آموزشآموزش کنسولپلتفرم‌هاپلی استیشن

آموزش قدم به قدم ساخت اکانت پلی استیشن

مراحل کامل و قدم به قدم ساخت اکانت پلی استیشن همراه با تصاویر

فروش انواع گیفت کارت پلی استیشن، ایکس باکس و نینتندو در فروشگاه اینترنتی گیم پاس

همانطور که میدونین برای استفاده از تمامی امکانات دستگاه پلی استیشن خود نیاز به یک اکانت یا حساب کاربری که به آن اکانت پلی استیشن یا PSN یا Play Station Network Account میگن داریم. شما با ساخت اکانت پلی استیشن در درجه اول میتونین سیستم عامل دستگاه خودتون و بازی‌هایی که بر روی سیستم در حال بازی هستند را آپدیت یا بروزرسانی کنید. همچنین میتونین با داشتن اکانت بر روی دستگاه خود، بازی‌های مورد علاقه‌تان را از فروشگاه مجازی پلی استیشن یا PlayStation Store بخرید. بنابراین با گیم پاس همراه باشید تا به آموزش ساخت اکانت پلی استیشن در کنسول پر طرفدار پلی استیشن ۴ بپردازیم.

در ابتدا و قبل از ساخت اکانت، دانستن اطلاعاتی بسیار ضروری است. حتما شنیدید که می‌پرسند اکانت شما مربوط به کدام کشور است یا به اصطلاح ریجن (Region) چند است. آمریکا، امارات، انگلستان، آلمان، ژاپن و… . متاسفانه در لیست کشورهای شرکت سونی به دلایلی که همه ما میدونیم کشور ایران وجود ندارد. باید بدانید هنگام ساخت اکانت، وقتی کشوری را به عنوان کشور خودتون انتخاب می‌کنید در واقع اکانت شما هم با همان کشور و قوانین مربوط به آن در حوزه گیم سازگار خواهد شد و اکانت شما هم مربوط به آن کشور می‌شود. همچنین باید بدانید که قیمت بازی‌های دیجیتال یا به عبارتی بازی‌هایی که از فروشگاه مجازی پلی استیشن PlayStation Store خریداری می‌کنید، در کشورهای مختلف متفاوت است. همچنین میزان مالیاتی که هنگام خرید به آنها تعلق می‌گیرد نیز به همین ترتیب است. در مورد پرداخت مالیات باید بدانید که به طور مثال اگر شما هنگام ساخت اکانت کشور خود را آمریکا انتخاب کنید، حتی انتخاب ایالات مختلف شامل مبالغ مختلف مالیاتی نیز می‌باشد. تمام این مسائل توضیح داده شد زیرا برای ما که در ایران و با شرایط مختلف قیمت ارز در حال زندگی هستیم حتی ۱ دلار هم می‌تواند در قیمت خرید یک بازی متفاوت باشد.

بریم سراغ مراحل ساخت اکانت یا حساب کاربری پلی استیشن. در درجه اول کنسول خود را به اینترنت متصل نمائید، چرا که ما ساخت اکانت یا حساب کاربری را بر روی کنسول به شما آموزش خواهیم داد. لازم به توضیح است مراحل ذکر شده در این آموزش، مربوط به کنسول پلی استیشن ۴ (PlayStation 4) می‌باشد.

مرحله اول: وارد گزینه تنظیمات (Settings) در منوی اولیه کنسول پلی استیشن ۴ خود شوید.

گزینه تنظیمات در پلی استیشن 4 برای ساخت اکانت پلی استیشن

مرحله دوم: از گزینه‌های نمایش داده شده در قسمت تنظیمات، گزینه Login Settings را انتخاب نمائید.

منوی Login Setting در پلی استیشن 4 باری ساخت اکانت پلی استیشن

مرحله سوم: در این مرحله وارد قسمت یا گزینه User Management شوید.

گزینه User Management در پلی استیشن 4 برای ساخت اکانت پلی استیشن

مرحله چهارم: بر روی گزینه Create User کلیک کنید.

توجه: حتماً دستگاه خود را قبل از اینکه مراحل ساخت اکانت را طی کنید، به اینترنت متصل نمائید.

گزینه Create User برای ساخت اکانت پلی استیشن

مرحله پنجم: شما با صفحه‌ای مطابق زیر روبرو خواهید شد که ویژگی‌های استفاده از شبکه پلی استیشن (Playstation Network) را که شامل دانلود آخرین بازی‌ها و دموی بازی‌های ارائه شده در فروشگاه پلی استیشن (PlayStation Store)، ایجاد رابطه دوستی، چت یا گفتگو با دیگر بازیکنان (Players) شبکه پلی استیشن (PlayStation Network) و همچنین اشتراک تصویری تجربیات خود از بازی‌ها و محیط آنها با دیگر علاقه‌مندان این شبکه می‌باشد را توضیح داده است. شما می‌بایست بر روی گزینه Next مطابق تصویر کلیک کنید.

توضیحات شبکه PSN در ساخت اکانت پلی استیشن

مرحله ششم: در این صفحه با گزینه Sign in یا ورود به شبکه پلی استیشن (PlayStation Network) مواجه هستید. در صورت داشتن اکانت می‌توانید با وارد کردن آی‌دی (ID) یا ایمیل آدرس خود و رمز عبوری که برای اکانت خود در شبکه پلی استیشن (PlayStation Network) در نظر گرفته‌اید، ورود یا Sign in کنید. اما ما در اینجا نیاز به ساخت اکانت شبکه پلی استیشن داریم. پس مطابق عکس زیر بر روی گزینه New to PlayStation Network? Create an Account که در واقع از شما سوال می‌کند که “آیا کاربر جدید در شبکه پلی استیشن هستید؟ پس اکانت بسازید”، کلیک کنید.

