آموزش قدم به قدم افزایش فضای ذخیره سازی پلی استیشن ۴ با استفاده از هارد اکسترنال

آموزش قدم به قدم افزایش فضای ذخیره سازی پلی استیشن 4 با استفاده از هارد اکسترنال

در این مقاله از سری مقالات آموزش کنسول بازی گیم پاس، قصد داریم راهکاری سریع، راحت و در عین حال کارآمد در اختیار آن دسته از کاربران کنسول پلی استیشن ۴ که از کمبود فضای ذخیره سازی کنسول خود شاکی هستند، قرار دهیم. پس در ادامه این مقاله با گیم پاس همراه باشید تا متوجه شوید چطور فضای ذخیره سازی کنسول پلی اسیشن ۴ را توسط هارد دیسک اکسترنال افزایش دهید.

بسیاری از کاربران کنسول پلی استیشن هستند که از مقدار کم حافظه یا هارد کنسول پلی استیشن ۴ خود گلگی دارند. حتی آن دسته از کاربرانی که کنسول خود را با بالاترین ظرفیت هارد موجود در بازار یعنی ۱ ترابایت تهیه کرده‌اند باز هم از این مشکل رنج می‌برند. مهم نیست که دلیل این دسته از کاربران نگهداری بازی‌ها درون هارد و پاک نکردن بازی‌های به اتمام رسانیده شده توسط آن‌هاست یا هر چیز دیگری، مهم این است که در حال حاضر نیاز به فضای بیشتر برای نصب بازی‌های بیشتر بر روی کنسول خود دارند و با پیشنهاد‌های عجیب غریبی از افراد غیر متخصص و نابلد برای حل مشکل خود مواجه می‌شوند. اما ما در این مقاله راهکاری را برای حل مشکل کمبود فضای ذخیره سازی کنسول پلی استیشن ۴ به این دسته از کاربران ارائه خواهیم کرد که راحت، کم هزینه و کارآمد می‌باشد.

پلی استیشن مدت‌هاست که با مشاهده این مشکل راهکاری را در آپدیت‌های خود برای کاربران شاکی از کمبود فضای ذخیره سازی در کنسول پلی استیشن ۴ ارائه کرده است، و این راهکار هم چیزی نیست جز استفاده از فضای ذخیره سازی خارجی یا هارد اکسترنال. بله به همین سادگی با استفاده از یک هارد اکسترنال میتونیم ظرفیت هارد کنسول PS4 خودمون رو افزایش بدیم.

قبل از شروع مراحل آموزش افزایش فضای ذخیره سازی یا هارد کنسول پلی استیشن ۴ به یک نکته باید دقت داشته باشید. هارد اکسترنالی که برای این کار استفاده می‌کنید باید USB-3 باشد. چرا که کنسول PS4 از هاردهایی با درگاه ارتباطی USB-2 برای ذخیره سازی پشتیبانی نمی‌کند. حالا موضوعی که ممکن است ذهن شما و خیلی از کاربران را به خود مشغول کند قیمت زیاد هاردهای اکسترنال در بازار است. حتما خیلی از شما هاردهای اینترنال یا داخلی HDD با پورت ارتباطی SATA در خانه یا بر روی کامپیوتر خود دارید. شما می‌توانید با خرید یک باکس هارد USB-3 از بازار و با قرار دادن هاردهای اینترنال در این باکس، هارد اینترنال را به اکسترنال تبدیل کرده و هم از پرداخت هزینه مازاد برای خرید هارد اکسترنال بپرهیزید و هم از هارد اینترنال بیکار و فراموش شده خود درست و به جا استفاده نمائید. نکته شایان ذکر دیگر این است که اگر از هاردهای SSD به عنوان فضای ذخیره سازی خارجی استفاده نمائید، سرعت بارگذاری و خواندن اطلاعات قطعا بیشتر از هاردهای معمولی یا HDD خواهد بود و نتیجه بهتری از نظر سرعت اجرا در بازی‌های کنسول خود خواهید دید.

