همکاری دور از انتظار دو کمپانی سونی و مایکروسافت

همکاری سونی و مایکروسافت

سونی و مایکروسافت، کمپانی پلتفرم‌های PS4 و Xbox One، یک پروژه‌ی همکاری استراتژیک را به ثبت رساندند. این دو شرکت، در حال برنامه‌ریزی برای به اشتراک گذاری تکنولوژی و اطلاعاتی هستند، که بر اساس زیرساخت‌های مشترک بین آنها، در‌جهت برخی از طرح‌های آینده خود مطرح شده است. با این تفاسیر، می‌توان همکاری سونی و مایکروسافت را  یکی از رویدادهای مهم سال ۲۰۱۹ دانست.

در بند‎‌های این قرارداد، به طور مشخص، نامی از PlayStation و Xbox برده نشده، اما بیانگر آن است که مشارکت مایکروسافت و سونی به طور خاص بر روی زمینه‌های سرگرم کننده، مانند پلتفرم‌های بازی تمرکز خواهد کرد.

ساتیا نادلا و کنیچیرو یوشیدا

به طور مستقیم، در این توافق‌نامه‌ ذکر شده است که این دو کمپانی، راه حل‌های ابری یا Cloud خود را باهمکاری Microsoft Azure توسعه خواهند داد. همچنین مرکز اطلاعات Microsoft Azure در شرکت مایکروسافت، برای بخش‌ استریم بازی‌های سونی نیز استفاده خواهد شد.(Microsoft Azure یک سرویس محاسباتی ابری یا Cloud است که توسط مایکروسافت برای ساخت، آزمایش، راه اندازی و مدیریت برنامه‌ها و خدمات از طریق مراکز داده مدیریت شده مایکروسافت، ایجاد شده است). اگرچه در حال حاضر، پلی استیشن‌ سونی به طور مستقیم مورد بحث این توافقنامه نیست، اما قرار است شرکت مایکروسافت، در بخش هوش مصنوعی و نیمه رسانا ها نیز تکنولوژی‌های خود را در محصولات سونی بکار ببرد تا کاربران از کیفیت بالاتری بهره مند شوند.

  Fall Guys چهار لباس جدید منتشر می‌کند

Kenichiro Yoshida، رئیس کمپانی سونی گفت:

Kenichiro Yoshida

“پلی استیشن از ترکیب خلاقیت ‌و تکنولوژی به‌وجود آمده است. ماموریت ما این است که این پلتفرم را به صورت یکپارچه، به همراه یک محیط Cloud که بهترین تجربه ممکن را در هر زمان و هر کجا تضمین می کند، به عنوان یکی از بهترین و جذابترین تجارب سرگرمی، به تکامل برسانیم. برای سال‌‌های طولانی، مایکروسافت یکی از همکارهای اساسی برای تجارت ما به شمار می‌آمد؛ البته در بعضی از زمینه‌ها سونی و مایکروسافت رقیب یکدیگر به‌حساب می‌آیند. من باوردارم که همکاری ما برای سرویس‌های ابری، تا حد زیادی به پیشرفت متقابل کمک خواهد کرد”

Satya Nadella مدیرعامل مایکروسافت در این باره می‌گوید:

ساتیا نادلا

“سونی همیشه در عرصه‌ سرگرمی و تکنولوژی، پیشگام بوده و شراکتی که امروز اعلام کردیم، بر تاریخ این نوآوری، متکی است.”

وی همچنین افزود:

“همکاری ما، قدرت Azure و Azure Al را به سونی تزریق می‌کند تا این کمپانی، تجربیات بازی و سرگرمی بهتر و جدیدتری را به مشتریان خود ارائه دهد”.

فیلیپ اسپنسر

از طرفی، Phil Spencer ، مدیر ارشد Xbox، در توئیتر خود درباره این همکاری اظهار نظر کرد:

“برای فرصت‌های پیش‌رو با شرکت سونی، به منظور دنبال کردن اهداف جاه‌طلبانه مشترک صنعت بازی و لذت هرچه بیشتر پلیرهای سراسر جهان، هیجان زده‌ام” Phil Spencer

همکاری بین سونی و مایکروسافت فقط مطرح شده است ولی برای مشاهده هر نتیجه‌ای از آن، مدتی باید صبر کرد. اشاره به راه حل های ابر (Cloud) مایکروسافت در بازی، از جایی سرچشمه می‌گیرد که مایکروسافت در حال برنامه ریزی پلتفرم استریم خود، یعنی xCloud است که رقابت مستقیم و نزدیکی با Google Stadia دارد. همانطور که در بالا گفته شد، هنوز مشخص نیست که این قرارداد چگونه می‌تواند بر پلتفرم استریم پلی‌استیشن یعنی PlayStation Now تاثیر بگذارد.

  Xbox و Bethesda این هفته کنفرانس ویدئویی برگزار می‌کنند

خوب حالا با این همکاری، عرصه برای Google Stadia تنگ خواهد شد؟ نظر شما راجع به همکاری این دو کمپانی بزرگ و پایه‌های اصلی پلتفرم‌های بازی‌های ویدئویی چیه؟ لطفا نظرات خود را با وب سایت گیم پاس در بخش نظرات پائین همین مطلب به اشتراک بگذارید.

اولین کسی باشید که برای “همکاری دور از انتظار دو کمپانی سونی و مایکروسافت” دیدگاه می‌گذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

میزان رضایت خود را در ارزیابی وارد کنید*

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.