گزینه ساخت اکانت پلی استیشن

مرحله هفتم: در اینجا می‌بایست بر روی گزینه ثبت نام یا Sing up Now کلیک کنیم.

گزینه ثبت نام در ساخت اکانت پلی استیشن

مرحله هشتم: در این مرحله می‌بایست کشور یا منطقه، زبان و تاریخ تولد خود را به ترتیب مرحله یک، دو و سه مطابق عکس انتخاب نمائید. نکاتی که در این مرحله باید به آنها توجه کنید، در درجه اول انتخاب کشور یا منطقه است که با توجه به اینکه گزینه کشور عزیزمان ایران در این لیست وجود ندارد و شما می‌خواهید بعدها با این اکانت به خرید بازی و پرداخت در فروشگاه پلی استیشن (PlayStation Store) بپردازید، پیشنهاد می‌کنیم گزینه United States را طبق شماره ۱ در عکس، از لیست کشورها انتخاب کنید. زبان خود را بر روی زبان مسلط خود طبق شماره ۲ در عکس قرار دهید که معمولا بر روی English می‌باشد. در مرحله سوم شما می‌بایست تاریخ تولد خود را انتخاب نمائید. در اینجا باید توجه داشته باشید که در سر تا سر دنیا افراد کمتر از سن قانونی دسترسی‌های کمتری از لحاظ نرم‌افزاری به برخی امکانات ابزارهای الکترونیک دارند. لذا برای دسترسی کامل در صورت پائین‌تر بودن سن شما از سن قانونی، یعنی ۱۸ سال، به ناچار می‌توانید تاریخ تولدی بالاتر از ۱۸ سال برای خود در نظر بگیرید (پیشنهاد گیم پاس وارد کردن اطلاعات حقیقی می‌باشد). که مطابق عکس در مرحله ۳ می‌توانید ماه، روز و سال میلادی تولد خود را به ترتیب وارد نمائید.  توجه داشته باشید تاریخ تولدی که در این قسمت وارد می‌کنید را حتماً در جایی مطمئن یادداشت نمایید که بعدها در صورت فراموشی رمز عبور و مسائل امنیتی، گاهاً دیده شده که از شما تاریخ تولدی که هنگام ساخت اکانت شبکه پلی استیشن (PlayStation Network) وارد کرده‌اید سوال می‌شود.

  نسخه تمام دیجیتال Xbox One S با قیمت 249.99 دلار در 7 می 2019 عرضه خواهد شد

گزینه کشور در ساخت اکانت پلی استیشن

 

مرحله نهم: در این صفحه می‌بایست آدرس محل سکونت خود را وارد نمائید. اما دقت کنید، چون در مرحله قبل کشور یا منطقه خود را بر روی آمریکا قرار دادید، حتما آدرسی واقعی و درست که در آمریکا وجود فیزیکی دارد را باید وارد کنید. نکته‌ای که بسیار مهم است در واقع وارد کردن کدپستی یا Postal Code می‌باشد، که شما با جستجو در اینترنت می‌توانید کدهای پستی مختلفی را از آمریکا به دست آورید، اما سیستم به صورت اتوماتیک استان و شهر کدپستی را متوجه خواهد شد و نسبت به محل سکونت شما و قوانین مالیاتی آن ایالت در کشور آمریکا، مالیات اضافه بر روی بازی‌هایی که قرار است بعدها از فروشگاه پلی استیشن تهیه کنید، به قیمت اصلی بازی اضافه خواهد کرد. پس پیشنهاد می‌کنیم در قسمت شماره یک، همانند عکس، پستال کد ۳۲۱۱۸ را که مربوط به Florida است وارد کنید تا هنگام خرید نیز مالیاتی به قیمت اصلی بازی دیجیتالی که می‌خواهید تهیه کنید اضافه نشود. پس از وارد کردن کدپستی یا Postal Code گزینه‌های شماره ۲ و ۳ به صورت اتوماتیک کامل می‌شود. توجه داشته باشید به صورت دستی گزینه شماره ۲ یعنی شهر (City) را اول کاملا پاک کرده و سپس با کلمه Florida کامل کنید. همچنین گزینه شماره ۳ یعنی ایالت/استان (State/Province) به صورت اتوماتیک توسط سیستم کامل خواهد شد و نیاز به تغییر توسط شما نخواهد داشت. پس از تکمیل فیلدهای ذکر شده بر روی گزینه بعد یا Next کلیک کنید.

آدرس کد پستی در ساخت اکانت پلی استیشن

گزینه کشور در ساخت اکانت پلی استیشن
مرحله دهم: خوب در این مرحله از ساخت اکانت پلی استیشن (PlayStation Account)، سیستم از شما درخواست وارد کردن ایمیل آدرس یا پست الکترونیک می‌کند، پس لازم به ذکر است داشتن ایمیل آدرس برای ساخت اکانت پلی استیشن ضروری است. در صورت نداشتن ایمیل آدرس یا پست الکترونیک می‌بایست وارد سایت یکی از شرکت‌هایی که خدمات ایمیل ارائه می‌دهند مانند (Google, Yahoo, Hotmail) شوید و آدرس پست الکترونیک یا ایمیل خود را بسازید. خوب همانطور که در عکس مشاهده می‌کنید در قسمت شماره ۱ می‌بایست یک ایمیل آدرس معتبر که قبلاً ساخته شده است را وارد کنید. در قسمت شماره ۲ در عکس، می‌بایست رمز عبوری برای اکانت پلی استیشن خود وارد کنید. توجه داشته باشید این رمز لازم نیست که با رمز عبور آدرس ایمیل شما یکسان باشد و از نظر امنیتی بهتر است که رمز عبور اکانت پلی استیشن شما با ایمیل‌تان متفاوت باشد. همچنین توجه داشته باشید از رمزهای عبور مشکل یا Complex یعنی حروف بزرگ، حروف کوچک، علامت ها یا Symbols و اعداد استفاده کنید، زیرا در صورت استفاده از رمزهای عبور آسان اکانت شما نیز به راحتی توسط هکرها یا افراد سودجو مورد حمله و سوء استفاده قرار خواهد گرفت. در قسمت شماره ۳ نیز باید برای بار دوم رمز عبوری که انتخاب کردید را وارد کنید تا سیستم از درست تایپ شدن رمز عبور شما مطمئن شود. با وارد کردن اطلاعات درست، تیک‌هایی که نشان از درستی اطلاعات وارد شده دارد کنار فیلدهای ایمیل آدرس یا پست الکترونیک و رمز عبور نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید با کلیک بر روی گزینه بعدی یا Next به مرحله بعد بروید. توجه داشته باشید پائین فیلدهای ذکر شده همانند عکس قسمت‌های ۴ و ۵، دو تیک وجود دارد که سیستم از شما می‌پرسد که آیا تمایل دارید نوتیفیکیشن یا اعلاناتی از طرف شرکت سونی بابت اخبار بازی‌ها، دستگاه‌ها و تخفیف‌های این شرکت بر روی ایمیل آدرس وارد شده دریافت کنید و همچنین تمایل دارید اطلاعات اکانت شما با شرکت سونی به اشتراک گذاشته شود. پیشنهاد می‌کنیم اگر نیاز خاصی به مطالب ذکر شده ندارید این دو تیک را برداشته و به مرحله بعد بروید.

 

مرحله یازدهم: در این مرحله شما می‌بایست آواتار (Avatar) مورد علاقه خود را برای اکانت پلی استیشن خود از آواتارهای ارائه شده توسط شرکت سونی انتخاب کرده و به مرحله بعد بروید.

مرحله دوازدهم: در این مرحله شما می‌بایست پروفایل اکانت پلی استیشن خود را تکمیل کنید. همانطور در عکس مشاهده می‌کنید قسمت شماره ۱، آنلاین آی‌دی (Online ID) شما می‌باشد، در واقع آی‌دی که شما قرار است با آن در شبکه پلی استیشن شناخته شوید. یکی از مزایای این آی‌دی (ID) این است که دوستان شما با داشتن آی‌دی (ID) شما می‌توانند درخواست دوستی در شبکه پلی استیشن برایتان ارسال کنند تا با یکدیگر به بازی بپردازید، و یا اشخاصی که در سرتاسر دنیا مشغول به بازی هستند می‌توانند شما را از روی همین آی‌دی شناسایی کرده و به شما درخواست دوستی یا پیام خصوصی ارسال کنند. در قسمت شماره ۲ نام خود (First Name) و در قسمت شماره ۳ نام خانوادگی (Last Name) خود را وارد نمائید تا بعد از ظاهر شدن تیک‌هایی که نشان از درست بودن اطلاعات دارد، به مرحله بعد بروید.
توجه داشته باشید آنلاین آی‌دی (Online ID) شما باید انحصاری باشد و از کاراکترهای معتبر یعنی حروف، اعداد و کاراکتر آندرلاین (Under Line) در وارد کردن آی‌دی (ID) خود استفاده کنید، در صورت مورد قبول واقع نشدن آی‌دی، می‌بایست آن را عوض کرده و یا گزینه‌های پیشنهادی سیستم را انتخاب نمائید.

  آپدیت جدید Rainbow Six Siege با عنوان Shifting Tides در دسترس قرار گرفت

مرحله سیزدهم: در این مرحله می‌توانید تنظیمات مربوط به حریم خصوصی اکانت پلی استیشن خود را انجام دهید. این مرحله شامل ۳ قسمت است که هر کدام از آنها مربوط به بخشی از تنظیمات حریم خصوصی اکانت پلی استیشن شما می‌باشد، که در صورت نیاز تغییر داده و بر روی گزینه بعدی یا Next طبق عکس های زیر کلیک کنید.

تنظیم مراحل حریم خصوصی اکانت پلی استیشن
تنظیم مراحل حریم خصوصی اکانت پلی استیشن
تنظیم مراحل حریم خصوصی اکانت پلی استیشن

مرحله چهاردهم: در این مرحله شما می‌بایست با توافق‌نامه شرکت سونی بابت ساخت اکانت پلی استیشن موافقت کنید. برای این موضوع همانند عکس بر روی گزینه Accept کلیک کنید.

پذیرفتن توافقنامه کاربری ساخت اکانت پلی استیشن

مرحله پانزدهم: در این مرحله همانند عکس زیر، با پیغامی که به شما نشان می‌دهد “اکانت شما با موفقیت ساخته شده است” روبرو می‌شوید. بر روی گزینه بعدی یا Next کلیک کرده تا به مرحله بعد بروید.

