ایکس باکسپلتفرم‌هاپلی استیشنمقالاتنیم نقدنینتندوواقعیت مجازی

۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹) – بازی شماره ۱۱ الی ۵۰

قسمت دوم - شماره 11 تا 50

بالاخره رسیدیم به قسمت دوم معرفی صد بازی برتر دهه. در این قسمت، بازی ۱۱ تا ۵۰ را به شما معرفی خواهیم کرد. در ادامه با بازی‌های معروفی مثل Skyrim و God of War آشنا خواهیم شد. بنابراین اجازه دهید بدون هیچ درنگی برویم سراغ لیست. این شما و این هم قسمت دوم صد بازی برتر دهه، از گیم پاس.

شماره ۵۰ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): The Elder Scrolls 5: Skyrim

شماره 50 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی The Elder Scrolls 5: Skyrim

این بازی در سبک فانتزی و نقش آفرینی از کمپانی Bethesda است. در این بازی، شخصیت اصلی برای کشتن یک اژدهای قدرتمند در تلاش است و در این راه با چالش‌های زیادی نیز روبرو است. استفاده از جادو، جنگ، غارت، کاراکتر قابل پیشرفت و مکان‌ها و گیم پلی خاص از ویژگی‌های مثبت این بازی است. Skyrim یکی از بهترین‌های دهه است و قطعا از بازی کردن آن پشیمان نخواهید شد.

شماره ۴۹ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Sea of Thieves

شماره 49 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی Sea of Thieves

Sea of Thieves داستانی آمیخته با تخیل دارد که قطعا توجه شما را جلب خواهد کرد. درست مانند یک رویای کودکانه است. یک اقیانوس بیکران در پیش روی شماست و چالش‌های بسیاری که منتظر هستند تا آنها را به پیش ببرید. البته انجام این بازی با دوستان بهتر خواهد بود اما می‌توانید از قابلیت آنلاین آن استفاده کرده و با دیگران نیز شریک بشوید. شما می‌توانید با دوستانتان یک گروه دزدان دریایی درست کنید و با آن به جستجوی غنیمت رفته و داستان خودتان را درست کنید.

شماره ۴۸ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): No Man’s Sky

شماره 48 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی NO MAN’S SKY

این بازی از زمان انتشار تا به حال پنج به روز رسانی بزرگ را تجربه کرده است که همگی رایگان بودند. هرکدام از این به روز رسانی ها هم شکل بازی را به کلی تغییر داده است. این بازی قرار بود در ابتدا یک شبیه‌سازی ساده باشد، ولی امروزه تبدیل به یک بازی چند نفره تمام عیار، با روایت‌های شاخه‌ای و پیچیده شده است. این بازی چیزی است که می‌توان نام آن را گوش دادن به مخاطب دانست.

شماره ۴۷ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Dota 2 Auto Chess

شماره 47 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی DOTA 2 AUTO CHESS

Dota 2 بازی است که از مود Warcraft 3: Reign of Chaos با نام Defense of the Ancients ناشی شده است. این بازی تقریبا یک بازی چند نفره آنلاین مبارزه‌ای است که به خوبی توانسته از ژانر خود دفاع کند. این بازی آنچنان در عرصه بازی‌های الکترونیک پیشرفت کرده که هم اکنون مسابقه‌های چند میلیون دلاری برای آن برگزار می‌شود. به نظر می‌رسد که این بازی یک بازی مدرن و مستقل باشد که برخلاف آنچه به نظر می‌آید به ژانر دیگری وابسته نیست.

شماره ۴۶ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Fallout: New Vegas

شماره 46 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی FALLOUT: NEW VEGAS

این بازی بر اساس بازی محبوب کمپانی Bethesda به نام Fallout 3 ساخته شده است. این بازی یک RPG کاملا کلاسیک است و می‌تواند ده ها ساعت شما را سرگرم کند تا چند نفری از آن لذت ببرید. شما در این بازی نقش یک پیک را دارید که مورد حمله قرار گرفته و باید محموله مهم و اسرارآمیز خود را در یک درگیری همه جانبه سالم به مقصد برساند. اگرچه بازی مشکلاتی دارد، ولی نگارش شخصیت‌ها و شکل دادن به آنها در طول بازی، آن را در این لیست قرار داده است.