مرحله اول آموزش افزایش فضای ذخیره سازی PS4 با استفاده از هارد اکسترنال:

بعد از تهیه هارد اکسترنال USB-3 با ظرفیت مورد نظر، شما می‌بایست هارد را از طریق یکی از دو درگاه USB-3 موجود بر روی کنسول PlayStation 4 خود به کنسول متصل کنید. بعد از اتصال هارد اکسترنال، در بخش اعلانات یا Notifications شما طبق عکس زیر اعلانی را مبنی بر اینکه هارد اکسترنال به دستگاه شما متصل شده است و شما می‌توانید از این پس اپلیکیشن‌های مورد نظرتان را بر روی حافظه USB متصل شده نصب و اجرا کنید، نمایش داده میشود.

  فهرست بازی های آگوست 2021 سرویس پلی استیشن پلاس فاش شد

اعلان اتصال هارد اکسترنال به پلی استیشن 4

نگران نباشید اگر شما این اعلان را بر روی صفحه کنسول خود مشاهده نکردید، می‌توانید طبق عکس‌های زیر با رفتن به بخش‌های Settings -> Devices -> USB Storage Devices فضاهای ذخیره سازی یا هاردهای اکسترنال متصل به کنسول PS4 خود را مشاهده کنید. در عکس زیر می‌توانید مراحل گفته شده برای مشاهده هارد اکسترنال متصل به دستگاه را ملاحظه فرمائید.

بخش Settings پلی استیشن 4 برای مشاهده هارد اکسترنال متصل به کنسول
به منوی تنظیمات یا Settings بروید
بخش Devices برای مشاهده هارد اکسترنال متصل به دستگاه
سپس وارد بخش Devices شوید
بخش USB Storage Devices برای مشاهده هارد متصل به کنسول
سپس وارد بخش USB Storage Devices شوید
مشاهده هاردهای اکسترنال متصل به کنسول پلی استیشن 4
در این بخش تمام حافظه‌های خارجی یا هاردهای اکسترنال متصل به کنسول PS4 را مشاهده می‌کنید.

مرحله دوم آموزش افزایش فضای ذخیره سازی PS4 با استفاده از هارد اکسترنال:

تا اینجا شما موفق شدید که هارد اکسترنال خود را به دستگاه متصل کنید. اما هنوز هارد اکسترنال متصل شده به دستگاه آماده استفاده و نصب اپلیکیشن یا بازی‌های PlayStation نیست. دلیل این موضوع این است که فرمتی که کنسول پلی استیشن هارد اکسترنال شما را برای نصب بازی پشتیبانی می‌کند با فرمت‌های رایج ویندوز متفاوت بوده و شما در این مرحله می‌بایست هارد اکسترنال خود را توسط کنسول خود Format کنید تا به طور کامل آماده نصب بازی یا اپلیکیشن شود. نکته حائز اهمیت در این مرحله این است که هنگام این عمل شما تمامی اطلاعات موجود روی هارد خود را از دست خواهید داد، و همچنین دیگر نمی‌توانید از هارد اکسترنال خود بر روی دستگاه‌های دیگر برای جابجایی یا ذخیره فایل استفاده نمائید، پس لطفا دقت فرمائید.

حالا شما طبق تصویر مندرج در زیر می‌بایست روی نام هارد مورد نظر دکمه ضربدر را بزنید. بعد از این کار، کنسول صفحه‌ای طبق تصویر زیر به شما نشان خواهد داد که اطلاعات هارد اکسترنال متصل شده را نمایش می‌دهد و همچنین حاوی دو پیغام است، اولین آن Stop Using This USB Storage Device است که با زدن این گزینه کنسول هارد اکسترنال را برای جدا سازی از دستگاه آماده می‌کند و گزینه دوم Format as Extended Storage می‌باشد که با زدن این گزینه شما دستور فرمت هارد اکسترنال از طریق کنسول پلی استیشن ۴ را خواهید داد. شما در این بخش می‌بایست گزینه دوم را انتخاب کنید تا وارد پروسه یا مراحل Format کردن هارد اکسترنال خود از طریق کنسول PS4 شوید.

Format کردن هارد اکسترنال از طریق کنسول پلی استیشن 4 برای نصب بازی
در این مرحله برای Format کردن هارد اکسترنال شما می‌بایست گزینه Format as Extended Storage را انتخاب نمائید.

خوب بعد از انتخاب گزینه Format as Extended Storage وارد مراحل Format کردن هارد اکسترنال توسط کنسول PS4 خود می‌شوید. در مرحله بعد کنسول به شما توضیح خواهد داد که با فرمت کردن هارد اکسترنال می‌توانید به نصب و استفاده از اپلیکیشن‌ها بپردازید. در این مرحله گزینه بعدی یا Next را انتخاب کنید.

توضیح درباره مزایای استفاده از هارد اکسترنال در PS4 هنگام Format کردن هارد
در این مرحله شما گزینه Next را انتخاب کنید.

خوب در صفحه بعدی یا مرحله بعدی، کنسول PS4 به شما پیغامی مبنی بر اینکه با Format کردن هارد اکسترنال متصل شده به عنوان فضای اضافی بر روی کنسول، تمامی اطلاعات داخل هارد از بین خواهد رفت نشان می‌دهد. ما هم این موضوع را می‌دانیم و گزینه Format را انتخاب می‌کنیم.

انتخاب کزینه Format برای فرمت کردن هارد اکسترنال در PS4
در این صفحه گزینه Format را انتخاب کنید.

در صفحه بعدی باز هم اخطار آخر مبنی بر این که هارد دیسک شما برای اضافه شدن به عنوان فضای اضافه بر روی کنسول پلی استیشن ۴ فرمت خواهد شد، آیا شما از این کار مطمئن هستید، نمایش داده خواهد شد که شما می‌بایست گزینه YES را انتخاب کنید.

انتخاب گزینه YES برای مرحله نهایی فرمت کردن هارد اکسترنال در PS4
در این مرحله گزینه YES را انتخاب کنید.

خوب با این کار سیستم شروع به Format کردن هارد اکسترنال متصل به کنسول پلی استیشن خواهد کرد، که این پروسه بسته به سرعت هارد اکسترنال شما طول خواهد کشید که البته در کل این پروسه زمان زیادی نخواهد برد. بعد از انجام پروسه فرمت هارد اکسترنال، با صفحه زیر روبرو خواهید شد که هارد اکسترنال شما را همراه با یک چراغ سبز رنگ در کنار آن نمایش می‌دهد. این به معنی متصل و آماده بودن هارد اکسترنال برای نصب اپلیکیشن یا بازی‌های مورد نظر شما است.

  تریلر فصل هفتم بازی Apex Legends شخصیت جدید بازی را معرفی می‌کند
حالت آماده بودن هارد اکسترنال متصل به PS4 برای نصب بازی و اپلیکیشن
مشاهده این مرحله به معنی آماده بودن هارد اکسترنال شما به عنوان فضای اضافه کنسول PS4 برای نصب بازی و اپلیکیشن‌های مورد نظر است.

مرحله سوم آموزش افزایش فضای ذخیره سازی PS4 با استفاده از هارد اکسترنال:

انتخاب و تغییر مکان ذخیره پیش فرض پلی استیشن ۴ برای نصب بازی و اپلیکیشن‌های مورد نظر:

بعد از انجام مراحل ذکر شده در بالا، هارد اکسترنال شما آماده نصب بازی و اپلیکیشن‌های مورد نظر بر روی خود است. باید بدانید که سیستم عامل کنسول پلی استیشن نیز هارد اکسترنال متصل و آماده شده شما را به عنوان فضای ذخیره سازی پیش فرض یا Application Install Location قرار می‌دهد و از این پس اگر هارد اکسترنال شما به کنسول متصل باشد و قصد نصب بازی را داشته باشید، فضای هارد اکسترنال به این موضوع تخصیص داده می‌شود و فضای هارد داخلی کنسول پلی استیشن شما اشغال نخواهد شد.