تکمیل مراحل ساخت اکانت پلی استیشن

مرحله شانزدهم: این مرحله برای تأیید (Verify) ایمیل آدرس یا پست الکترونیکی است که شما برای ساخت اکانت پلی استیشن خود وارد کرده‌اید. بدین ترتیب ایمیلی برای شما از طرف Playstation ارسال شده است، که می‌بایست به صندوق ورودی پست الکترونیک خود مراجعه کرده و همانند عکس بر روی لینک تأیید یا Verify کلیک کنید. سپس در دستگاه خود همانند عکس بر روی گزینه Already Verified کلیک نمائید تا این مرحله نیز به درستی انجام شود.

تایید ایمیل برای ساخت اکانت پلی استیشن
گزینه تایید ایمیل برای ساخت اکانت پلی استیشن
گزینه تایید ایمیل در کنسول پلی استیشن 4

مرحله هفدهم: بعد از اینکه ایمیل آدرس یا پست الکترونیک خود را تایید یا Verify کردید، می‌بایست برای اکانت خود به دلخواه یک کاور انتخاب کنید و سپس بر روی بعدی یا Next کلیک کنید.

مرحله انتخاب عکس برای ساخت اکانت پلی استیشن

مرحله هجدهم: در این مرحله می‌توانیم یک قدم امنیتی اضافه تر به اکانت پلی استیشن خود اضافه کنیم. بدین صورت که با شناساندن یک شماره موبایل واقعی، البته از همان کشوری که در مرحله هشتم وارد کردیم، امنیت اکانت خود را افزایش دهیم. اما اگر کشور و آدرس محل سکونت خود را به صورت نامعتبر وارد کردید از این مرحله گذشته و همانند عکس بر روی گزینه Do This Later کلیک کنید تا وارد مرحله بعد شوید. لازم به ذکر است در مرحله بعد نیز فرآیند درخواست شماره موبایل ادامه خواهد داشت که همانند عکس دوم در این مرحله نیز بر روی گزینه Do This Later کلیک کنید.

تنظیم احراز هویت دو مرحله ای ساخت اکانت پلی استیشن
تنظیم شماره موبایل در ساخت اکانت پلی استیشن

مرحله نوزدهم: این مرحله لینک کردن اکانت پلی استیشن شما با اکانت شبکه اجتماعی فیسبوک‌تان می‌باشد. در صورت تمایل می‌توانید این مرحله را گذرانده و بعد از لینک کردن اکانت خود به اکانت شبکه اجتماعی خود در فیسبوک، تجربیات، تصاویر و مطالبی را به طور مستقیم از دستگاه PlayStation خود بر روی این شبکه اجتماعی به اشتراک بگذارید. اما از آنجایی که این شبکه اجتماعی در کشور عزیزمان غیرقابل استفاده است، می‌توانید همانند ما بر روی گزینه Do This Later کلیک کنید.

تنظیم اکانت فیسبوک در مراحل ساخت اکانت پلی استیشن

مرحله بیستم: در این مرحله همانطور که از نامش (Setup Your Family) پیداست، می‌توانید برای دیگر اعضای خانواده خود اکانت ساخته و به مدیریت آنها بپردازید. این مرحله بیشتر برای والدینی مناسب است که می‌خواهند نظارت و کنترل کامل بر روی کارکرد و بازی کردن فرزندان خود داشته باشند. در صورت عدم تمایل برای تنظیمات این مرحله همانند ما بر روی گزینه Skip کلیک کنید.

مرحله بیست و یکم: در این مرحله که مرحله پایانی ساخت اکانت پلی استیشن شما می‌باشد، سیستم به شما اعلام می‌کند که اطلاعات مربوط به اکانت پلی استیشن شما بر روی این دستگاه پلی استیشن ۴ (PS4) ذخیره شده است. با کلیک بر رو گزینه OK می‌توانید به مراحل ساخت اکانت پلی استیشن پایان دهید.

پایان کامل ساخت اکانت پلی استیشن

دقت داشته باشید برای این که بتوانید با اکانت ساخته شده وارد شوید، می‌بایست اول از اکانتی که در حال حاضر بر روی آن لاگین یا ورود کرده‌اید خارج شده و سپس دوباره برای ورود دسته خود را روشن کرده و اکانت پلی استیشن ساخته شده توسط خود را از لیست اکانت‌های موجود در دستگاه انتخاب نمائید.

تمامی مراحل ساخت یک اکانت استاندارد پلی استیشن (PlayStation Account) به صورت کامل و با تصویر به شما توضیح داده شده است. شما عزیزان می‌توانید در صورت داشتن هرگونه سوال، انتقاد یا پیشنهاد در پائین صفحه در بخش نظرات، آنها را با گیم پاس مطرح بفرمائید.

۴.۷/۵ (۱۲ نظر)
فروش انواع پلی استیشن 4
منبع
گی پاس
برچسب‌ها

‫۶۴ دیدگاه

  1. سلام رضا عزیز:
   خیلی خوشحالیم که مطالب سایت گیم پاس رو هم مطالعه می‌کنید.
   در گیم پاس یک نفر نیست که برای شما عزیزان مطلب می‌نویسه یک تیم هستیم که همگی تلاش برای ارائه بهترین محتوا را به شما عزیزان داریم.

