آموزشآموزش کنسولایکس باکسپلتفرم‌ها

آموزش قدم به قدم ساخت اکانت ایکس باکس

چطور با استفاده از کامپیوتر اکانت ایکس باکس بسازیم

فروش انواع گیفت کارت پلی استیشن، ایکس باکس و نینتندو در فروشگاه اینترنتی گیم پاس

همانطور که اطلاع دارید برای اینکه کاربران بتوانند از تمامی امکانات و سرویس‌های کنسول ایکس باکس خود از جمله آپدیت سیستم عامل، استفاده از سرویس گیم پس، پرداختن به بازی‌های آنلاین و خرید دیجیتال بازی‌ها بهره ببرند، می‌بایست از اکانت ایکس باکس یا کمی عمومی‌تر از اکانت مایکروسافت خود بر روی کنسول استفاده کنند. در این مقاله از سری مقالات آموزشی کنسول در مجله اینترنتی گیم پاس، قصد داریم به شما نحوه ساخت اکانت ایکس باکس را آموزش دهیم. پس در ادامه با گیم پاس همراه باشید.

 اکانت ایکس باکس یا اکانت مایکروسافت را اکثر کاربران با دامنه Hotmail.com یا Outlook.com می‌شناسند. در واقع همانند سرویس جیمیل (gmail) گوگل، شما با ساخت این اکانت می‌توانید از تمامی سرویس‌های ارائه شده توسط شرکت Microsoft با یک اکانت استفاده کنید. یکی از این سرویس‌ها، سرویس معروف کنسول ایکس باکس است که با ساخت و وارد کردن آن بر روی کنسول می‌توانید از امکاناتی همچون خرید دیجیتال بازی‌ها، استفاده از سرویس محبوب گیم پس (Game Pass) و استفاده از سرویس ایکس باکس لایو گلد (Xbox Live Gold) برای آنلاین بازی کردن، استفاده نمائید.

نکته‌ای که در ساخت اکانت ایکس باکس برای کاربران ایرانی این سرویس پرطرفدار حائز اهمیت است، انتخاب کشور آمریکا حین ساخت اکانت است. چرا که مایکروسافت در سرویس ایکس باکس، آی پی کاربران ایرانی خود را تحریم کرده و اجازه استفاده از این سرویس را به کاربران ایرانی خود نمی‌دهد. البته این مشکل هم همانند همه مشکلات اینچنینی این سال‌ها با شرکت‌های مختلف، راهکار خاص خودش را دارد که در ادامه مقاله آموزش ساخت اکانت ایکس باکس این راهکار را به شما خواهیم آموخت. بنابراین با دقت در ادامه با مجله اینترنتی گیم پاس همراه باشید.

مرحله اول ساخت اکانت ایکس باکس

برای اینکه بعد از ساخت اکانت ایکس باکس مایکروسافت با مشکلاتی کوچک که آن هم بابت انتخاب کشور می‌باشد روبرو نشوید، می‌بایست از سرویس‌های تغییر آی پی IP استفاده نمائید و به دلیل اینکه استفاده از سرویس‌های تغییر آی پی بر روی کنسول ایکس باکس کمی دشوار است و ممکن است کاربران معمولی نتوانند از آن‌ها بر روی کنسول ایکس باکس خود استفاده نمایند، ساخت اکانت را بر روی کامپیوتر به شما آموزش خواهیم داد.

  تیم New Day از WWE به بازی Gears 5 اضافه خواهند شد

در درجه اول می‌بایست از سرویس تغییر آی پی IP بر روی کامپیوتر، لپ تاپ یا گوشی خود استفاده نموده و سپس برای ساخت اکانت ایکس باکس به صفحه وب ساخت اکانت ایکس باکس مراجعه فرمائید. با مراجعه به این صفحه با تصویری همانند زیر روبرو خواهید شد که ممکن است در طول زمان با کمی تغییرات روبرو شود اما استاندارد کار یکی می‌باشد.

صفحه وب ساخت اکانت ایکس باکس مایکروسافت
صفحه وب سایت ساخت اکانت ایکس باکس مایکروسافت

حال شما با یک صفحه همانند صفحه بالا، شاید با طراحی متفاوت، روبرو خواهید شد که می‌بایست در این صفحه طبق تصویر زیر بر روی گزینه Create a Free Account یا Create Account یا Sign Up کلیک کنید.

کلیک بر ریو گزینه Create Account در صفحه وب ساخت اکانت ایکس باکس
کلیک بر ریو گزینه Create a Free Account یا Sign Up در صفحه وب سایت ساخت اکانت ایکس باکس مایکروسافت

مرحله اول ساخت اکانت ایکس باکس

پس از کلیک بر روی گزینه Sign Up یا Create a Free Account در عکس قبل، شما با صفحه‌ای همانند صفحه زیر روبرو خواهید شد که می‌بایست در درجه اول بر روی گزینه Get a New email Address کلیک کنید.

انتخاب گزینه Get a new email Address در صفحه ساخت اکانت ایکس باکس

انتخاب گزینه Get a new email Address برای ساخت اکانت ایکس باکس

حال شما طبق عکس زیر می‌بایست در مرحله اول که با شماره ۱ در عکس مشخص شده، یک نام کاربری یا Username برای اکانت ایکس باکس یا مایکروسافت خودتون بنویسید. توجه داشته باشید که در صورت تکراری بودن این اکانت، سیستم به شما با یک پیغام قرمز رنگ اخطار خواهد داد تا شما نام کاربری دیگری را برای خود انتخاب کنید. سپس در مرحله بعد در همین صفحه، طبق شماره ۲ مشخص شده در عکس می‌‌بایست یکی از دامنه‌های پیشنهادی مایکروسافت که Outlook.com یا Hotmail.com می‌باشد را برای اکانت ایکس باکس یا مایکروسافت خود انتخاب نمائید. در اینجا این نکته را باید خدمت شما کاربران عزیز بگوییم که این دو دامنه با یکدیگر هیچ تفاوتی از نظر عملکرد نخواهند داشت. در آخر طبق شماره ۳ مشخص شده در عکس، بر روی گزینه Next کلیک کنید.

انتخاب نام کاربری برای اسخت اکانت ایکس باکس
انتخاب نام کاربری و دامنه مایکروسافت برای ساخت اکانت ایکس باکس

 

در مرحله بعد می‌بایست یک پسوورد برای اکانت Xbox خودتون وارد کنید که پیشنهاد میشه برای اینکه اکانت شما از دست حملات سارقین اطلاعات به دور باشد، از حروف بزرگ و کوچک و همچنین اعداد و علامت‌های روی کیبورد در پسورد مورد نظرتون استفاده بفرمائید و سپس بر روی گززینه Next کلیک کنید.

  نقد و بررسی Crash Bandicoot 4: it's About Time
انتخاب پسوورد برای ساخت اکانت Xbox
انتخاب پسوورد برای ساخت اکانت Xbox

 

سپس در مرحله بعد طبق تصویر زیر می‌بایست نام و نام خانوادگی خودتون رو وارد بفرمائید و سپس بر روی دکمه Next کلیک کنید.

نوشتن نام و نام خانوادگی برای ساخت اکانت ایکس باکس
وارد کردن نام و نام خانوادگی براس ساخت اکانت Xbox

در مرحله بعد، طبق تصویر زیر شما حتما می‌بایست در بخش Country/Region کشور خود را بر روی United States قرار دهید و در بخش انتخاب تاریخ تولد حتما طوری سن خودتون رو وارد کنید که بالاتر از ۱۸ سال باشد، در غیر اینصورت با مشکلاتی در ساخت اکانت یا خریدهای درون فروشگاه ایکس باکس یا بازی‌ها دچار خواهید شد. بعد از انجام مراحل بر روی گزینه Next کلیک کنید. دقت داشته باشید ممکن است با صفحه تست ربات مایکروسافت روبرو بشید که با وارد کردن اعداد و حروف درست این مرحله رو هم پشت سر خواهید گذاشت.

انتخاب کشور و تاریخ تولد هنگام ساخت اکانت ایکس باکس
وارد کردن کشور و تاریخ تولد برای ساخت اکانت ایکس باکس

 

در مرحله بعد، با صفحه‌ای مطابق تصویر زیر روبرو خواهید شد که اطلاعات اکانتی که ساختید را با شما چک خواهد کرد و دو گزینه برای دریافت خبرنامه ایمیلی بابت آفرهای فروشگاه ایکس باکس مایکروسافت و به اشتراک گذاشتن اطلاعات اکانت برای تبلیغات مرتبط با مایکروسافت به نمایش در خواهد آمد. البته پیشنهاد نمی‌شود این دو گزینه را تیک بزنید، بنابراین بر روی گزینه I Accept کلیک کنید تا نشان دهد که شما تمامی قوانین استفاده از اکانت مایکروسافت یا ایکس باکس مایکروسافت را پذیرفته‌اید.

قبول کردن شرایط و قوانین استفاده از اکانت مایکروسافت برای ساخت اکانت ایکس باکس
قبول کردن شرایط استفاده از اکانت مایکروسافت هنگام ساخت اکانت مایکروسافت Xbox

بعد از انجام مرحله بالا یعنی کلیک بر روی گزینه I Accept، با صفحه‌ای همانند تصویر زیر روبرو خواهید شد که نشان می‎‌دهد شما اکانت ایکس باکس خود را به درستی ساخته و حالا می‌توانید با نام کابری و پسووردی که انتخاب کردید بر روی کنسول ایکس باکس خود لاگین کرده و سپس از تمامی امکانات کنسول Xbox خود از جمله آپدیت کنسول، خرید بازی به صورت دیجیتال از ایکس باکس استور، شارژ اکانت ایکس باکس با استفاده از گیفت کارت ایکس باکس و… بپردازید.

طریقه ساخت اکانت ایکس باکس

 

فروش انواع پلی استیشن 4
منبع
گیم پاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا