی Assassin’s Creed Valhalla بدانید به شما آموزش می‌دهیم. این مطلب به شما کمک می‌کند تا با سیستم مبارزات و ماجراجویی بازی کنار بیایید، در عین حال شما را به سمت بهترین توانایی‌های موجود در بازی سوق می‌دهد و شما را برای غارت موفق جزایر انگلیس آماده می‌کند.

سعی کنید منابع خود را مدیریت کنید

چرم و سنگ آهن (Iron Ore) دو منبع رایج در Valhalla هستند که در درجه اول برای بروزرسانی سلاح‌ها و زره‌ها استفاده می‌شوند. اما همه آنها را بی‌درنگ برای بهتر کردن شمشیر و سپر خود استفاده نکنید. در عوض، آنها را ذخیره کنید تا ابتدا مهارت‌های خود را ارتقا بدهید و جیره‌بندی درستی انجام دهید.

سعی کنید ابتدا میزان سلامتی خود و هسته‌های بازگردانی سلامت خود را ارتقا دهید. پس از انجام این کار، شما می‌توانید تیر و کمان خود را ارتقا دهید تا در ابتدای بازی راحت‌تر باشید. سپس با ارتقای تیردان خود تعداد تیرهای قابل حمل را افزایش دهید. هر پیکان اساساً یک کشتار رایگان در اوایل بازی است، و شما به مهمات اضافی نیاز خواهید داشت، زیرا سلاح‌های مختلف بازی مانند Recurve Bow در ابتدای بازی با قدرت بسیار کم شروع می‌شوند.

سبک بازی را با سلاح و زره خود مطابقت دهید

زمانی که به سطح مناسبی از تعداد سلاح‌ها و مهمات رسیدید، اطمینان حاصل کنید که ارتقاها را مناسب با سبک بازی خود انتخاب کنید و امتیازهای بدست آورده را هدر ندهید. این موضوع در بازی توضیح داده نمی‌شود اما موضوع بسیار مهمی است. به درخت مهارت نگاه کنید و ببینید آیا مهارتهای (Raven (Stealth) ، Wolf (Ranged یا (Bear (Heavy مورد علاقه شماست، سپس بررسی کنید که آیا زره و اسلحه متناسب با آن مهارتها را مجهز دارید یا خیر.

در هر درخت مهارت، گره‌های ‘Way of The X’ وجود دارد که فقط در صورت کسب کردن مهارتهای همان بخش، افزایش می‌یابد. در همین حال،  مجموعه‌هایی ارائه می‌شود که پاداش‌های خاصی را برای پوشیدن هر پنج قطعه از همان مهارت فراهم می‌کند.

همه‌ی Book of Knowledge نروژ را دریافت کنید

Assassin’s Creed Valhalla در نروژ و در زمینی کاملاً بزرگ و پر از نماد آغاز می‌شود، اما پس از چند ماموریت داستانی سریع، برای حمله به سواحل انگلیس سریع حرکت می‌کنید. ورود به انگلستان چندین ویژگی اساسی از جمله سیستم حل و فصل را باز می‌کند، بنابراین خیلی سخت‌گیر نباشید، اما قبل از عزیمت قطعاً باید هر کتاب دانش را در اسکاندیناوی جمع‌آوری کنید.

کتاب دانش به Eivor دسترسی دائمی به توانایی‌ها را می‌دهد، بنابراین شما می‌خواهید تا آنجا که ممکن است هنگام ورود به انگلیس جنگ را بسیار آسان کنید. توانایی فوق‌العاده‌ای وجود دارد که من هنوز در اواسط بازی از آن استفاده می‌کنم به نام Rage of Helheim. با رفتن به پشت آبشار در شرقی‌ترین قسمت Rygiafylke می‌توانید این توانایی را بدست آورید.

برای کشتن دشمنان سطح بالا از مخفی‌کاری استفاده کنید

یکی از بهترین مهارت‌هایی که می‌توانید در اوایل بازی کسب کنید، “Advanced Assassination” نام دارد که در مدرسه Raven در پایین سمت چپ درخت مهارت بزرگ بازی یافت می‌شود. اگر بدون آن دشمنان سطح بالا را ترور کنید، آنها را به طور کامل نمی‌کشید.

assassins creed valhalla guide tips 03

اما وقتی مهارت Advanced Assassination را باز کنید، یک رویداد سریع در حین قتل شروع خواهد شد. اگر در این رویداد موفق ظاهر شوید و به موقع دکمه قتل را فشار دهید دشمن خود را بدون سر و صدا خواهید کشت. می‌توانید با استفاده از این مهارت به دشمنانی که سطح بالاتری از شما دارند ضربه بزنید و زود به منابع سطح بالا و تجهیزات دسترسی پیدا کنید.

به موقع و هوشمندانه غارت کنید

به محض ورود به انگلستان، اردوگاه خود را ایجاد کرده و شروع به جستجو و ماجراجویی کنید. به مناطق مختلف سر بزنید و با مبارزاتی که انجام می‌دهید اقدام به ارتقای مهارت‌ها بکنید. با این حال، قبل از اینکه در دنیای وسیع Assassin’s Creed Valhalla کاوش کنید، ارزش دارد که تا آنجا که می‌توانید غارت کنید، و منابع مورد نیاز برای باز کردن قفل ساختمانهای مهم کمپ خود را بدست آورید.

ساخت و ساز جز جالب‌ترین ویژگی‌های بازی است. مانند قراردادهای Reda، حیوانات لجندری، Order of the Ancients و موارد دیگر. باید چندین پایگاه را در منطقه نزدیک خود روی نقشه مشاهده کنید که ممکن است بسیاری از آنها در ابتدا دلهره آور به نظر برسند. اما اگر سطح قدرت شما کمتر از ۱۰۰ است، باید بتوانید آنها را با استفاده از مخفی کاری غارت کنید. هنگامی که هر جعبه تدارکاتی یا supply box را در اردوگاه باز می‌کنید، حملات پایان می‌یابد، بنابراین ابتدا دشمنانی که سطح بالا دارند را با استفاده از ویژگی‌های مخفی کاری بازی ترور کنید، سپس بوق بزنید، درها را به زور باز کنید، غنیمتان را بدزدید و سریع فرار کنید. سپس به خانه بروید و از منابع و غنائم به دست آمده خود لذت ببرید.

Valhalla را به سبک Sekiro بازی کنید

قابلیت Mikiri Counter  از Sekiro را به خاطر دارید؟ توانایی که به شما اجازه می‌داد تا با Dash کردن ضرباتی را به دشمن بزنید که قابل دفاع کردن نباشد. Assassin’s Creed Valhalla هم این قابلیت را در بازی خود دارد که Counter Roll نام دارد. در غرب دور از نقطه شروع درخت مهارت Raven، این توانایی را خواهید یافت که حملات غیرقابل دفاع شدن بازی را برای شما باز می‌کند.

assassins creed valhalla guide tips 01

وقتی این مهارت را کسب کردید، اگر Eivor به یک دشمن با این مهارت حمله کند باعث میشود دفاع دشمن شما باز شده و روی زمین بیافتد، در این صورت می‌توانید خیلی راحت از ضربات مرگبار استفاده کنید و دشمن را از بین ببرید. هنگامی که شروع به مبارزه با باس‌های بازی می‌کنید، جایی که دشمنان دارای نوارهای سلامتی بزرگ و سلاح‌های عظیم الجثه هستند، این مهارت برای زنده ماندن شما ضروری می‌شود و شما را از زدن ضربات بیهوده و کم شدن نوار Stamina باز می‌دارد.

مهارت شنای اسب را باز کنید

هنگامی که از حملات اولیه خود به اندازه کافی منابع لازم راتأمین کردید، مهمترین اولویت شما این است که قفل Stable را از کنار Longhouse باز کنید. با این کار می‌توانید از Rowan نسخه ارتقا mount کوه را خریداری کنید. یکی از آنها ارتقا Horse Swimming است. این مهارت به شما امکان می‌دهد اسب شما با سهولت نسبی در عمیق ترین قسمت های آب شنا کند.

همانطور که تصور می‌کنید، در Valhalla مسافرت زیادی با اسب انجام می‌شود و با موقعیت‌های زیادی روبرو خواهید شد که ترجیح می‌دهید از آن جا عبور کنید. به همین ترتیب، این مهارت یک صرفه جویی گسترده در زمان است: آن را در اسرع وقت انجام دهید.

مهارت Heavy Dual Wield را بدست آورید تا به یک هیولا تبدیل شوید‌‌

در قسمت شمال غربی درخت مهارت، به دنبال رد قرمز مهارت‌های Bear ،Heavy Dual Wield را پیدا خواهید کرد. یک مزیت که به شما اجازه می‌دهد اسلحه‌های دو دست را فقط با یک دست داشته باشید.

assassins creed valhalla guide tips 02

اکنون می‌توانید از Axe های دوتایی یا نیزه‌های دوتایی استفاده کنید و این ترکیبات اضافی بسیار جذاب هستند. علاوه بر این، سلاح‌های دو دست بسیار بیشتر از همتایان یک دست خود کاربرد دارند، بنابراین شما نیز آسیب بیشتری خواهید دید.

از چالش های Flyting به سادگی عبور نکنید

در اوایل، شما با رجزخوانی‌های وایکینگ‌ها آشنا می شوید که Flyting نام دارد و جذابیت شما را افزایش می‌دهد و گهگاه گزینه های گفتگوی اضافی را باز می‌کند. از این موارد صرف نظر نکنید. بدون خراب کردن هر چیزی، چندین مورد وجود دارد که این گزینه‌های گفتگوی اضافی مسیرهای جدیدی را در داستان باز می‌کند که می تواند بسیار مفید باشد، یا به پخش شرایطی که شخصیت‌های محبوب در معرض خطر هستند کمک می‌کند.

حتی اگر تخصص زیادی در رجزخوانی نداشته باشید flyting نسبتاً آسان است. فقط مطمئن شوید که پاسخ شما با جمله مخالف شما قافیه شده و همان معنی را منتقل کند. اگر آنها در مورد اینکه شما چه احمقی هستید صحبت می‌کنند، گزینه بهتر این است که توهین را به آنها برگرداند تا اینکه مباحث را کاملاً تغییر دهد.

اولین کسی باشید که برای “نکاتی برای موفقیت در Assassin’s Creed Valhalla” دیدگاه می‌گذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

میزان رضایت خود را در ارزیابی وارد کنید*

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.