   امیدواریم که نظرات بیشتری از شما در مطالب گیم پاس ببینیم.
   با احترام

 1. سلام
  من مرحله ۱۳ بخش اخر فرق میکنه یه چیز داره دو حالت داره
  بعد من next رو میزنم
  بعدش ۲ تا گزینه میاد یکیش نوشته do this leter یکیشم؟؟
  بعد من اگه do th…..
  میزنم میاد بیرون او نیکی رو میزنم میگه باید یه یوزر انتخاب کنی بعد من یه یوزر انتخاب میکنم
  بعد میره تو یوزر بعد میره مرحله ۱
  مشکل از چیه؟

  1. سجاد عزیز سلام:
   اولا که شما واضح توضیح ندادید همش نوشتید یک جیز میاد و یه پیغام میبینید اگر پیغام رو درست بنویسید ما هم دقیق میتونیم راهنمایی کنیم.
   با توضیحاتی که شما دادید وارد بخش تنظیمات Family شدید که شما توی اون قسمت باید Do This Later را میزدید که اگر به بیرون هدایت میشید پس یکی از مراحل رو درست سپری نکردید.
   اینکه مراحل ممکنه با توضیحات ما متفاوت باشن طبیعی هست چونکه، پلی استیشن ممکنه هر چند وقت یکبار طراحی صفحات و بخش ها رو تغییر بده.

   بازم اگر مشکلی بود بفرمائید دقیقتر تا راهنماییتون کنیم.
   با احترام

 2. سلام
  میخواستم بدونم وقتی توی ایجاد اکانت توی بخش انتخاب کشور امریکا رو انتخاب میکنم برای اینکه بتونم از خدماتش استفاده کنم حتماً باید دستگاه هم ریجن ۱ یعنی امریکا باشه؟
  با تشکر از سایت خوبتون.

  1. سلام آریا عزیز:
   خیلی خوشحالیم که مطالب سایت گیم پاس رو مطالعه می‌کنید.
   آریا عزیز خیر نیازی نیست که حتما دستگاه شما ریجن ۱ باشه اصلا ریجن دستگاه مهم نیست و شما میتونین با هر ریجنی از دستگاه هر ریجنی از اکانت را بسازید.

   امیدواریم پاسخ براتون مفید بوده باشه.
   با احترام

 3. سلام مجدد در سونی استور
  بازی apex در را ۲۴ گ ب گذاشته
  می خواستم بدانم چه حجمی مصرف می کند
  یا فورتنایت ۶ گ ب

  همه رایگان است دیگر فقط باید پول اینترنت را بدهیم؟

  1. سجاد عزیز سلام:
   بله شما می‌توانید بازی‌های رایگان را دانلود کرده و سپس باید به بازی بپردازید به بازی های رایگانی مثل Apex و Fortnite بازی‌های Free to Play گفته می‌شود همچنین بازی Call of Duty: Warzone یا Warzone هم بازی رایگان است که شما می‌توانید بدون پرداخت هیچ گونه هزینه‌‍ای دانلود بفرمائید.
   در جواب سوال اصلی شما باید بگیم بله این بازی ها برای اجرا نیاز به اینترنت دارند چون همه آن‌ها آنلاین هستند.

   امیدواریم پاسخ براتون مفید بوده باشه.

   با احترام

 4. سلام
  بازی apex در پلی ستیشن ستوری رایگان است
  یعنی دیگر لازم نیست اکانت خود را شارژ کنیم
  با تشکر از سایت خوبتون💜

  1. سجاد عزیز سلام:
   بله بازی Apex رو میتونین به رایگان دانلود بفرمائید در فروشگاه پلی استیشن استور.

   شاد، پیروز و موفق باشید.
   با احترام

 5. سلام
  یه سوال داشتم
  مثال من یک گیفت کارت ۲۵ دلاری خریدم
  بعد رفتم بازی ۱۵ دلاری خریدم
  ایااون مقداری که میمونه از بین میره یا باقی میمونه
  و یه سوال دیگه تاریخ انقضا هم دارن کارت ها

  1. سلام سجاد عزیز:
   در ارتباط با سوال شما باید بگیم خدمتتون که، گیفت کارت‌ها تاریخ انقضا ندارند یعنی وقتی شما گیفت کارت رو خریداری می‌کنید می‌توانید هر زمان که تمایل داشتید کد گیفت کارت رو وارد حساب کاربری پلی استیشن خود بکنید و از مقدار پولش در فروشگاه پلی استیشن بهره ببرید فقط توچه داشته باشید گیفت کارت‌هایی که از فروشگاه‌های معتبر تهیه می‌شوند چنین موضوعی براشون صدق میکنه.
   در جواب دیگر سوال شما باید بگیم که اگر شما گیفت کارتی ۲۵ دلاری تهیه کردید و بعد اکانت پلی استیشن خودتون رو با اون شارژ کردید و یک بازی مثلا ۱۵ دلاری تهیه کردید ۱۰ دلار ما بقی در کیف پول اکانت PSN شما باقی میمونه و شما هر زمان که تمایل داشتید حتی در کنسول های نسل بعدی پلی استیشن یا حالا ایکس باکس میتونین اون رو در اکانتی که شارژ شده استفاده نمائید.