حال اگر تصمیم به نصب بازی یا اپلیکیشنی بر روی هارد داخلی پلی استیشن ۴ خود دارید به هیچ عنوان نگران نباشید، خبر خوب این است که می‌توانید فضای ذخیره سازی پیش فرض یا Application Install Location کنسول خودتون رو به راحتی عوض کنید. برای این کار مراحل زیر را به تریب انجام دهید.

اگر در کنسول پلی استیشن خود به ترتیب Settings -> Storage را انتخاب کنید، با صفحه‌ای مانند عکس زیر مواجه می‌شوید که نشان از فضاهای ذخیره سازی کنسول شما است. در اینجا ما دو فضا داریم، یکی هارد اینترنال یا داخلی پلی استیشن ۴ که در عکس System Storage است، و دیگری هارد اکسترنال یا فضای ذخیره خارجی اضافه شده که هارد اکسترنال است و در عکس Extended Storage می‌باشد.

جزئیات فضای داخلی و هارد اکسترنال متصل شده به کنسول پلی استیشن 4
شما در این صفحه جزئیات فضاهای ذخیره سازی متصل به کنسول پلی استیشن ۴ خود را مشاهده می‌کنید.

خوب برای انتخاب فضای ذخیره سازی پیشفرض یا Application Install Location کنسول PS4، می‌بایست در این صفحه دکمه OPTION را بر روی کنترلر دوال شاک ۴ خود بفشارید تا طبق عکس زیر منویی جدید با رنگ مشکی برای شما باز شود. در منوی باز شده گزینه Application Install Location را مشاهده می‌کنید که با انتخاب این گزینه منوی دیگری کنار آن باز خواهد شد، که دو گزینه اصلی برای انتخاب فضای ذخیره سازی پیشفرض کنسول یعنی System Storage و Extended Storage به شما نمایش خواهد داد. حالا شما می‌توانید هر کدام از فضاهای ذخیره سازی که می‌خواهید به عنوان پیشفرض بر روی آن بازی یا اپلیکیشن نصب کنید را انتخاب کنید، اگر می‌خواهید هارد داخلی پلی استیشن ۴ خود به عنوان فضای ذخیر ساز پیش فرض باشد گزینه System Storage و اگر می‌خواهید هارد اکسترنال متصل به دستگاه این وظیفه را بر عهده گیرد گزینه Extended Storage را انتخاب نمائید.

گزینه Application Install Location در منوی پلی استیشن 4 برای انتخاب فضای ذخیره ساز پیشفرض
پس از فشار دادن دکمه OPTION بر روی کنترلر منوی Application Install Location را مشاهده خواهید کرد و باید تنها گزینه منو را انتخاب کنید.
انتخاب هارد داخلی یا هارد خارجی به عنوان فضای ذخیره سازی پیش فرض در PS4
در این صفحه یکی از گزینه‌های مشخص شده در عکس را به عنوان فضای ذخیره سازی پیش فرض انتخاب کنید.

با انجام تمامی مراحل آموزش افزایش فضای ذخیره سازی PlayStation 4 با استفاده از هارد اکسترنال، شما موفق شدید که به طور کامل و دقیق هارد اکسترنال خود را به کنسول پلی استیشن ۴ خود متصل کرده و از آن برای افزایش فضای ذخیره سازی کنسول خود استفاده کنید. سعی کنید به تمامی نکات گفته شده در آموزش دقت کنید و مراحل را یک به یک انجام دهید و در صورت برخورد با هرگونه مشکل و یا سوال آن را در بخش نظرات، با ما در گیم پاس پائین همین مطلب در میان بگذارید تا ما در کمترین زمان ممکن به آن پاسخ دهیم. لطفا نظرات و پیشنهادات خودتون رو هم در بخش نظرات با گیم پاس و دیگر خوانندگان آن به اشتراک بگذارید.

 

5 ستاره

75 %
15 دیدگاه

4 ستاره

0 %
0 دیدگاه

3 ستاره

0 %
0 دیدگاه

2 ستاره

0 %
0 دیدگاه

1 ستاره

0 %
0 دیدگاه

0 ستاره

25 %
5 دیدگاه

دیدگاه/نظر خود را برای این محصول ثبت بفرمائید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

میزان رضایت خود را در ارزیابی وارد کنید*

توسط 16 کاربر

مرتب‌سازی بر اساس

 • تصویر آواتار

  امیرحسین

  با عرض سلام و خسته نباشید خیلی ممنونم از مطالب خوبتون خیلی مفید بود و به دردم خرد میخواستم یک سئوال از شما بپرسم اینکه چجوری ما بازی رو روی هارد اکسترنال نصب کنیم مثلا اگه یه بازی جدید به عنوان مثال فیفا اومد باید خوده دستگاه همراه با هاردو ببریم مغازه تا بازی بریزن یا به روی هارد خالی میشه بازی ریخته و بعد با متصل کردن به دستگاه اونو بازی کرد؟

  ۱۴۰۰-۰۷-۲۸

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۴۰۰-۰۷-۲۸

   سلام امیر حسین عزیز:
   خیلی خوشحالیم که مطالب مجله اینترنتی گیم پاس رو مطالعه می‌فرمائید.
   حتما باید هارد رو همراه کنسول ببرید که براتون بازی نصب بشه و نمیتونین هارد رو بین کنسول ها جابجا بفرمائید.

   با احترام

 • تصویر آواتار

  علی

  سلام،بابت توضیحات کاملتون واقعا ممنون، چندتا سوالی که برای من پیش اومده لطفاً جواب بدید؟
  ۱_پسوند فایل بازیها چیه؟
  ۲_فایل بازیها بصورت چند تکه است،یا یه فایل پرحجم؟
  ۳_آیا میشه از دیتای بازی های انتقال داده شده،باpsx برای اکانت ترکیبی استفاده کرد؟
  ۴_زمانی که کنسول ما کپی خور هست،میشه این دیتا هارو بهش انتقال داد؟
  ۵_زمانی که بازی از حافظه دستگاه موو میشه،اگه هارداکسترنال روجداکنیم،بازی از توحافظه سیستم پاک میشه؟

  ۱۴۰۰-۰۶-۲۷

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۴۰۰-۰۶-۲۷

   سلام علی عزیز:
   خیلی خوشحالیم که مطالب سایت گیم پاس رو مطالعه می‌فرمائید.
   ببینید سوالات شما ربطی به این مقاله ای که محبت کردید دیدگاهتون رو ثبت کردید نداره. این مقاله در ارتباط با افزاش فضای ذخیره سازی پلی استیشن توضیح داده شده.
   ۳- بله
   ۴- خیر
   ۵- خیر پاک نمیشن اما برای اجرای بازی حتما باید هارد اکسترنال به کنسول متصل باشند.

   با احترام فراوان

 • تصویر آواتار

  فرحان

  سلام
  میخواستم بدونم که میشه هم بازی روی کنسول نصب داشت هم روی هارد بعد میشه همزمان استفاده کرد
  یا فقط روی یه حافظه میشه گذاشت

  ۱۳۹۹-۱۲-۰۸

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۳۹۹-۱۲-۰۹

   سلام فرحانن عزیز:
   خیلی خوشحالیم که مطالب وب سایت گیم پاس رو مطالعه می‌فرمائید.
   بله میتونین جفتش رو استفاده کنین همزمان.

