چطور بازی‌های مورد علاقه پلی استیشن ۴ خود را بر روی کامپیوتر، تبلت یا موبایل بازی کنیم؟

how to play ps4 games on pc tablet and mobile

سونی در آخرین آپدیت یعنی آپدیت ۷.۰۰، برای کنسول پلی استیشن ۴ خود سعی در اضافه کردن ویژگی‌هایی برای راحتی بازیکنان کرده است. از جمله آن‌ها می‌توان به اضافه شدن تعداد نفرات دعوتی به پارتی‌های آنلاین اشاره کرد که از ۸ نفر به ۱۶ نفر ارتقاء پیدا کرده است، پشتیبانی از تبدیل چت به نوشته (فعلا برای کاربران آمریکا) و همچنین بهبود کیفیت صدای چت‌ها و پارتی‌های آنلاین اشاره کرد.

اما یکی از جذابترین ویژگی‌هایی که در آپدیت ۷.۰۰ PlayStation 4 به آن اضافه شده است، بخش ریموت پلی ( Remote Play ) پلی استیشن است که از حالا به بعد بر روی دو سیستم عامل اندروید (Android) و آی او اس (IOS) با قابلیت پشتیبانی از کنترلر دوال شاک ۴ است. این بدان معناست که از حالا به بعد اگر خانواده یا دوستان نیاز به تماشای تلویزیون داشته باشند، شما می‌توانید بازی‌های خود را بر روی کامپیوتر شخصی ویندوزی یا مکینتاشی، گوشی‌های هوشمند، فارغ از سیستم عامل اندروید یا آی او اس، و تبلت‌های خود انجام دهید.

در ادامه این مقاله ما به شما آموزش خواهیم داد که چطور از قابلیت ریموت پلی (Remote Play) پلی استیشن ۴ خود استفاده کنید و بازی‌های مورد علاقه خود را بر روی کامپیوتر، تبلت یا موبایل بازی کنید.

مرحله اول اجرای بازی‌های PlayStation 4 از طریق Remote Play بر روی دیوایس‌های شخصی

در مرحله اول برای اجرای بازی‌های PlayStation 4 بر روی کامپیوتر یا لپ تاپ، تبلت و موبایل، نیاز به دانلود نرم افزار رسمی ریموت پلی ( Remote Play ) و نصب آن بر روی دیوایس‌های شخصی خود دارید، که می‌توانید نرم افزار ریموت پلی برای کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ خود با سیستم عامل ویندوز یا مک را از طریق لینک زیر دانلود کنید.

همچنین اگر تمایل به بازی بر روی گوشی‌های هوشمند یا تبلت‌های خود را دارید، می‌توانید نرم افزار ریموت پلی کنسول PlayStation 4 را، هم برای سیستم عامل اندروید و هم آی او اس (iOS) از طریق لینک‌های زیرد دانلود کنید.

همچنین شما نیاز به یک مودم اینترنت و کنترلر Dualshock 4 و بازی پلی استیشن ۴ که نیاز به اجرا با PS VR نداشته باشد دارید. همچنین به این نکته نیز توجه داشته باشید که برای داشتن بهترین خروجی با کمترین تاخیر باید در درجه اول کنسول پلی استیشن ۴ خود را از طریق کابل شبکه یا Ethernet Cable یا کابل LAN به مودم خود متصل نمائید، و در صورتی که مودم شما از چند کابل شبکه پشتیبانی می‌کند و شما هم می‌خواهید کامپیوتر یا لپ تاپ شخصی خودتان را برای قابلیت ریموت پلی استفاده کنید، آن‌ها را نیز با کابل شبکه به مودم متصل نمائید در غیر این صورت می‌بایست موبایل یا تبلت را از طریق وایرلس به مودم متصل نمائید.

اتصال دسته پلی استیشن به نرم افزار ریموت پلی برای اجرای بازی های پلی استیشن 4

مرحله دوم اجرای بازی‌های PlayStation 4 از طریق Remote Play بر روی دیوایس‌های شخصی

بعد از نصب نرم افزار ریموت پلی Remote Play بر روی دیوایس مورد نظر خود، حالا نوبت به پیکربندی خود کنسول پلی استیشن ۴ می‌رسد. اول باید کنسول پلی استیشن ۴ خود را به آخرین ورژن فریم ور پلی استیشن که می‌بایست از ۷.۰۰ به بالا باشد آپدیت کنید. برای آپدیت کنسول پلی استیشن خود می‌توانید مقاله آموزش آپدیت فریمور یا سیستم عامل پلی استیش ۴ را در گیم پاس مطالعه کرده و یا به منوی Settings رفته سپس وارد منوی System Software Update شوید و کنسول خود را به آخرین ورژن سیستم عامل پلی استیشن بروزرسانی کنید. بعد از انجام بروزرسانی می‌بایست کنسول خود را به عنوان کنسول اول یا Primary، به اکانت پلی استیشن خود بشناسانید. برای این کار وارد منوی Settings > Account Management شوید و سپس گزینه Activate as Your Primary PS4 را انتخاب کنید.

  پادکست: نقد و بررسی بازی Red Dead Redemption 2

بعد از مراحل ذکر شده می‌بایست قابلیت ریموت پلی Remote Play را بر روی کنسول پلی استیشن ۴ خود فعال کنید. برای این کار به منوی Settings > Remote Play Connection Settings رفته سپس گزینه Remote Play را فعال کرده یا تیک بزنید. همچنین فرض کنید که شما در اتاقی هستید و از کنسول خود دورید و نمی‌خواهید برای هر بار بازی کردن پای کنسول پلی استیشن ۴ خود بروید و دستگاه را به صورت فیزیکی روشن کنید، این قابلیت نیز وجود دارد که شما بدون مراجعه به پلی استیشن ۴ خود این کار را انجام دهید. برای این کار نیز باید به منوی Settings > Power Save Settings > Set Features Available in Rest Mode رفته و سپس گزینه Stay Connected to the Internet را انتخاب کرده و بعد Enable Turning On PS4 From Network را روشن کرده یا تیک بزنید.

مرحله سوم اجرای بازی‌های PlayStation 4 از طریق Remote Play بر روی دیوایس‌های شخصی

خوب، تا الان شما پلی استیشن ۴ خود را آماده کردید و همچنین نرم افزار یا اپلیکیشن ریموت پلی را بر روی دیوایس‌های مورد نظرتون نصب کردید. حالا نوبت به اتصال کنترلر دوال شاک ۴ یا دسته پلی استیشن می‌رسد، که برای اتصال Dualshock 4 خود به کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ با سیستم عامل ویندوز یا مک بهتر است از یک کابل Micro-USB استفاده کنید و یا می‌توانید در صورت داشتن قابلیت اتصال از طریق بلوتوث، دسته پلی استیشن ۴ خود را از طریق بلوتوث به کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ متصل کنید. همچنین برای اتصال کنترلر دوال شاک ۴ به گوشی‌های هوشمند و تبلت خود نیز باید از طریق اتصال Bluetooth این کار را عملی کنید.

همانطور که گفته شد شما می‌توانید برای اتصال دسته پلی استیشن خود به کامپیوتر و لپ تاپ شخصی، یا از طریق کابل Micro-USB این کار را انجام دهید و یا از طریق اتصال بلوتوث. برای اتصال از طریق Bluetooth در کامپیوتر یا لپ تاپ‌های سیستم عامل ویندوز می‌بایست اول تنظیمات بلوتوث کامپوتر شخصی یا لپ تاپ خود را پیدا کنید که با رفتن به Start > Settings > Devices > Bluetooth & other devices بر روی سیستم عامل ویندوز می‌توانید این کار را انجام دهید. حالا برای این که بتوانید کنترلر یا دسته پلی استیشن ۴ خود را برای اتصال آماده کنید می‌بایست دکمه SHARE بر روی کنترلر و دکمه PS را هم زمان با هم نگه دارید تا چراع جلوی کنترلر یا دسته دوال شاک ۴ تان به صورت چشمک زن (روشن و خاموش) در بیاید. حالا به کامپیوتر خود رفته و بر روی دکمه + کلیک کنید تا بتوانید دستگاه‌های آماده اتصال اطرافتان را شناسایی کرده و سپس گزینه Wireless Controller را انتخاب کنید، تا اتصال بین کامپیوتر شخصی یا لپ تاپتان با دسته پلی استیشن برقرار شود.

همچنین برای اتصال کنترلر پلی استیشن ۴ خود به گوشی‌هایی با سیستم عامل اندروید می‌توانید مقاله آموزش اتصال دسته پلی استیشن ۴ به گوشی‌های اندرویدی و برای اتصال به گوشی‌هایی با سیستم عامل iOS هم می‌توانید مقاله آموزش اتصال دسته پلی استیشن ۴ به آیفون را در گیم پاس مطالعه کنید.

برای اتصال دسته پلی استیشن ۴ خود به کامپیوتر یا لپ تاپ با سیستم عامل Mac می‌بایست در درجه اول دستگاه خود را به آخرین ورژن سیستم عامل Mac یعنی macOS Catalina آپدیت کرده و سپس دسته خود را نیز در حالت اتصال قرار دهید ( نگه داشتن  دکمه SHARE و PS همزمان با یکدیگر). حالا به قسمت System Preferences app بر روی کامپیوتر یا لپ تاپ خود با سیستم عامل Mac رفته و سپس بر روی آیکون Bluetooth کلیک کنید و دسته پلی استیشن ۴ خود را بر روی دستگاه اضافه یا Add کنید.

  Ghost of Tsushima به صورت 60 فریم روی PS5 اجرا می‌شود

مرحله چهارم اجرای بازی‌های PlayStation 4 از طریق Remote Play بر روی دیوایس‌های شخصی

خوب حالا با انجام مراحل بالا همه چیز آمادست که استریم دستگاه پلی استیشن خود را بر روی دیوایس مورد نظرتون انجام بدید. مثالی ما که برای شما در ادامه خواهیم زد بر روی نسخه سیستم عامل ویندوز نرم افزار ریموت پلی است و میخواهیم تصویر پلی استیشن خود را بر روی کامپیوتر شخصی مشاهده یا استریم کنیم.

در درجه اول همزمان با این که کنسول PS4 ما از طریق کابل شبکه به مودم و اینترنت متصل است وارد اکانت پلی استیشن خود بر روی کنسول می‌شویم و سپس بر روی کامپیوتر، نرم افزار PS4 Remote Play را اجرا می‌کنیم.

اتصال دسته به کامپیوتر در نرم افزار PS4 Remote Play

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، خود نرم افزار هم پیغام اتصال دسته از طریق کابل یا بلوتوث را به شما نمایش می‌دهد. خوب ما در اینجا کنترلر پلی استیشن ۴ خود را از طریق کابل به کامپیوتر شخصی خود متصل می‌کنیم.

پیغام اتصال دسته پلی استیشن 4 به کامپیوتر شخصی در نرم افزار PS4 Remote Play

حال شما می‌بایست یا بر روی گزینه Start در نرم افزار PS4 Remote Play کلیک کرده یا بر روی کنترلر PS4 خود دکمه OPTION را بفشارید. در مرحله بعد طبق تصویر زیر، برای شما پنجره‌ای باز خواهد شد که از شما مشخصات اکانت پلی استیشنی را می‌خواهد که توسط آن بر روی کنسول پلی استیشن ۴ خود لاگین یا ورود کرده‌اید.

وارد کردن مشخصات اکانت پلی استیشن برای استریم تصویر در PS4 Remote Play

اگر مشخصات اکانت پلی استیشن خود را به درستی وارد کرده باشید نرم افزار ریموت پلی با اتصال به اینترنت، اکانت شما را جستجو، پیدا و به آن متصل می‌شود. در بیشتر مواقع به دلیل ضعف زیر ساخت و مشکل در برقراری اتصال، این امر با پیغام خطا مواجه می‌شود و چون ما قصد نداریم که از حجم اینترنت خود برای اتصال استفاده کرده و ترافیک انتقال تصویر بین نرم افزار Remote Play و کنسول PlayStation 4 خود را به اینترنت منتقل کنیم بنابراین کاری خواهیم کرد که ترافیک از شبکه داخلی استفاده کند، بنابر این در همان صفحه هنگام جستجوی نرم افزار ریموت پلی بر روی دکمه Register Manually در پائین قسمت چپ صحفه کلیک کرده تا به صفحه زیر برسیم.

پیغام وارد کردن کد از پلی استیشن 4 در نرم افزار PS4 Remote Play

حالا طبق گفته نرم افزار PS4 Remote Play ، شما باید در کنسول پلی استیشن ۴ خود به ترتیب به منوی Settings >Remote Play Connection Settings رفته و پس از آن وارد گزینه Add Device بشوید، بعد از این مراحل پلی استیشن به شما کدی را نمایش می‌دهد که با وارد کردن کد در کادر نرم افزار ریموت پلی استیشن ۴، تصویر کنسول خود را بر روی مانیتور مشاهده خواهید کرد.

تصویر استریم کنسول پلی استیشن 4 بر روی نرم افزار ریموت پلی در کامپیوتر

با توجه به مراحلی که در این آموزش  ارائه دادیم، شما می‌توانید بر روی همه دیوایس‌های مورد نظر، کنسول PlaySstation 4 خود را مشاهده یا استریم کنید و به بازی‌های مورد علاقتان بپردازید.

امیدواریم که آموزش استریم پلی استیشن ۴ بر روی کامپیوتر، موبایل و تبلت مورد پسند شما واقع شده باشد. اگر هر گونه مشکل و یا سوالی در ارتباط با مراحل گفته شده در این آموزش دارید می‌توانید از طریق بخش نظرات پائین همین مطلب آموزشی عنوان کنید تا ما در گیم پاس در سریعترین زمان ممکن به شما پاسخ دهیم.

5 ستاره

75 %
12 دیدگاه

4 ستاره

0 %
0 دیدگاه

3 ستاره

0 %
0 دیدگاه

2 ستاره

0 %
0 دیدگاه

1 ستاره

0 %
0 دیدگاه

0 ستاره

25 %
4 دیدگاه

دیدگاه/نظر خود را برای این محصول ثبت بفرمائید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

میزان رضایت خود را در ارزیابی وارد کنید*

توسط 14 کاربر

مرتب‌سازی بر اساس

 • تصویر آواتار

  shahriar

  من این روش رو امتحان کردم کار می‌کنه ولی ی مشکلی ک داره اینه ک برای بازی های آنلاین ینی اگ اون اکانتی ک میخواین باهاش بازی کنین آنلاین باشه و ب نت وصل باشه دیگه نمیتونید از دسته استفاده کنید ینی یا از دسته میتونید استفاده کنید یا با دکمه های گوشی و تصویر گوشی ولی رو اکانت های افلاینم چک کردم اتصال همزمان هر دو ممکن است.اگر کسی راه حلی داره ک بتونم هم تصویر گوشی رو داشته باشم هم آنلاین باشه هم با دسته پلی بدم خیلی ممنون میشم بگید

  ۱۴۰۰-۰۳-۱۹

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۴۰۰-۰۳-۲۰

   سلام شهریار عزیز:
   خیلی خوشحالیم که مطالب سایت گیم پاس رو مطالعه می‌فرمائید.
   امیدواریم راه حلی برای این موضوع هم کاربران داشته باشند شما رو راهنمایی کنند اگر هم همکاران فنی راه حلی داشتند سریعا میگیم از همین طریق پاسخ شما رو بدهند.

