اخباراخبار کنسول‌های بازیایکس باکسپلتفرم‌ها

دلیل استفاده کنترلر ایکس باکس از باطری قلمی مشخص شد

فروش انواع گیفت کارت پلی استیشن، ایکس باکس و نینتندو در فروشگاه اینترنتی گیم پاس

طبق آخرین اخبار، و بر اساس توضیحات یکی از مدیران کمپانی دوراسل، علت اصلی استفاده از باطری قلمی در کنترلر ایکس باکس مشخص شد.

در حالیکه کنترلرهای دوال شاک و دوال سنس پلی استیشن به باتری داخلی قابل شارژ مجهز شده‌اند، کنترلر ایکس باکس از زمان عرضه Xbox 360 تاکنون از باطری‌های قلمی AA استفاده کرده است و این موضوع حتی در نسل نهم ایکس باکس نیز رعایت شده است.

به عقیده بسیاری ممکن است استفاده از باطری برای بازیکن مزایایی داشته باشد، اما بیش از کاربران، مایکروسافت است که از این موضوع سود می‌برد، چرا که با فروش پک‌های باطری مختص به خود می‌تواند سود مضاعفی به دست بیاورد.

با این حال استدلال رسمی این موضوع تاکنون از سوی مایکروسافت اعلام نشده بود. تا اینکه به تازگی Luke Anderson، مدیر بازاریابی کمپانی دوراسل انگلستان در مصاحبه‌ای با وب سایت Stealth Optional در خصوص قرارداد شرکت دوراسل با مایکروسافت مطالبی را عنوان نموده است.

اندرسون در این مصاحبه گفته:” همکاری Duracell و Xbox از گذشته و بر اساس یک قرارداد دائمی بین این دو، وجود داشته است. طبق این قرارداد ما وظیفه داریم باطری کنسول ایکس باکس و کنترلر آن را تأمین کنیم. به همین دلیل این قرارداد تاکنون جاری بوده و همچنان نیز پابرجا خواهد بود.”

این نشان می‌دهد که مفاد قرارداد بین دوراسل و مایکروسافت نه تنها شامل تأمین باطری کنترلر است، بلکه تأمین سایر عناصر مربوط به اکوسیستم ایکس باکس را نیز شامل می‌شود.

به دنبال نشر مطالب ذکر شده، وب سایت MCV در تماس با شرکت مایکروسافت در خصوص این همکاری سوالاتی مطرح کرد. مایکروسافت نیز اگرچه در مورد ماهیت این قرارداد توضیحی نداد، در پاسخ گفت: ” ما عمداً راه حل‌های مختلفی نظیر استفاده از باتری قلمی از هر مارکی، استفاده از باتری‌های قابل شارژ اختصاصی ایکس باکس و حتی استفاده از کنترلرها به صورت سیمی و کابل USB-C را در اختیار کاربران قرار داده‌ایم.”

  کامیون‌های تحویل PS5 در انگلیس توسط گروهی درحین حمل و نقل سرقت می‌شوند

با توجه به نظرسنجی اخیر مایکروسافت، به نظر می‌رسد این کمپانی به فکر تغییر رویه قبلی خود در خصوص کنترلر ایکس باکس می‌باشد. در این نظرسنجی از کاربران ایکس باکس سوال شده بود که آیا از ویژگی‌های کنترلر پلی استیشن اطلاع دارند و در صورت اطلاع، مایل هستند کنترلر ایکس باکس هم ویژگی‌های مشابه داشته باشد یا خیر.

شما نیز اگر کاربران ایکس باکس هستید، می‌توانید نظر خود را در این خصوص در مجله اینترنتی گیم پاس به اشتراک بگذارید.

۰/۵ (۰ نظر)
فروش انواع پلی استیشن 4
منبع
DualShockers

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌تونین این مطلب رو هم مطالعه کنید
بستن
دکمه بازگشت به بالا