شماره ۴۵ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): FIFA 17

شماره 45 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی FIFA 17

در طول ده سال گذشته هیچ بازی ورزشی از بازی‌های ساخت کمپانی EA محبوب‌تر نبوده است. FIFA Ultimate Team نکته اساسی محبوب شدن این بازی است که آن را در این بازی معرفی کرده بود و تبدیل به یک جریان اصلی در بازی‌های فیفا شد. اگرچه این بازی پیش از این نیز محبوب بود اما با به وجود آمدن این ویژگی که به شما اجازه درست کردن تیم‌های رویایی را می‌دهد، بازی یک گام به جلو نهاده است. علاوه بر این FIFA 17’s The Journey نیز یک سبک داستانی تعاملی است که بازیکنان را راهی لیگ برتر می‌کند و یکی از نقاط قوت این بازی است.

شماره ۴۴ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Thumper

شماره 44 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی THUMPER

Thumper یک بازی ریتمی بر پایه خشونت است و تمام ویژگی‌های بارز بازی‌های سنتی را دارد. باید ریتم خود را حفظ کنید و به در و دیوار نخورید. اما این همه ماجرا نیست، شما با فضایی عجیب و تصاویری وحشتناک و انتزاعی نیز رو به رو خواهید شد. فضا تاریک است و موسیقی به نوعی خطر را القا می‌کند که دوست دارید سریعتر به حذف برسید.

شماره ۴۳ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Superhot

شماره 43 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی SUPERHOT

این بازی برای VR ساخته نشده بود اما اکنون یکی از بازی‌های محبوب واقعیت مجازی است. بازی به سبک خلاقانه طراحی شده، برای مثال باید از سطح بلندی بپرید یا به خودتان شلیک کنید تا از بازی خارج شوید. اگرچه تکنولوژی VR هنوز به اندازه کافی بازی ندارد ولی این بازی نشان می‌دهد که جای پیشرفت زیادی دارد.

شماره ۴۲ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): بازی‌های طراحی شده توسط مایکل برو (Michael Brough)

شماره 42 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی THE WORKS OF MICHAEL BROUGH

به جرأت می‌توان از مایکل برو (Michael Brough) به عنوان بازی سازی خلاق، بی‌باک، مولد و بسیار متمرکز نام برد. او تقریباً هر سال از این دهه یک بازی جدید منتشر نموده است. او که چندین بار نامزد دریافت جایزه IGF یا (The Independent Games Festival) شده است، با تمرکز بر روی سبک روگ‌لایک (roguelike)، پیچیدگی‌های بازی‌ها را با مراحل و توانایی‌های محدود ساده‌سازی نمود. بازی‌های فوق‌العاده‌ای مانندZaga-33 و ۸۶۸-HACK هنوز هم برای تلفن‌های هوشمند در دسترس و مورد توجه هستند.

شماره ۴۱ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): NBA 2K12

شماره 41 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی NBA 2K12

از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ بهترین زمان برای بازی ان بی ای بوده است، به خصوص زمانی که تیم توسعه دهنده با مایکل جردن همکاری کرد و بهترین لحظات زندگی حرفه‌ای او را در بازی پیاده کرد. اما NBA 2K12 در نوع خود بهترین بازی این سری بوده است. در این بازی بهترین تیم‌های کلاسیک ان بی ای کنار هم جمع شده است که تنها در این بازی قابل مشاهده است. بازیکنان در این بازی می‌توانند از قوانین قدیمی بسکتبال لذت ببرند. شورت‌های کوتاه و جوراب‌های فلابی همه جز جدایی ناپذیر بسکتبال کلاسیک است. این مسئله نه تنها برای طرفداران بازی‌های ویدئویی خاص است بلکه طرفدران ورزش بسکتبال را نیز سر ذوق خواهد آورد.

شماره ۴۰ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Celeste

شماره 40 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی CELESTE

بازی‌های ویدیویی امروزه دوره رنسانس خود را طی می‌کنند. Celeste با پرش‌های دشوار خود می‌تواند شما را به یاد بازی‌های فوق‌العاده دهه‌های گذشته بیاندازد. گرافیک پیکسلی این بازی نیز در نوع خود جذاب و نوستالژی است. بنابراین می‌توانید از این بازی لذت ببرید.

