آموزش انتقال دیتا به PS4 از طریق نرم افزار PSX Download Helper

آموزش انتقال دیتا بازی‌ها از کامپیوتر یا لپ تاپ به کنسول ps4

با توجه به اینکه بسیاری از ما به اینترنت‌های مناسب برای کنسول‌های بازی دسترسی نداریم و اگر هم داشته باشیم با مشکل کندی سرعت دانلود آپدیت بازی‌ها در کنسول پلی استیشن ۴ مواجه هستیم، در این مقاله با عنوان آموزش انتقال دیتا به PS4 قصد داریم تا راهکاری بسیار مفید به شما عزیزان آموزش دهیم تا از طریق آن بتوانید بازی‌های نصب شده بر روی کنسول خودتون رو با سرعت بالاتر و همچنین راحت‌تر بروزرسانی کنید. همچنین مطمئنا اطراف شما دوستان و نزدیکانی نیز هستند که از کنسول پلی استیشن ۴ برای لذت بازی استفاده می‌کنند و با این مشکل مواجه هستند، اما شما از طریق این روش می‌توانید بروزرسانی بازی‌های نصب شده بر روی کنسول این عزیزان را نیز انجام دهید، بنابراین در گیم پاس با آموزش انتقال دیتا به PS4 همراه باشید تا نشان دهیم که چطور انتقال دیتا  از طریق کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ خود و با استفاده از نرم افزار PSX Download Helper به PS4 را به راحتی می‌توانید انجام دهید.

قدم اول برای بروزرسانی یا آپدیت بازی‌های نصب شده بر روی پلی استیشن ۴ خود از طریق نرم افزار PSX Download Helper این است که نرم افزار را از طریق لینک زیر دانلود کنید.

در قدم بعدی نیاز به یک مودم اینترنت (ADSL، TD-LTE، WIMAX) برای اتصال دستگاه پلی استیشن ۴ خود به اینترنت دارید، همچنین در کنار دستگاه کنسول نیاز به یک کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ است.

برای درک بهتر از روند انتقال دیتا به PS4، باید به شما همراهان گیم پاس توضیح بدهیم که تمام بازی‌هایی که بر روی کنسول خود نصب می‌کنید هنگام آپدیت، فایل‌هایی را از سرورهای شرکت سونی برای بروزرسانی دانلود می‌کنند و پس از اتمام دانلود، شروع به نصب آن‌ها بر روی کنسول و جایگزینی فایل‌های بروزرسانی ورژن جدید با فایل‌های بروزرسانی ورژن قبلی بازی می‌کنند. این فایل‌ها را به دو روش می‌توان از طریق کامپیوتر یا لپ تاپ شخصی به کنسول بازی منتقل کرد و برزورسانی بازی‌‌های مورد نظر را انجام داد. در ادامه مقاله آموزش انتقال دیتا به PS4، به این دو روش اشاره خواهیم کرد. اما قبل از آن به این نکته دقت داشته باشید که وقتی بروزرسانی جدید بازی برای دانلود بر روی کنسول شما در دسترس قرار می‌گیرد، دارای ورژن‌های مختلفی است. به طور مثال بازی فیفایی که بر روی کنسول شما است، اگر بروزرسانی جدید آن در دسترس قرار گیرد، در قسمت مرکز پیام‌های دستگاه کنسول پلی استیشن ۴ یا (Notification Center) و قسمت دانلود (Downloads) نمایش داده خواهد شد و بر روی خط دانلود بازی فیفای شما شماره این ورژن بروزرسانی نوشته می‌شود. مثلاً ۱.۰۹ ، که نکته حائز اهمیت و مهم در هنگام دریافت و انتقال فایل آپدیت ورژن بروزرسانی بازی می‌باشد. در ادامه به توضیح روش‌های دریافت فایل‌های آپدیت بازی‌های پلی استیشن می‌پردازیم و سپس طریقه انتقال آن را توضیح خواهیم داد.