   با احترام

 • تصویر آواتار

  آریا

  سلام ، هارد من مای پسورد وسترن هست و کنسولم پلی استیشن چهار پرو ، چرا با وجود اینکه اپلیکیشن انیستال لوکیشن رو روی هارد انتخاب کردم باز هم بازی ها روی حافظه ی خود کنسول نصب میشن ؟

  ۱۳۹۹-۱۱-۱۹

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۳۹۹-۱۱-۱۹

   سلام آریا عزیز:
   خیلی خوشحالیم که مطالب سایت گیم پاس رو مطالعه می‌فرمائید.
   ببینید شما هارد رو از طریق پلی استیشن فرمت کردید و هارد کاملا در کنسول پلی استیشن آنلاین هست یا خیر؟

   با احترام

 • تصویر آواتار

  علیرضا

  ضمن عرض سلام و تشکر بابت مقاله خوبتون.
  جناب من یه هارد سیگیت یک ترا بایت یو اس بی ۳ رو بارها به کنسول خودم وصل کردم.قبلشم فرمت کردم به همون exfat مورد نظر کنسول.منتها هربار که خواستم ازش استفاده کنم،ارور داده که هارد اکسترنال شما یو اس بی ۳ نیست.و مطمئنم که هست!شما دلیلشو نمیدونید؟

  ۱۳۹۹-۱۰-۰۱

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۳۹۹-۱۰-۰۱

   علیرضا عزیز سلام:
   خیلی خوشحالیم که مطالب سایت گیم پاس رو مطالعه می‌فرمائید.
   ببینید مطمئن شوید هارد شما USB 3 باشد اما حتما با یه هارد دیگه موضوع رو چک بفرمائید.

   با احترام

 • تصویر آواتار

  محمدضا

  سلام .
  من هاردی که به ps4 وصل میکنم مارک وسترن مدل مای پاسپورت میباشد. هنگامی که میخوام هارد رو از ps4 جدا کنم از Safety Remove رو استفاده میکنم . پس از این کار علامت هارد دیگر نشان داده نمیشود یعنی جدا سازی صورت گرفته ولی چراغ هارد اکسترنال همچنان روشن می ماند و صدای چرخش هارد همچنان هست و قطع نمی شود . و اگر بخواهم هارد را از ps4 جدا کنم یک صدای ژییییژ میدهد .
  من در سایتی خوانده بودم که هارد های وسترن فقط از طریق نرم افزار های مخصوص خود قابل جداسازیSafety Remove یا ایجکت میشوند.اگر چنین باشد ایا نباید از هارد استفاده کنم چون Safety Remove صورت نمیگیرد.

  در ضمن از همان هارد یک نوع دیگر هم دارم که در کامپیوتر با نرم افزار وسترن پس از Safety Remove کردن .هارد کاملا متوقف میشود و صدای چرخش هارد هم شنیده نمیشود و اطمینان پیدا میکنم که جداسازی به درستی صورت گرفته اما در مورد هارد ps4 نه.
  با تشکر .

  ۱۳۹۹-۰۷-۲۸

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۳۹۹-۰۷-۲۸

   محمدرضا عزیز سلام:
   بسیار خوشحالیم که مطالب سایت گیم پاس رو مطالعه می‌فرمائید.
   ببینید این موضوع اصلا صحیح نیست چرا که ما خودمون در دفتر مرکزی برای کارکنان بخش تحریریه از دیسک درایو وسترن روی پلی استیشن های ۴ استفاده میکنیم و با Safety Remove خود دستگاه و پیغامش این کار رو مدت هاست انجام میدیم و هیچ مشکلی هم نداریم و فکر نمکنیم همچین موضوعی صحت داشته باشه.

   امیدواریم که پاسخ براتون مفید بوده باشه.
   با احترام

 • تصویر آواتار

  علیرضا دکستر

  با سلام و خسته نباشید
  بخاطر زحماتتون ازتون سپاسگذارم ، واقعا سایت خوبی دارید و اطلاعات مفیدی رو به مخاطب ارایه میدید

  بنده فقط یه سوال داشتم و نتونستم به جواب قاطع برسم ، بنده دوتا کنسول دارم، میخوام از یه کنسول یه بازی رو کپی کنم رو هارد اکسترنال و کپی کنم رو کنسول دوم
  و سوال بعدی اینه که ، اگر فضای هارد داخلی کنسولم پر بود ، میتونم بازی هایی که رو هارده رو راحت اجرا کنم و بازی کنم؟

  سپاس

  ۱۳۹۹-۰۷-۰۶

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۳۹۹-۰۷-۰۶

   سلام علیرضا عزیز:
   خوشحالیم که مطالب سایت گیم پاس رو مطالعه می‌فرمائید.
   ببینید در ارتباط باسوال اولتون باید بگیم که خیر شما همچین امکانی رو ندارید که بازی رو از کنسولی به کنسول دیگه کپی کنین اگه موضوع به همین راحتی بود یه ایران دنبال راه اندازی بازی شیری و نصب بازی های هکی یا غیر قانونی نبودند.
   در مورد سوال دوم باید بگیم بله هار کنسولتون که پر میشه میتونین برای نصب دیگر بازی ها از یه هارد اکسترنال استفاده کنین و تمام بازی ها رو روی اون به راحتی اجرا فرمائید.

   امیدواریم پاسخ براتون مفید بوده باشه.
   با احترام

 • تصویر آواتار

  farzam

  با سلام
  من میخواهم پی اس رو جا به جا کنم میخواستم ببینم اگه اون stop using رو بزنم و جدا کنم هارد رو بازی های تویه هارد میپره یا سر جاش میمونه؟؟
  مرسی ممنون

  ۱۳۹۹-۰۶-۱۵

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۳۹۹-۰۶-۱۵

   سلام فرزام عزیز:
   بسیار خوشحالیم که مطالب سایت گیم پاس رو مطالعه می‌فرمائید.
   اگر منظورتون این هست که میخواید هارد رو به کنسول دیگه متصل کنید و بعد اونجا بازی ها رو اجرا بفرمائید باید بگیم بله بازی ها میپره چرا که لایسنس اجرای هر بازی بر روی اکانت هر کنسول هست.

   امیدواریم پاسخ براتون مفید بوده باشه.
   با احترام

 • تصویر آواتار

  طاها

  سلام من من یک هاردWD Elementیواس بی سه دارم وقتی داخل پی اس فور روی Format as EXTENDED Storageمیزنم ارور میده

  ۱۳۹۹-۰۵-۲۸

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۳۹۹-۰۵-۲۹

   طاها عزیز سلام:
   لطفا بفرمائید چه اروری رو مشاهده میکنید.

   با احترام

 • تصویر آواتار

  Abolfazl

  با سلام و خسته نباشید.
  دو تا سوال خدمتتون داشتم
  اوّل این که آیا هارد های رومیزی برای این کار مناسب تر هستند یا هارد های قابل حمل؟
  و دوم این که آیا دو هارد شرکت های Western Digital و Seagate که مخصوص ps4 ساخته شده اند برای این کار، از کیفیت خوبی برخوردارند؟ یا هارد هایی مثل Transcend یا Adata یا Toshiba بهتر هستن؟

  ۱۳۹۹-۰۴-۱۲

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۳۹۹-۰۴-۱۲

   سلام ابوالفضل عزیز:
   بسیار خوشحالیم که مطالب سایت گیم پاس رو هم مطالعه می‌فرمائید.
   ابوالفضل عزیز، در جواب سوال اولتون باید بگیم فرقی نداره ولی پیشنهاد می‌کنیم از هاردهای پرتابل یا قابل حمل استفاده کنید چون هم جابجاییش راحت تر هست و هم فضای کمتری رو در کنار کنسول شما میگیره.
   در مورد سوال دوم ببینید قطعا دو کمپانی WD و Seagate دارای کیفیت خوبی در ساخت محصولات خود هستند و اگر برای کنسول محصولاتی ارائه کردند قطعا خوب است اما دقت داشته باشید اگر اختلاف قیمت زیادی دارند از هارد های معمولی اکسترنالشون هم میتونین برای این کار استفاده کنید. ما خودمون هاردهای وسترن و ای دیتا رو برای این کار پیشنهاد میدیم.

   امیدواریم پاسخ براتون مفید بوده باشه.
   با احترام