شماره ۳۹ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Firewatch

شماره 39 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی FIREWATCH

داستان بازی Firewatch در جنگل‌های کلرادو می‌گذرد. اساس داستان بر اساس تنهایی و کشف خود است. این بازی یکی از پیشرفته‌ترین شبیه‌سازی پیاده‌روی دهه اخیر است. علاوه بر جستجو و پیدا کردن راه، می‌توانید در این بازی از معماهای ساده نیز لذت ببرید. داستان بازی حول محور دو شخصیت Henry و Delilah cope است. این دو نفر از بیماری پارانویا و آسیب‌پذیری روانی رنج می‌برند. این مسئله داستان بازی را به پیش می‌برد.

  نگاهی به جزئیات و ویژگی‌های جدید eFootball PES 2020

شماره ۳۸ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): God of War

شماره 38 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی God of War

بازی God of War همیشه خیره کننده بوده و به عنوان یک بازی اختصاصی برای پلی استیشن، همیشه طرفداران خود را راضی نگه می‌دارد. این بازی از جمله عناوینی است که همیشه در نسخه‌های بعدی پیشرفت می‌کند. Kratos به عنوان شخصیت اصلی، این بازی اکشن بازی را به مرحله جدیدی می‌برد.

شماره ۳۷ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Destiny 2

شماره 37 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی Destiny 2

Destiny 2 یک بازی تیراندازی هیجان انگیز است. پس از گذشت دو سال از انتشار، این بازی با به روزرسانی‌های مداوم هنوز هم جذابیت مخصوص به خود را دارد. بعلاوه، این بازی مجموعه کاملی برای طرفداران این سبک است. قابلیت‌های متعدد این بازی می‌تواند هر طرفدار سبک تیراندازی را به صورت نامحدود راضی نگه دارد.

شماره ۳۶ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Titanfall 2

شماره 36 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی Titanfall 2

Titanfall 2 یک بازی اول شخص تیراندازی با ایده فوق‌العاده است. بازیکنان از ابتدای بازی با خلاقیت بمباران می‌شوند. استفاده از یک ساعت برای کنترل خط زمانی، حرکت میان سیاره‌های فضایی و روبات‌های غول آسا، تنها بخشی از این خلاقیت‌ها هستند. این بازی توانست الهام بخش بازی‌های دیگری مانند Apex Legends شود.

شماره ۳۵ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Red Dead Redemption collection

شماره 35 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی Red Dead Redemption Collection

Red Dead Redemption collection یکی از بهترین سری بازهایی بود که با تم کابویی و آمریکایی برای طرفداران این ژانر ساخته شده بود. نکات کوچک پرداخته شده در بازی به اضافه طنز محبوب آمریکایی‌ها، توانست محدودیت بازی‌های ویدئویی را کوچک کند. Red Dead Redemption 2 نقطعه عطف این سری بود. به جرات میتوان آن را یکی از بهترین عناوین این سری دانست.

شماره ۳۴ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Tetris Effect

شماره 34 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی Tetris Effect

بازی اصلی این عنوان بیش از ۳۰ سال پیش منتشر شد و با استفاده از پازل‌های خلاقانه خود توانست در رده بهترین بازی‌های ژانر خود قرار بگیرد. در سال ۲۰۱۸ عنوان جدیدی از این مجموعه منتشر شد که علاوه بر آن حس نوستالژی، حس تازگی نیز به همراه داشت. طراحی صدای عالی، تصاویر جذاب و موسیقی متن بسیار زیبا، تنها بخشی از نکات مثبت بازی است. این بازی در VR نیز قابل انجام است و جلوه‌های بصری و تصویری آن را نیز افزایش خواهد داد.

شماره ۳۳ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Kerbal Space Program

شماره 33 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی KERBAL SPACE PROGRAM

Kerbal Space Program به عنوان یک بازی شبیه‌سازی فضایی شروع به کار کرد و خود را به نحوی شایسته گسترش داد. این بازی به شما اجازه می‌دهد فضاپیما بسازید و با آن پرواز کنید. این بازی به عنوان یک شبیه ساز پرواز و شبیه ساز مهندسی هاردکور و ژانر مدیریتی می‌تواند عنوانی مناسب برای علاقه‌مندان این رشته باشد.