روش اول: دانلود فایل‌های بروزرسانی از طریق وب سایت‌های ارائه دهنده

در روش اول انتقال دیتا به PS4، شما می‌توانید فایل‌ها یا دیتای بروزرسانی بازی مورد نظر خود را از سایت‌های معروف ایرانی، جستجو کرده و دانلود کنید. به طور مثال شما به دنبال فایل یا دیتای بروزرسانی ورژن ۱.۰۹ بازی فیفا هستید بنابراین به یکی از این سایت‌های عنوان شده مراجعه کرده و دانلود را از طریق لپ تاپ یا کامپیوتر شخصی خود انجام می‌دهید. یکی از نقاط ضعف این روش برای دانلود دیتای یا فایل آپدیت بازی‌ها این است که معمولا سایت‌ها در زودترین حالت تقریبا یک الی دو روز دیرتر از عرضه آپدیت بازی‌ها توسط کنسول شما آن‌ها را برای دانلود قرار می‌دهند و اگر شما برای بازی کردن به صورت آنلاین عجله داشته باشید، این موضوع می‌تواند یک نکته منفی برای شما محسوب شود. اما نگران نباشید چون در روش دوم که برای شما در ادامه ذکر خواهیم کرد می‌توانید خود شما نیز آدرس دانلود فایل‌های بروزرسانی را بدست آورده و از طریق نرم افزار مدیریت دانلود کامپیوتر یا لپ تاپ مانند Internet Download Manager با سرعت بالا به دانلود فایل‌ها و دیتای آپدیت بازی بپردازید و سپس به کنسول خود منتقل کرده و بازی کنید.

نکته حائز اهمیت و بسیار مهم دیگر در مبحث انتقال دیتا به PS4  این است که هنگام دانلود فایل یا دیتای بروزرسانی بازی‌های کنسول شما از سایت‌های مرجع، بحث ریجن بازی‌های شما بر روی کنسول مطرح می‌باشد. اگر بازی‌ها را به صورت دیسک تهیه و بر روی کنسول خود نصب کردید، با دقت کردن به پشت کاور یا قاب دیسک بازی، متوجه می‌شوید ریجن (Reagion) بازی تهیه شده چه عددی است، چرا که در پشت قاب این گزینه نوشته شده است. اما اگر بازی را به صورت دیجیتال بر روی اکانت خود تهیه کردید دقت داشته باشید که هنگام ساخت اکانت، کشور اکانت خود را کجا قرار داده‌اید. کشور آمریکا ریجن ۱، کشورهای اروپایی ریجن ۲ و ژاپن ریجن ۳ می‌باشد. پس شما نیز باید نسبت به ریجن بازی دیتا یا فایل بروزرسانی، همان ریجن را از سایت‌های ذکر شده دانلود کنید.

روش دوم: بدست آوردن لینک دانلود دیتا یا فایل‌های بروزرسانی از طریق نرم افزار PSX Download Helper

در مبحث آموزش انتقال دیتا به PS4، می‌بایست لینک دانلود دیتا یا فایل بروزرسانی بازی‌‌های مورد نظر خود را از طریق نرم افزار PSX Download Helper بدست آورده و سپس با کپی کردن آدرس این لینک‌ها در داخل نرم افزارهای مدیریت دانلود کامپیوتر یا لپ تاپ شخصی خود، دانلود آن‌ها را انجام داده و سپس دوباره از طریق نرم افزار PSX Download Helper این فایل ها را به کنسول پلی استیشن ۴ خود منتقل نمائید. لازم به ذکر است حجم اینترنت شما فقط و فقط هنگام دانلود فایل مصرف شده و هنگام انتقال فایل‌ها در واقع از طریق یک شبکه خانگی و بدون مصرف اینترنت آپدیت یا بروزرسانی مورد نظر خود را انجام می‌دهید.

برای شروع به نکاتی اشاره می‌کنیم که رعایت آنها در مبحث انتقال دیتا به PS4 ضروری و مهم می‌باشد. شما باید کامپیوتر و کنسول خود را به یک مودم اینترنت اتصال دهید (این اتصال می‌تواند هم از طریق بی‌‍سیم یا Wireless و هم از طریق کابل شبکه یا LAN برقرار شود)، اما نکته اینجاست که انتقال فایل از طریق کابل با سرعت بالاتری نسبت به شبکه وای فای انجام می‌شود.