   امیدواریم پاسخ براتون مفید بوده باشه.
   با احترام

   خرید گیفت کارت از فروشگاه اینترنتی گیم پاس

 6. سلام ببخشید من اصلا سر رشته ندارم تو ps4 بعد از اینکه همه مراحل رو رفتیم
  بعدش باید بریم گیفت کارت بگیریم
  اگه دارم اشتباه می گم لطفا
  توضیح کامل رو بگید
  با تشکر

  1. سجاد عزیز سلام:
   خیلی خوشحالیم که مطالب سایت گیم پاس رو مطالعه می‌کنید. ببینید ما تمام توضیحات لازم رو داخل مقاله دادیم اما خوب باز هم برای اینکه شما تفهیم بشید و بتونین موضوع رو به راحتی درک کنید توضیحاتی میدیم خدمتتون.
   سجاد عزیز شما برای اینکه بتونین از قابلیت های کنسول پلی استیشنتون کامل استفاده کنین مثل خرید بازی از فروشگاه مجازی پلی استیشن و یا بازی کردن به صورت آنلاین باید خساب کاربری یا اکانت پلی استیشن بسازید. در ضمن بدانید که بعد از ساخت اکانت پلی استیشن برای اینکه بتونین بازی های مورد علاقه خودتون رو نیز خریداری کنین باید حساب کاربری یا اکانت پلی استیشن ( PSN Account) تون رو با استفاده از گیفت کارت شارژ بفرمائید به مبلغ دلخواه و بازی مورد نظر رو خریداری کنید.
   شما میتونین بعد از ساخت اکانت، مقاله چطور حساب کاربری پلی استیشن خود را با گیفت کارت شارژ کنیم را در گیم پاس مطالعه کنید.

   امیدواریم پاسخ براتون مفید بوده باشه، بدانید که اگر باز سوالی در ذهنتون بود میتونین از همین طریق بفرمائید تا ما در اسرع وقت پاسخگو باشیم.
   با احترام

   خرید انواع گیفت کارت پلی استیشن با قیمت مناسب

 7. باسلام … ببخشید میخواستم بدونم … میشه در ادرس اکانت اطلاعات امریکا و همونایی که نوشتید رو بزنیم و برای تایید دو مرحله ای شماره ایران باشه ؟؟ مشکلی پیش نمیاد ؟؟؟ باتشکر از سایت خوبتون

  1. امیر عزیز سلام:
   خیلی خوشحالیم مطالب سایت گیم پاس رو مطالعه می‌کنید.
   امیر عزیز خیر هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد و با اطمینان این کار رو انجام بدید.

   با احترام

 8. سلام من داشتم اکانت میساختم اما با پیامی که میگفت باید نرم افزار را اپدیت کنید مواجه شدم و گزینه update now. رو انتخاب کردم منتظر ماندم تااپدیت کردن تموم بشه بعد دوباره از اول مراحل رو انجام دادم ولی باز با اونپیام آپدیت مواجه شدم میشه لطفا راهنمایی کنید . ممنون

  1. سلام کاربر عزیز:
   خیلی خوشحالیم که مطالب سایت گیم پاس رو مطالعه می‌کنید.
   ببینید پیغام آپدیت در واقع آپدیت سیستم عامل کنسول پلی استیشن شماست. شما لطفا بفرمایید دقیقا تو کدوم مرحله با پیغام آپدیت مواجه میشید کاربر گرامی که ما دقیق بتونیم راهنماییتون کنیم. لطفا از همین طریق بفرمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگو باشند.

   با احترام

 9. سلام من الان هر کاری که گفتین انجام دادم ولی نمیتونم وارد پلی استیشن استور بشم لطفا کمکم کنید

  1. امیر محمد عزیز سلام:
   خیلی خوشحالیم مطالب سایت گیم پاس رو مطالعه می فرمائید.
   در درجه اول باید بگیم خدمتتون ما یک تیم پشت مجموعه گیم پاس هستیم و یک نفر بر روی مقالات این سایت کار نمیکنه.
   کاربر گرامی و محترم گیم پاس، شما چرا نمیتونین وارد پلی استیشن استور بشید یعنی با چه پیغامی با چه مشکلی مواجه میشید لطفا بیشتر توضیح بدید تا بتونیم کمکتون کنیم.

   از همین طریق بفرمائید تا ما در اسرع وقت پاسخگو شما کاربر عزیز باشیم.

   با احترام

 10. سلام
  ممنون از توضیحات کامل شما
  من ای دی دارم و تنظیمات آن را با کشور آمریکا انجام دادم . الان ترکیه هستم . آیا میتوانم ای دی خود را تغییر تنظیمات دهم و به کشور ترکیه تغییر دهم .
  چون نمی تونم هیچ خرید و یا آپدیتی انجام دهم .
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

  1. سلام امیر عزیز:
   خیلی خوشحالیم مطالب سایت گیم پاس رو مطالعه می‌کنید و به جمع کاربران گیم پاس خوش آمدید.
   در جواب سوال شما باید بگیم بله شما میتونین این کار رو انجام بدید. شما باید به اکانت خود در وب سایت اکانت پلی استیشن لاگین کنید و از اون طریق آدرس خودتون رو تغییر بدید.
   البته آموزش این کار تا ۲ الی ۳ روز آینده در سایت قرار خواهد گرفت و از همین طریق یعنی بخش دیدگاه ها شما رو مطلع خواهیم کرد.

   با احترام

 11. سلام
  خشته نباشید
  من اکانت دارم اما مال کسیه که دستگاه رو ازش خریدم و میخوام یه اکانت جدید بسازم ، اگر این کارو بکنم اطلاعات دیتای بازیها و آپدیتهای بازیها که روی اکانت قبلی هست پاک میشه یا با اکانت جدید تمام اون اطلاعات قبلی رو دارم؟

  1. علیرضا عزیز سلام:
   خیلی خوشحالیم که مطالب سایت گیم پاس رو مطالعه میکنید.

   ببینید ۲ حالت وجود داره اینکه اکانتی که بر روی دستگاه شما هست برای خود طرفی هست که ازش کنسول رو خریداری کردید یعنی بازی های بر روی کنسول به صورت قانونی نصب شده است یه حالت هم این هست که بازی به صورت غیر قانونی نصب شده است که شما با اتصال دستگاه به اینترنت برای ساخت اکانت جدید امکان قفل شدن بازی ها وجود داره.
   حالا اگه اکانت قانونی باشه روش نص بشد باشه امکان اینکه بتونین روی اکانت خودتون از بازی ها استفاده بفرمائید زیاده اما لازم به ذکره که شما دیتای بازی ها رو از دست نخواهید داد.

   امیدواریم پاسخ براتون مفید بوده باشه.

   با احترام

   1. بازیها سی دی هست بصورت قانونی
    فقط میخوام مطمئن بشم که آپدیت بازیها و دیتای اونها پاک نمیشه؟

    1. سلام علیرضا عزیز:
     خیر دیتا و آپدیت بازی ها به هیچ عنوان با ساخت اکانت از بین نمیره خیالتون راحت باشه.

     با احترام

 12. سلام:
  باید چیکار کنم تمام مراحل رو انجام دادم اما با پیغام ( PLEASE ENTER ANOTHER ACCOUNT) مواجه میشم.

  1. سلام مینا عزیز:
   خیلی خوشحالیم که مطالب سایت گیم پاس رو هم مطالعه میکنید.

   ببینید شما آیا همه مراحل رو درست رفتید یعنی تاییدیه ایمیل براتون ارسال شد و اون رو تو ایمیل تایید کردید و اکانت بر روی کنسولتون به نمایش در میاد. و این پیغام رو تو کدوم مرحله از ساخت اکانت میگیرید. لطفا دقیقتر توضیح بدید.
   در ضمن محبت بفرمائید حتما فارسی تایپ کنید در غیر این صورت کامنتتون نمایش داده نخواهد شد.

   با احترام

 13. سلام یعنى اون پیام که در مرحله ١۶ است باید براى برنامه ایمیل تو گوشى فرستاده بشه وما اون رو تو پى اس فور تو بخش بالا أضافه کردن اون رو ثبت کنیم

  1. رامیار عزیز:
   بله ایمیلی که به شما ارسال میشه رو باید چک بفرمائید و بعد تایید کنید و بعد برید داخل کنسول و روی گزینه Verify تایید رو انجام بدید.

   با احترام

 14. اینجا که شما فرمودی أید که به پست الکترونیک مراجعه کنیم یعنى به ایمیل خود یه شر بزنیم

 15. سلام ممنون به خاطر مطالب مفید تون من یه سوال داشتم اون این بود که وقتى create user رو مى زنم یهچیزى به انگلیسى مى یاد چیکار کنم لطفا کمک کنید ممنون میشم که اگر کمک کنید

  1. سلام رامیار عزیز:
   خیلی خوشحالیم مطالب سایت گیم پاس رو مطالعه میکنید.
   کاربر عزیز لطفا پیغام رو برای ما اینجا تایپ کنید تا کمکتون کنیم.

   با احترام

    1. رامیار عزیز:
     شما روی کنسولتون یه اکانت ساخته شده که دسترسی والدین داره و به شما اجازه ساخت اکانت نمیده. شما باید با اون کسی که براتون اکانت رو ساخته صحبت کنین که ایشون براتون اکانت رو بسازه. یا اون اکانت رو از روی کنسولتون پاک بفرمائید.

     امیدواریم پاسخ براتون مفید بوده باشه.

     با احترام

      1. سلام کاربر گرامی:
       ببینین الان شما سعی کنین یه ایمیل جدید با سن بالاتر از ۱۸ سال بسازید و بعد از اون هم بیاید داخل پلی اسیشن با اون ایمیلی که ساختید یه اکانت بسازید و سنتون رو بالای ۱۸ سال بزنید. فرآیند ساخت اکانت هم که طبق همین آموزش پیش برید درست میشه.

       با احترام

        1. کاربر عزیز:
         خواهشمندیم مطالب آموزشی رو دقیق بخونین و به پاسخ کارشناسان دقت بفرمائید. شما باید ایمیلی دریافت کنید و ایمیل رو تایید کنید و بعد در کنسول پلی استیشن ۴ خودتون دوباره گزینه verify رو بزنید.

         لطفا دیدگاه تون رو یک بار ارسال بفرمائید بیشتر از یکبار سیستم شما رو به عنوان اسپم شناسایی خواهد کرد.

         با احترام

        2. سلام ببخشید من همه مراحل رو میرم ولی پلی استیشن برای من پیامی ارسال نمیکند چیکار کنیم حالا

 16. سلام گیفت کارد رو باید از کجا تهیه کنم روش نصب بازی های پلاس و پلی استیشن استور رو میدونم ولی میخوام بازی ghost of tsushima که ۶۵۹ دلاریه دانلود کنم

  1. سلام اوستا عزیز:
   خیلی خوشحالیم مطالب سایت گیم پاس رو مطالعه میکنید.
   شما میتونین گیفت کارت پلی استیشن آمریکا رو از فروشگاه اینترنتی گیم پاس از طریق لینک زیر خریداری فرمائید به مبلغ مورد نظرتون و بعد برای شما یک کد ارسال میشه که اون کد رو در بخش Redeem Code در پلی استیشن استور وارد کنید اکانتتون شارژ خواهد شد و بعد میتونین بازی مورد نظرتون رو خریداری بفرمائید.

   خرید گیفت کارت پلی استیشن آمریکا در فروشگاه گیم پاس

   دقت کنین که مبلغ بازیتون درست باشه و به همون میزان حالا کمی بیشتر گیفت کارت خریداری بفرمائید.
   بعد از خرید گیفت کارت هم تیم پشتیبانی فروش با شما تماس میگیرند و راهنمایی های لازم رو خدمتتون میدن.