شماره ۳۲ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Divinity: Original Sin 2

شماره 32 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی DIVINITY: ORIGINAL SIN 2

این بازی شبیه به عناوین اورجینال دهه نود سبک RPG است. این بازی نیز همان سنت خوب جاه طلبی در بازی‌های RPG را ادامه داد و به آزادی خیره کننده‌ای در بازی رسید. طرفداران بازی‌هایی مانند Fallout 4 که بر مبنای حل کردن مشکلات طراحی شده، از این بازی نیز خوششان خواهد آمد. کل ماجراجویی به طرز شگفت انگیزی نوشته شده و ابراز می‌شود، از جمله همه حیوانات عجیب و غریب که در طول مسیر با آنها ملاقات می‌کنید، البته تا زمانی که مهارت‌های لازم را داشته باشید.

شماره ۳۱ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Bloodborne

شماره 31 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی Bloodbrne

بازی Bloodborne شباهت زیادی به Dark Souls دارد. کارگردان این بازی Hidetaka Miyazaki کاستی‌های بازی‌های خود را دید و از آنها برای ساخت بازی جدید استفاده کرد. مباحت مطرح شده در این بازی نیز تا حد زیادی شبیه به Dark Souls است. عناصر ترسناک کیهانی هم تازه و هم به نوعی آشنا است.

شماره ۳۰ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Assassin’s Creed Odyssey

شماره 30 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی ASSASSIN’S CREED ODYSSEY

مجموعه Assassin’s Creed  که نیازی به معرفی ندارد. اگرچه نسخه‌های پیشین این بازی به مدت ۱۰ سال مبتنی بر ژانر مخفی کاری بود ولی این بازی در این مجموعه متفاوت است. Assassin’s Creed Odyssey یک درخشش تمام عیار است. گفتگوهایی به بازی اضافه شده که می‌تواند سرنوشت ساز باشد. نقش تصمیم‌ها در بازی و نبردهای درخشان این بازی آن را به بهترین در سبک RPG بدل کرده است.

شماره ۲۹ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Florence

شماره 29 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی FLORENCE

این بازی یکی از بهترین بازی‌های موبایل این دهه است. این بازی در مورد یک رابطه رومانتیک عاشقانه معمولی است. باید از طریق مینی گیم‌ها و پازل‌های لمسی ساده، رابطه دو زوج عاشق را پیش ببرید. این بازی به سبب واقع گرایی و روایت موثری که دارد بسیار مورد توجه گیمرها قرار گرفته است.

شماره ۲۸ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Portal 2

شماره 28 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی PORTAL 2

اگر می‌خواهید بازی‌های ویدئویی را به یک تازه وارد معرفی کنید Portal 2 بهترین گزینه است. این بازی مجموعه‌ای از معماهای هوشمندانه است که با یک دنیای بصری در هم می‌آمیزد. بازیکنان در یک اتاق محبوس شده‌اند و باید راه فرار را پیدا کنند. این بازی در سال ۲۰۱۱ به بازار آمد و موفق شد برخی از مضامین خلاق دهه مانند کوتاه بودن طول بازی، یکپارچگی محیط، یک شخصیت اصلی  و صداگذاری دقیق را به نمایش می‌گذارد.

شماره ۲۷ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Doom

شماره 27 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی DOOM

این بازی یادآور یکی از موفق‌ترین عناوین دهه نود است و با سبک خشن خود توانسته طرفداران را راضی نگه دارد. Doom که عنوان آشنایی برای طرفداران سبک تیراندازی است در عنوان جدید خود توانسته با تنوع در کشتن دشمنان و خشن بودن خود احترام طرفداران به این ژانر را به دست آورد و سرگرم کننده نیز باشد.

شماره ۲۶ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Dishonored 2

شماره 26 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی DISHONORED 2

در سال ۲۰۱۲، Dishonored  نوعی از اکشن اول شخص را به نمایش گذاشت که برای سالها از یاد رفته بود. در این بازی در دنیای فانتزی قرن ۱۹ می‌توانید آزادانه گشت و گذار کنید. در سال ۲۰۱۶ عنوان دوم این سری حتی توانست موفق‌تر باشد و به شما امکان می‌داد یک شخصیت را انتخاب کنید و مسیر منحصر به فرد خود را برای آن ترسیم کنید.

شماره ۲۵ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Outer Wilds

شماره 25 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی OUTER WILDS

Outer Wilds یک بازی هوشمندانه است که در آن سیارات کوچک و عجیب غریب را کشف خواهید کرد. در این بازی باید برای نجات جهان معما حل کنید. این ماجراجویی بدون خشونت، نیاز به فکر کردن زیادی دارد. می‌توانید در ایستگاه‌های فضایی پیاده‌روی کنید و چالش‌ها را پشت سر بگذارید، البته در این میان می‌توانید از زیبایی و شگفتی این جهان هم لذت ببرید.

  بیوگرافی Echo اپراتور مدافع Rainbow Six Siege

شماره ۲۴ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): TowerFall

شماره 24 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی TOWERFALL

TowerFall یک بازی چند نفره جذاب است که هرچه از زمان انتشار آن گذشت توانست طرفداران بیشتری را به خود جذب کند. این بازی با گرافیک ساده ولی در عین حال جذاب و گیم پلی قابل کنترل، توانسته محبوبیت خود را افزایش دهد. بازی از چنان جذابیتی برخوردار است که حتی پس از چندین دوره حس تازگی آن برای شما باقی خواهد ماند. این یکی از بهترین بازی‌های چند نفره محلی است که تاکنون ساخته شده است.

شماره ۲۳ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Rocket League

شماره 23 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی ROCKET LEAGUE

Rocket League اغلب به عنوان بازی فوتبال با ماشین نیز شناخته می‌شود. شما در این بازی باید یک توپ فوتبال را با ماشین به جلو برانید. می‌توانید بخش آنلاین بازی را در همه سیستم‌های خود اعم از مک بوک یا نینتندو سوئیچ اجرا کنید. این بازی یکی از بازی‌های ورزشی الکترونیک است و طرفداران زیادی دارد.

شماره ۲۲ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Stardew Valley

شماره 22 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی STARDEW VALLEY

این بازی شبیه‌سازی، نمونه عالی از یک بازی مزرعه‌داری است. در این بازی سرمایه‌گذاری نیز بخش مهمی است و به آرامی به آن عادت خواهید کرد. صرف وقت برای کاشت چیزهای متفاوت در زمین، تولید آن و پول در آوردن به وسیله این محصولات بخش جالب بازی است که شما را به وجد خواهد آورد.

شماره ۲۱ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Counter-Strike: Global Offensive

شماره 21 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی COUNTER-STRIKE: GLOBAL OFFENSIVE

Counter-Strike یک عنوان نام آشنا برای گیمرها است. این بازی توانست یک به روزرسانی اساسی برای Counter-Strike 1.6 باشد که عاشقان زیادی داشت. این بازی یکی از مهم‌ترین بازی های ورزش الکترونیک دهه است و یکی از بازی‌های سبک تیراندازی است که ظاهرا قدیمی نخواهد شد.

شماره ۲۰ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Journey

شماره 20 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی JOURNEY

Journey یک ماجراجویی فراموش نشدنی برای طرفداران خود فراهم می‌کند. آنچه به عنوان یک تجربه انفرادی از سرگردانی و چرخیدن در یک منظره بی‌ثمر شروع می‌شود، به داستان کاوش در اعماق وجود انسان تبدیل می‌گردد. این بازی یک نمونه عالی از تعامل روح و جسم انسان است که شما را به فکر وا خواهد داشت.

شماره ۱۹ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Overwatch

شماره 19 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی OVERWATCH

چیزی که Overwatch را از بقیه بازی‌های سبک تیراندازی متفاوت می‌کند، قهرمان های قابل بازی است که تنوع و شخصیت خود را دارند. این بازی که جز ورزش‌های الکترونیک است، تیم‌ها در این بازی می‌توانند اکشن‌های متفاوتی را ایجاد کنند. بعلاوه، این بازی آنقدر معروف شده که از آن کتاب‌های کامیک، فیلم‌های کوتاه و …. تهیه شود. معمولا در آپدیت‌های بازی شخصیت‌های جدید به بازی اضافه می‌شوند و جلوی یک نواختی آن را خواهند گرفت.

شماره ۱۸ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Her Story

Her Story یک بازی قرن بیست و یکمی به صورت full-motion است. این بازی داستان یک قتل را روایت میکند و راز این قتل باید از طریق ویدئوهای اداره پلیس که در هنگام بازجویی ضبط شده حل شود. بازیکنان باید این ویدئوها را نگاه کرده، شواهد و مدارک را بررسی کنند تا بتوانند قاتل را پیدا کنند. احتمالا این بهترین بازی کاراگاهی دهه است که از انجام آن خسته نخواهید شد.

شماره ۱۷ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Persona 4 Golden

بازی های Persona به خاطر روابط درون بازی که ما به وجود می‌آوریم معروف هستند. Persona4 قوی‌ترین نسخه از این سری است. شخصیت‌های این بازی بسیار جذاب هستند، به طوری که دوست داریم با آنها وقت بگذرانیم. راز اصلی بازی که باعث می‌شود افراد وارد تلویزیون شوند، خود یکی از نقاط قوت بازی است.

شماره ۱۶ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Nier: Automata

شماره 16 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی NIER: AUTOMATA

بازی نقش آفرینی اکشن Nier: Automata در واقع چیزی نیست که شما پنج بار بازی کنید. در عوض در این یک بار بازی، به اندازه پنج بازی گستردگی حس خواهید کرد. بازی بین هر بخش “به پایان می‌رسد”  اما با شروع مجدد، داستان به یک منظره متفاوت تغییر می‌کند.

داستان بازی یک سبک متفاوت آخرالزمانی دارد. شخصیت پردازی بازی نیز عالی است و شما با مبارزه‌های متفاوت این بازی و گیم پلی متفاوت آن هرگز خسته نخواهید شد.

شماره ۱۵ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Everything

شماره 15 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی EVERYTHING

این بازی مانند هیچ بازی دیگری نیست. Everything یک بازی در سبک RPG است که می‌توانید در این بازی نقش هرچیزی که می‌خواهید داشته باشید، هر حیوانی که می‌خواهید باشید، حتی هر گیاه و یا سیاره، و همین امر زیبایی این بازی است. می‌توانید هدف خاصی داشته باشید و یا فقط از بودن لذت ببرید. این بازی از یک هوش مصنوعی بهره می‌گیرد که هستی را به زیباترین شکل ممکن به شما نشان می‌دهد.

شماره ۱۴ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Super Mario 3D World

شماره 14 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی SUPER MARIO 3D WORLD

Super Mario  که عنوان آشنایی برای همه افراد است. اگرچه عناوین دیگری مانند Super Mario Galaxy 2 و Super Mario Odyssey نیز خوب بودند و شایسته بود که در این لیست باشند، اما Super Mario 3D World یکی از بهترین عناوین ماریو در این دهه بوده است. بازی به راحتی می‌تواند چهار بازیکن را به طور کامل مدیریت کند و کاری کند که از معماهای جالب و جدید بازی لذت ببرید.

شماره ۱۳ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Gone Home

شماره 13 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی GONE HOME

این بازی در سال ۲۰۱۳ منتشر شد و اولین بازی آزمایشی و درونگرای شبیه ساز راه رفتن نبود، اما خیلی سریع تبدیل به یکی از عناوین توصیف کننده این ژانر شد. این بازی زیبایی خاص خود را دارد و در خانه قدیمی و پر رمز و رازی بازیکن را حسابی کنجکاو خواهد کرد تا رازهای مربوط به روابط خانوادگی و عاشقانه این خانواده را حل کند.

شماره ۱۲ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Return of the Obra Dinn

شماره 12 لیست 100 بازی RETURN OF THE OBRA DINN برتر دهه 2010-2019 بازی

Return of the Obra Dinn یک ماجراجویی در سبک point-and-click است. این بازی که در سبک پیکسلی ارائه شده در مورد رمز و رازی است که در یک کشتی ارواح وجود دارد. معماهای این بازی نیاز به تفکر بسیار دارد. گیم پلی و گرافیک خاص بازی به آن رمز و راز بیشتری داده و جذابترش میکند.

شماره ۱۱ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): PlayerUnknown’s Battlegrounds

شماره 11 لیست 100 بازی برتر دهه 2010-2019 بازی PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS

PlayerUnknown’s Battlegrounds یکی از بازی‌هایی است که در آن بازیکنان با یکدیگر نبرد می‌کنند. این بازی اولین بازی در این سبک بود که به طور گسترده در دسترس قرار گرفت. PlayerUnknown’s Battlegrounds از یک مکانیزم تیراندازی فوق‌العاده برخوردار است و بسیار سرگرم کننده و چالش برانگیز است و برای livestreamer ها و بینندگان نیز بسیار جذاب است.

این هم بخش دوم بهترین بازی‌های دهه اخیر بود که با هم مرور کردیم. در بخش بعدی نیز همراه ما باشید. نظرات خود را نیز با ما در گیم پاس در میان بگذارید.

۵/۵ (۱ نظر)
منبع
Polygonگیم پاس
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌تونین این مطلب رو هم مطالعه کنید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن