سونی مدل جدید کنسول پلی استیشن ۵ را روانه بازار کرد

مدل جدید کنسول پلی استیشن 5 روانه بازار شد

کمپانی سونی مدل جدید کنسول پلی استیشن ۵ را برای اولین بار در کشور استرالیا روانه بازار کرد.

اگر اخبار گیم پاس را دنبال کرده باشید، احتمالا به خاطر دارید که حدود یکماه پیش خبر رسید که نسخه اصلاح شده پلی استیشن ۵ دیجیتال احتمالا ۳۰۰ گرم از نسخه فعلی سبک تر خواهد بود. علاوه بر این گفته شد که این مدل به یک پیچ با طراحی جدید برای پایه خود مجهز خواهد شد که بدون نیاز به پیچ گوشتی باز می‌شود. اما بعد از انتشار این خبر، هیچگونه اطلاعات دیگری از این موضوع اعلام نشد.

حالا در خبرها آمده است که مدل جدیدی از کنسول پلی استیشن استاندار ادیشن یا به عبارتی PS5 دیسک خور، اخیرا به بازار عرضه شده، آن هم در کشور استرالیا. به گزارش وب سایت استرالیایی Press Start، این مدل جدید پلی استیشن ۵ استاندارد ادیشن، در مقایسه با نسخه اصلی که هم اکنون در دسترس است حدود ۳۰۰ گرم سبک‌تر است.

اما مشخص نیست سونی برای دستیابی به این وزن سبک‌تر چه تغییراتی ایجاد کرده است. این احتمال وجود دارد که قطعه‌ای از آن حذف شده و یا  قطعات داخلی تغییراتی داشته‌اند.

علاوه بر این گفته شده است که مدل جدید PS5 سونی با شماره مدل CFI-1102A به بازار عرضه شده، در حالی که نسخه اصلی با شماره مدل CFI-1000 در حال حاضر به فروش می‌رسد.

  مایکروسافت در تلاش است Xbox Series X|S بیشتری تولید کند

این مدل جدید نیز مطابق به اخباری که قبلا منتشر شده بود، از یک پیچ با طراحی جدید بهره می‌برد که باعث شده پایه آن بدون نیاز به پیچ گوشتی قابل اتصال به دستگاه یا جدا شدن از آن باشد. با این حال برای دسترسی به حافظه M.2 SSD قابل تعویض همچنان به پیچ گوشتی نیاز خواهید داشت.

به نظر می‌رسد مدل جدید کنسول بازی ژاپنی‌ها احتمالا در هفته‌های آینده به بازار دیگر کشورهای جهان نیز راه پیدا کند و ویژگی‌های کامل آن نیز اعلام شود. با همه این‌ها احتمالا مدل جدید تفاوت بزرگی با مدل اصلی ندارد و تنها تغییر اساسی همان وزن کمتر این کنسول است.

اولین کسی باشید که برای “سونی مدل جدید کنسول پلی استیشن ۵ را روانه بازار کرد” دیدگاه می‌گذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

میزان رضایت خود را در ارزیابی وارد کنید*

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.