   امیدواریم پاسخ براتون مفید بوده باشه.

   با احترام

 17. سلام خسته نباشی
  من اصلا مرحله ۹ رو ندارم
  و توی مرحله ۱۵ اون تیک کنار آواتار نمیاد
  و کلا مراحل ۱۶ به بعد برام نمیاد
  و همش میگه که برای کانفیکر کردن حساب باید family manager رو ثبت نام کنی
  لطفا راهنمایی کنید
  ممنون میشم

  1. سلام دانیال عزیز:
   خیلی خوشحالیم که مطالب سایت گیم پاس رو مطالعه میکنید.
   دانیال عزیز دو تا موضوع شما سن خودتون رو در هنگام ساخت اگانت چقدر زدید؟ یعنی تاریخ تولد خودتون رو چی زدید؟

   با احترام

 18. سلام
  من وقتی میام قسمتverify your email address
  گزینه already verifiedرا میزنم نمیاره
  لطفا یکی بگه من باید چه کار کنم؟؟لطفا

  1. سلام حسین عزیز:
   خیلی خوشحالیم که مطالب سایت گیم پاس رو مطالعه میکنید.
   منظورتون اینه که ایمیل شرکت سونی یا PlayStation براتون میاد درسته اما وقتی رو گزینه Verify که میزنی Verify نمیشه؟
   شما وقتی میزنی رو گزینه وریفای میره تو یه صفحه جدید و پیغام Successful به نمایش در میاد بعد باید برید تو فرآیند و Already Verify رو بزنید.

   لطفا توضیح یشتر بدید تا بتونیم کمکتون کنیم.

   با احترام

  1. سلام بهنام عزیز:
   ممنون از اینکه وب سایت گیم پاس رو برای مطالعه انتخاب کردید.
   شما بازی های پلی استیشن مد نظرتون هست؟ میخواید بخرید؟

    1. سلام بهنام عزیز:
     شما حالا که اکانت پلی استیشن برای خودتون ساختید اگه میخواید بازی بخرید باید برید تو PlayStation Store که گزینش سمت چپ منوتون هست از اونجا خرید انجام بدید به وسیله گیفت کارت. حالا میتونین بازی ها رو به صورت دیسک هم نصب کنین. یعنی دیسک هم تهیه کنین نصب کنید.

     بال احترام

  1. سلام:
   ممنون از اینکه مطالب گیم پاس رو مطالعه می‌کنید.
   منظورتون رو از اینکه چطور از اکانت خارج شید متوجه نمی‌شیم. لطفا توضیح بدید.

   با احترام

 19. سلام.میگم بگین چطوری اون کدی که به گوشی ارسال میشه رو باید دریافت کنم برا من ارسال نمیشه

  1. اقای نادری عزیز سلام:
   شما برای فعال سازی Two Step Authentication باید برید به آدرس https://www.playstation.com/account و بعد از وارد شدن با نام کاربری و پسوورد مورد نظر به بخش Security از منوی های سمت چپ برید، بعد از اون تو قسمت Mobile Phones گزینه Edit رو بزنید و شماره موبایل مورد نظرتون رو وارد کنید. سپس بعد از وارد کردن شماره موبایل کمی پائین تر گزینه Two 2-Step Verification رو خواهید دید که بر روی Inactive قرار داره و با رفتن بر روی گزینه Edit اونجا میتونین ورود با sms یا ورود دو مرحله ای رو بر روی اکانت خودتون فعال بفرمائید.

   با احترام

  1. سلام اسماعیل عزیز:
   ممنونیم از اینکه مطالب سایت گیم پاس رو مطالعه می کنید.
   ببینید اون قسمت که شما شماره تلفن خودتون رو میدید برای امینت دو مرحله ای اکانت شماست و اگر میبینید که کد به گوشی شما پیامک یا SMS نمیشه میتونین فعلا این بخش رو Skip کنین و اکانت خودتون رو بسازید و در بعدها بیاید و قسمت امنیت دو مرحله یا Two Authenticate اکانتتون رو فعال کنید.
   بازم اگه مشکلی بود بفرمائید راهنماییتون کنیم.

   با احترام

   1. سلام ببخشید من ۲ روز دارم ور می رم این پیام تگوشیم نمی یاد دیگه کلافه شدم خدایی هر کسی می دونه کمک کنه ممنون میشم

    1. حسام عزیز سلام:
     کدوم پیام توو گوشیتون نمیاد؟ پیام Verify منظورتون هست؟ بفرمائید تا بتونیم کمکتون کنیم.

     با احترام

      1. حسام عزیز سلام:
       یک اینکه حتما کل ایمیلتون رو چک کنین یعنی spam فولدر و ما بقی فولدرهاتون رو و اگر نشد مقدار سنتون رو که میخواید وارد کنین لطفا بالاتر از ۱۸ سال بزنین.

       این موارد رو چک کنین اگر بازم مشکل بود بفرمائید تا رانماییتون کنیم.

       با احترام

        1. سلام حسین عزیز:
         حتما تاریخ تولد ایمیل و اکانتی که میسازید رو دقت بفرمائید. اگر میتونین توی یک بازه زمانی دیگه این کار رو انجام بدید با یک ایمیل جدید که تاریخ تولد توش بالاتر از ۱۸ سال باشه. بعضی مواقع مشکل از سرورهای پلی استیشن هست و ارسال ایمیل هاشون انجام نمیشه.

         امیدواریم پاسخ براتون مفید بوده باشه.

         با احترام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن