فروش کنسول پلی استیشن ۴ از ۱۱۶ میلیون دستگاه عبور کرد

عبور فروش پلی استیشن 4 از 116 میلیون دستگاه

بر اساس آمار جدیدی که کمپانی سونی اخیرا اعلام نموده است، فروش کنسول پلی استیشن ۴ از ۱۱۶ میلیون دستگاه عبور کرد.

در حالیکه PS4 به پایان عمر خود نزدیک می‌شود و سونی نیز تمام تلاش خود را روی نسل نهم یعنی پلی استیشن ۵ متمرکز نموده است، فروش این کنسول نسل هشتمی پرطرفدار نه تنها افت نکرده است بلکه نقطه عطفی نیز ثبت کرده است.

در آمار جدیدی که سونی از فروش سه ماهه اول سال مالی ۲۰۲۱ خود اعلام کرده، آمده است که PS4 در این سه ماه ۵۰۰.۰۰۰ دستگاه فروش داشته است. این بدان معنا است که فروش کلی این کنسول از ۱۱۶.۴ میلیون دستگاه عبور کرده است.

البته در مقایسه با آمار فروش دیگر کنسول‌های پرفروش، پلی استیشن ۴ هنوز هم به گرد پای فروش بی‌نظیر PS2 نرسیده است. کنسول پلی استیشن ۲ موفق شد به فروش بیش از ۱۵۰ میلیون دستگاه دست پیدا کند و بعد از آن نیز Nintendo DS قرار دارد.

عبور فروش پلی استیشن 4 از 116 میلیون دستگاه

بعد از این دو سخت افزار محبوب، کنسول دستی Game Boy در لیست پرفروش‌ترین کنسول‌های تاریخ دیده می‌شود. بنابراین PS4 جایگاه چهارم پرفروش‌ترین کنسول‌ها را در دست دارد و این جایگاه افتخار دیگری برای سونی محسوب می‌شود.

با توجه به چالشی که سونی برای تولید پلی استیشن ۵ و پاسخ به نیاز بازار پیش روی دارد، به نظر می‌رسد تولید کنسول پلی استیشن ۴ اولویت اول و اصلی این کمپانی نباشد.

  بازی Ratchet and Clank: Rift Apart رسماً برای PS5 معرفی شد

در مورد پلی استیشن ۵، می‌دانیم که این کنسول تاکنون حدود ۱۰ میلیون دستگاه در سراسر جهان فروش داشته است. با توجه به تقاضای بالایی که برای خرید کنسول پلی استیشن ۵ وجود دارد و همچنین رکورد این کنسول در سرعت بالای فروش، به نظر می‌رسد این سخت‌افزار نسل نهمی، رکورد PS4 را به راحتی بشکند.

به نظر شما اگر تولید PS5 روند عادی طی می‌کرد، چه زمانی این اتفاق می‌افتد؟ فکر می‌کنید پلی استیشن در نسل نهم بتواند رکورد نسل دوم خود یعنی PS2 را نیز بشکند؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

اولین کسی باشید که برای “فروش کنسول پلی استیشن ۴ از ۱۱۶ میلیون دستگاه عبور کرد” دیدگاه می‌گذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

میزان رضایت خود را در ارزیابی وارد کنید*

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.