   با احترام

 • تصویر آواتار

  آروين

  سلام. من بازی کراش باندیکوت را بر روی لب تاپ نصب کردم و با کیبورد اجرا میشود. دسته بازی مخصوص کامپیوتر خریدم ولی هرکاری می کنم برای این بازی ها فعال نمیشه. آیا راهی هست که بتونم از دسته ها برای بازی استفاده کنم؟

  ۱۴۰۰-۰۱-۲۸

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۴۰۰-۰۱-۲۸

   آروین عزیز سلام:
   خیلی خوشحالیم که مطالب سایت گیم پاس رو مطالعه می‌فرمائید.
   متاسفانه سایت گیم پاس تخصصی در حوزه بازی های ویدئویی انحصاری کنسول بازی های ویدئویی فعالیت خود را دنبال می‌کند و هیچ گونه تخصصی بر روی بازی های کامپیوتر و موبایل وجود ندارد. شما برای اینکه به نتیجه بهتری برسید متیونین سوال خود را در سایت هایی که بر روی بازی های کامپیوتر هم تخصص دارند مطرح بفرمائید. مگر اینکه شما بازی رو استریم روی کامپیوتر اجرا کرده باشید که اگر اینطور هست میتونین بفرمائید تا راهنماییتون کنیم.

   با احترام

 • تصویر آواتار

  محمد

  سلام.وقتی دسته رو به گوشی متصل میکنم این پیغام رو میده. cant use dualshock4.this device doesn’t support dual shock 4.so you can not use it with remote play.مدل گوشی mi 9t pro اندروید ۱۰

  ۱۳۹۹-۱۰-۰۵

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۳۹۹-۱۰-۰۵

   سلام محمد عزیز:
   شما نمیتونین از دسته استفاده کنین کلا ساپورت نمیشه. راهی متاسفانه ما نمیدونیم اما اگر راهی بود خدمتتون از این طریق اعلام میشه. شاید راهی باشه اما همکاران ما در بخش فنی راهی نمیدونستند.

   با احترام

 • تصویر آواتار

  سعید برفر

  سلام خسته نباشید ببخشید چن تا سوال دارم من گوشی و دستگاه رو به هم وصل کردم هیچ مشکلی نیس فقط میخواستم بدونم ایا گوشی با گوشی با هم فرق داره برای رون بازی کردن من وارزون بازی میکنم انگار تصویر نسبت به اون چیزی که باید باشه نیس مثلا وقتی وصل میکنم به led خیلی رونه ولی با گوشی ی گیر تو لود شدن تصویر میبینم که باعث شده که انگار کند هستش من با A70 امتحان کردم با Z ultra امتحان کردم اون گیره بود تو تصویر میشه راهنمایی بکنید

  ۱۳۹۹-۰۹-۲۵

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۳۹۹-۰۹-۲۵

   سعید عزیز سلام:
   خیلی خوشحالیم که مطالب مجله اینترنتی گیم پاس رو مطالعه می‌فرمائید.
   ببینید در درجه اول اتصالات شبکه شما و زیر ساخت شبکه داخلی شما بسیار مهم است یعنی سرعت انتقال تصویر یا استریم به روتر یا مودمی که شما این دو دستگاه را بهش متصل میکنین و عملیات انتقال تصویر رو انجام میثده ربط داره و بعد از این شایان ذکر است که کلا استریم کردن منابع خوبی برای اجرا نیاز داره اما فکر نمیکنیم که این گوشی‌هایی که شما فرمودید از عهدش بر نیان. بنابراین سعی کنین حداقل کنسول خودتون رو با کابل شبکه به مودم یا روتر خونگیتون متصل بفرمائید.

   با احترام

 • تصویر آواتار

  سعید برفر

  سلام خسته نباشید

  ۱۳۹۹-۰۹-۲۵

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

 • تصویر آواتار

  جواد

  سلام برنامه ای هست که بشه vr ساپورت کنه رو لپ تاپ
  چون ریمون پلی ساپورت نمیکنه

  ۱۳۹۹-۰۸-۰۹

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۳۹۹-۰۸-۱۰

   سلام جواد عزیز:
   خوشحالیم که مطالب سایت گیم پاس رو مطالعه می‌فرمائید.
   حتما بررسی میشه و از هیمن طریق پاسخی به شما توسط کارشناسان ارائه داده خواهد شد.

   با احترام

 • تصویر آواتار

  کیارش

  سلام و خسته نباشید.
  من این کار رو انجام دادم با دسته به گوشی وصل شدم ولی دستم دیگه به ps4 وصل نمیشه باید چی کار کنم تا درست بشه اگه جوابمو بدین ممنون میشم.

  ۱۳۹۹-۰۸-۰۶

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۳۹۹-۰۸-۰۶

   سلام کیارش عزیز:
   خوشحالیم که مطالب سایت گیم پاس رو مطالعه می‌فرمائید.
   ببینید شما اگر با کابل نمیتونید دسته رو به کنسول متصل کنید باید دکه PS و دکمه Share کنسول رو نگه دارید تا چراغ بلوتوث دسته روشن بشه و بعد تو کنسول تو قسمت Devices و بعد Bluetooth Devices دسته رو پیدا کنید و متصل بفرمائید بعد دیگه به راحتی با کابل هم متصل میشه. جای نگرانی نداره.

   امیدواریم پاسخ براتون مفید بوده باشه.
   با احترام

 • تصویر آواتار

  mehdi

  سلام. اگه بخوایم با این برنامه کار کنیم ظرفیت(۱،۲،۳) بازی هایی که روی پلی ۴ هست مهمه؟
  فرقی میکنه که بازی ها کپی خور باشن یا آنلاین(مشکلی پیش نمیاد)؟

  ۱۳۹۹-۰۷-۰۳

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۳۹۹-۰۷-۰۳

   سلام مهدی عزیز:
   خیلی خوشحالیم که مطالب سایت گیم پاس را مطالعه می‌کنید.
   شما با استفاده از قابلیتی که در مقاله خدمتتون توضیح دادیم، از موبایل یا کامپیوتر یا تبلت شما فقط و فقط به عنوان یک نمایشگر استفاده می‌شود. این به این معنی است که هر اتفاقی داخل کنسول شما اتفاق بیوفتاد بدون تغییر به شما نمایش داده می‌‌شود. پس فرقی نمیکنه که بازی شما ظرفیتی(هر نوع ظرفیتی) باشه یا بصورت دیسک بازی تون رو اجرا کنید. البته اگر بازی تون رو بصورت ترکیبی تهیه کرده باشید، در صورت آنلاین شدن دستگاهتون به مشکل خواهید خورد

 • تصویر آواتار

  Ehsan

  سلام ببخشید ایا این برنامه روی اندروید های پایین هم کار میکنه
  و ی سوال دیگه من بازیهام همش سیدیه و نصب شده نیست یعنی نمیتوانم از این قابلیت استفاده کنم ؟

  ۱۳۹۹-۰۵-۳۱

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۳۹۹-۰۶-۰۱

   سلام احسان عزیز:
   خوشحالیم که مطالب گیم پاس رو مطالعه می‌کنید.
   خیر با اندروید خیلی پائین امکان اجرا رو ندارید و در ضمن اگر بازی هاتون به صورت اکانت باشه نمیتونین این قابلیت رو اجرا کنین مگر از اتصال نبودن اینترنت در شبکه مطمئن باشید که پیشنهاد میکنیم اگر دانشش رو ندارید این کار رو انجام ندهید.

   با احترام

 • تصویر آواتار

  amir

  سلام من ps4را بار ریموت پلی وصل کردم وبازی می توانم بکنم ولی میخواهم با دوستانم صحبت کنم اما نمی تونم ولی من صدای دوستانم را دارم ولی انها صدای من را ندارند من هم در پی سی وصل کردم لطفا کمک کنید با تشکر

  ۱۳۹۹-۰۳-۳۰

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۳۹۹-۰۳-۳۰

   امیر عزیز سلام:
   خیلی خوشحالیم مطالب سایت گیم پاس رو مطالعه میفرمائید.
   ببینید شما می‌بایست بر روی علامت میکروفون در پائین صفحه مانیتور کامپیوتر کلیک کنید تا بتونین از میکروفون اتصالی به کامپیوتر خودتون در نرم افزار Remote Play استفاده کنید.

   با احترام