کونامی با آنتوان گریزمان ستاره بارسلونا قطع همکاری کرد

قطع همکاری کونامی با آنتوان گریزمان ستاره بارسلونا

کونامی بعد از انتشار ویدیویی بحث برانگیز از آنتوان گریزمان و هم تیمی‌اش عثمان دمبله در تور تیم فوتبال بارسلونا به ژاپن در سال ۲۰۱۹، قرارداد خود را با این ستاره تیم بارسلونا قطع کرد.

این تصمیم کونامی تنها یک روز پس از آن گرفته شد که حامی مالی اصلی بارسلونا، یعنی کمپانی ژاپنی Rakuten، از باشگاه کاتالان در رابطه با ویدئو مذکور که در آن گریزمان و دمبله کارکنان آسیایی هتل محل اقامت خود را مسخره می‌کنند، درخواست پاسخ کرد.

گریزمان که البته در ویدیو منتشر شده صحبتی نمی‌کند، قبلا به عنوان سفیر تبلیغاتی سری بازی‌های Yu-Gi-Oh با کونامی قرارداد بسته بود.

شرکت سرگرمی ژاپنی طی بیانیه‌ای اعلام کرده است که معتقد است هرگونه تبعیض از هر نوعی که باشد طبق فلسفه ورزشی غیرقابل‌قبول است.

در بینانیه کونامی آمده است:

طبق فسلفه ورزش، کونامی معتقد است هر نوع تبعیض غیر‌قابل‌قبول است. ما قبلا گریزمان را به‌عنوان سفیر بازی‌های Yu-Gi-Oh انتخاب کرده بودیم. اما با توجه به رویدادهای اخیر تصمیم به لغو قرارداد خود گرفته‌ایم.

از طرفی، از آنجا که کونامی از طریق بازی Pro Evolution Soccer ((PES یکی از شرکای رسمی تیم بارسلونا است، این کمپانی بازی‌سازی مایل است بداند که باشگاه بارسلونا چه اقدامی در این خصوص انجام خواهد داد.

Hiroshi Mikitani مدیرعامل راکوتن نیز در ادامه واکنش شدید به این ویدئو، خواستار توضیح کامل از سوی FC Barcelona شد.

به گفته یک منبع مطلع، گریزمان پس از اینکه شخصا از میکیتانی عذرخواهی کرد، با انتشار بیانیه‌ای در توییتر بابت چنین اظهار‌نظرهایی از دوستان آسیایی خود دلجویی کرد. گریزمان در این بیانیه گفته است:

من همیشه مخالف هر شکلی از تبعیض بوده‌ام و تمام اتهاماتی که علیه‌ من مطرح شده را رد می‌کنم. اگر دوستان ژاپنی‌ام را رنجانده‌ام، از آن‌ها عذر می‌خواهم.

دمبله نیز با اقدام مشهابهی از رفتار خود اظهار پشیمانی کرد. این دو بازیکن با وجود عذرخواهی از رفتار خود، به جای اظهار تأسف مدعی شدند قصد نژادپرستانه‌ای از ضبط این ویدیو نداشته‌اند.

دمبله در این خصوص گفته است: ” این اتفاق در ژاپن افتاد ولی اگر در هر جای دیگری از کره زمین نیز بود من با همین لحن صحبت می‌کردم. چرا که این لحنی است که من در صحبت با دوستانم بدون توجه به ملیت آنها از آن استفاده می‌کنم. بنابراین منظورم توهین به هیچ جامعه‌ای نبوده است.”

قطع همکاری کونامی با آنتوان گریزمان ستاره بارسلونا

اگر کنجکاو هستید بدانید، باید بگوییم در این ویدیو در حالی که کارکنان هتل ژاپنی در تلاشند تلویزیون را برای گریزمان درست کنند تا بتواند PES بازی کند، دمبله به گریزمان می‌گوید:” همه این چهره‌های زشت اینجان تا تو بتونی PES بازی کنی. خجالت نمی‌کشی؟” صدای گریزمان در ویدیو مبهم است اما به نظر نمی‌رسد چیز خاصی بگوید و فقط می‌خندد.

هفت ماه پیش گریزمان با شرکت آسیایی Huawei قراردادی داشت که به علت احتمال همکاری این غول فناوری چینی در سرکوبی اقلیت‌های مسلمان اویغورها در این کشور، قرارداد خود را فسخ کرد.

نظر شما در خصوص این موضوع چیست؟ به نظر شما این ستاره فوتبال واقعا مقصر است؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

اولین کسی باشید که برای “کونامی با آنتوان گریزمان ستاره بارسلونا قطع همکاری کرد” دیدگاه می‌گذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

میزان رضایت خود را در ارزیابی وارد کنید*

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.