مرحله اول، نرم افزار PSX Download Helper را اجرا نمائید.(دقت کنید برای مواجه نشدن با مشکلات دسترسی، در داخل پوشه نرم افزار بر روی فایل PSXDownloadHelper.exe کلیک راست کرده و به صورت Run as Administrator اجرا نمائید). توجه داشته باشید اگر برای اولین بار است که نرم افزار را بر روی سیستم خود اجرا می‌کنید، زبان نرم افزار بر روی چینی است پس به ترتیب مراحل زیر که در عکس و به صورت تصویری هم برای شما آورده ایم، انجام دهید تا زبان نرم افزار را به انگلیسی تغییر داده و ادامه مراحل را برای بدست آوردن لینک دانلود اجرا نمائید.

بر روی فایل مشخص شده کلیک راست کرده و سپس طبق مرحله دوم بر روی گزینه Run as Administrator کلیک کنید.

اجرای صحیح نرم افزار PSX DOWNLOAD HELPER

پس از باز شدن نرم افزار PSX Download Helper بر روی گزینه مشخص شده کلیک کنید.

محیط PSX Download Helper

در پنجره باز شده طبق تصویر پائین بر روی تب مشخص شده کلیک کنید.

تغییر زبان در PSX Download Helper

سپس طبق تصویر پائین، در مرحله اول بر روی منو شناور کلیک کرده و در مرحله بعد بر روی گزینه زبان انگلیسی کلیک کنید. مرحله سوم در تصویر بالا در واقع گزینه Apply می‌باشد.

آموزش PSX Download Helper

دقت داشته باشید پس از انجام مراحل بالا حتما باید نرم افزار PSX Download Helper را بسته و دوباره اجرا نمائید تا زبان نرم افزار به انگلیسی تغییر پیدا کند.

خوب حالا قبل از اجرای دوباره نرم افزار PSX Download Helper میریم به سراغ کنسول پلی استیشن ۴ و وارد منوی تنظیمات بخش شبکه (Network) می‌شویم و کنسول خود را یا از طریق بی‌سیم (Wireless) یا از طریق کابل شبکه (LAN) به مودم اینترنتی اتصال می‌دهیم، که کامپیوتر یا لپ تاپی که بر روی آن نرم افزار PSX Download Helper قراره اجرا بشه به همان مودم متصل باشد، به طوری که اینترنت به طور مستقیم و بدون هیچ Proxy بر روی کنسول برقرار باشد.

  سیستم عامل ایکس باکس سری ایکس 200 گیگابایت از فضای ذخیره سازی را اشغال می‌کند

حالا میریم سر وقت نرم افزار PSX Download Helper و به شیوه‌ای که در بخش قبلی مقاله آموزش انتقال دیتا به PS4 گفتیم، نرم افزار را اجرا می‌کنیم. وقتی نرم افزار را اجرا می‌کنیم، در صفحه اصلی در قسمتی که در عکس مشخص شده، از نکاتی که بسیار حائز اهمیت است، آی پی آدرسی (IP Address) است که بر روی سیستم کامپیوتر شما از سمت مودم تنظیم شده است. معمولا در مودم‌های خانگی این ادرس آی پی (IP Address) برابر با ۱۹۲.۱۶۸.۱.x (منظور از x ممکن است هر عددی از بین ۱ تا ۲۵۴ باشد) در این قسمت به نمایش در می‌آید اگر این قسمت بر روی عددی دیگر بود از منوی شناور، آی پی آدرس مورد نظر را انتخاب نمائید و آن را به خاطر بسپارید زیرا نیاز است که در تنظیماتی که در ادامه بر روی کنسول انجام خواهیم داد، آدرس آی پی سیستم خود یا نرم افزار PSX Download Helper را آنجا وارد نمائید. همچنین دقت داشته باشید همانند شکل زیر در کنار قسمت آی پی آدرس (IP Address) عددی به عنوان پورت (Port) ارتباط بین کامپیوتر و کنسول مشخص شده است که معمولا می‌توانید این عدد را بر روی ۸۰۸۰ یا ۹۰۹۰ قرار دهید و سپس بر روی گزینه استارت (Start) کلیک نمائید تا وارد بخش اصلی نرم افزار شوید.

مرحله اول در اجرای PSX Download Helper

در این قسمت شما می‌بایست همانند تصویر زیر در مرحله اول، تیک گزینه Auto Find ReplaceFile را بردارید. این گزینه برای زمانی مناسب است که شما تمامی فایل‌های دیتای بروزرسانی بازی را دانلود کرده و در کامپیوتر خود ذخیره کردید و حالا می‌خواهید آنها را از طریق نرم افزار PSX Download Helper به کنسول پلی استیشن ۴ خود انتقال دهید که با زدن این تیک به نرم افزار دستور این را می‌دهید که مسیر فایل‌ها را به صورت اتوماتیک برای دانلود به کنسول معرفی کند. بعد از برداشتن تیک مورد نظر به تب Log در نرم افزار بازگردید.

PSX Download Helper Run Auto Find ReplaceFILE tickmark

حالا در کنسول پلی استیشن ۴ خود قطعا بازی را دارید که نیاز به بروزرسانی دارد که در قسمت مرکز پیام‌ها یا Notification Center کنسول و در قسمت دانلودها (Downloads) بروزرسانی در حال انجام نبود می‌توانید بر روی بازی که مطمئن هستید که دارای بروزرسانی می‌باشد دکمه Option دسته خود را فشار داده و سپس گزینه Check For Update را انتخاب کنید تا سیستم به بررسی اینکه آیا بروزرسانی جدیدی برای بازی مورد نظر وجود دارد یا خیر بپردازد و در صورت وجود بروزرسانی به صورت نوتیفیکیشن یا پیام به شما اعلام کرده که شما هم سپس با رفتن به منو یا فهرست بالایی کنسول خود و وارد شدن در قسمت Notification سپس Downloads می‌توانید روند دانلود را مشاهده کنید. شما باید وقتی مقداری از دانلود بازی مورد نظر به میزان ۱ مگابایت و یا بیشتر گذشت، دانلود را متوقف یا Pause کنید تا بعد از تصاویر راهنما به ادامه روند انتقال دیتا به PS4 از طریق نرم افزار PSX Download Helper و کامپیوتر شخصی یا لپ تاپ به کنسول پلی استیشن ۴ بپردازیم. ما در تصاویر زیر بازی PES ۲۰۱۹ را در نظر گرفتیم تا مراحل ذکر شده در بالا را به صورت قدم به قدم به شما نشان دهیم.

آپدیت بازی در پلی استیشن

لینک آپدیت بازی در پلی استیشن

صفحه دانلود در پلی استیشن 4

خوب حالا برای اینکه بتوانید لینک آپدیت بازی مورد نظر را بدست آورید به منوی تنظیمات کنسول رفته و وارد منوی شبکه (Network) شوید.

در اینجا گزینه Setup Internet Connection را انتخاب می‌کنید و بسته به اینکه کنسول خود را به چه صورتی به مودم اینترنت خود متصل کردید (بی‌سیم Wireless یا کابل شبکه LAN) گزینه مورد نظر را انتخاب می‌کنید. در اینجا ما فرض را بر این می‌گذاریم که شما با کابل شبکه، کنسول پلی استیشن خود را به دستگاه متصل کردید در نتیجه وارد گزینه Use a LAN Cable می‌شویم، در مرحله بعد وارد گزینه Custom می‌شویم، در این مرحله یعنی IP Address Setting گزینه Automatic را انتخاب می‌کنیم، در مرحله بعد یعنی DHCP HOST Name گزینه Do Not Specify را انتخاب می‌کنیم، در مرحله بعد یعنی DNS Setting نیز گزینه Automatic انتخاب می‌شود، در مرحله بعد که به نام MTU Settings هست باز هم گزینه Automatic را انتخاب می‌کنیم و اما در این مرحله یعنی Proxy Server گزینه Use را انتخاب کنید. در این مرحله که بسیار مهم است در قسمت Address باید شما آدرس آی پی کامپیوتر یا لپ تاپ شخصی خود را وارد کنید که در مراحل قبل هم هنگام اجرا نرم افزار PSX Download Helper به این نکته اشاره کردیم که آی پی آدرس که در این نرم افزار نمایش داده می‌شود را به خاطر بسپارید. ما در اینجا آی پی آدرس سیستم خود یعنی ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱۰۶ را وارد قسمت Address در کنسول می‌کنیم و پورت را همانند پورت نرم افزار PSX Download Helper بر روی ۸۰۸۰ قرار می‌دهیم و در انتها گزینه Next را انتخاب می‌کنیم. (دقت کنید که بعد از انتخاب گزینه Next گزینه Test Internet Connection نمایش داده خواهد شد که شما به هیچ عنوان نباید این گزینه را انتخاب کنید و با فشردن دکمه دایره به عقب برگردید).

سپس به منوی اصلی رفته و وارد منوی Notification و بعد Downloads شوید.

PSX Download Helper set Porxy on PS4 01

PSX Download Helper set Porxy on PS4 02

سپس در لیست بازی‌هایی که در حال آپدیت هستند بر روی بازی مورد نظر رفته و گزینه Start را بزنید. توجه داشته باشید نرم افزار PSX Download Helper بر روی کامپیوتر یا لپ تاپ شخصیتان باز بوده و در تب Log قرار داده شده باشد. بعد از استارت کردن دانلود در قسمت لاگ نرم افزار، گزینه‌هایی همانند شکل شماره ۳ در تصاویر زیر برای شما نمایان خواهد شد تا زمانی که بازی در کنسول پلی استیشن ۴ شما شروع به دریافت دیتا نکرده است منتظر بمانید و به محض اینکه حجم دانلود بروزرسانی بازی شروع به زیاد شدن کرد، دانلود را متوقف کرده و به سراغ کامپیوتر یا لپ تاپ شخصی بروید تا ادامه کار را طبق آموزش ما انجام دهید.

انتقال دیتا به PS4

PSX Download Helper Game Log 02

لینک دانلود در نرم افزار PSX Download Helper

PSX Download Helper Game Log 04

PSX Download Helper Game Log 05

حالا شما باید به سراغ نرم افزار PSX Download Helper رفته و از لیستی که در تب لاگ شما باز شده است با اسکرول کردن ماوس (Mouse) به سمت بالا بر روی اولین لاگ همانند شکل زیر روی گزینه کپی Copy کلیک کنید. برای درک بهتر شما عزیزان این لاگ‌ها در واقع همان لینک‌های دانلود بروزرسانی بازی مورد نظر شما هستند. لاگ اول معمولا دلتا پکیج (Delta Package) فایل‌های بروزرسانی می‌باشد و حجم آنها پائین بوده.

انتقال لینک از psx به idm

سپس به نرم افزار مدیریت دانلود کامپیوتر خود رفته (ما در این مثال از نرم افزار Internet Download Manager استفاده می‌کنیم) و لینک کپی شده در حافظه دستگاه خود را برای دانلود در نرم افزار Paste می‌کنید.

PSX Download Helper Paste File Address to IDM 01

PSX Download Helper Paste File Address to IDM 02

PSX Download Helper Paste File Address to IDM 03

دوباره به سراغ نرم افزار PSX Download Helper میرویم و این کار را با لینک یا لاگ دوم در این نرم افزار انجام می‌دهیم. اما این بار با حجم بالاتری نسبت به لینک قبلی در نرم افزار مدیریت دانلود مواجه خواهیم شد زیرا این لینک، دیتای اصلی بروزرسانی بازی‌ها بوده در نتیجه حجم بالاتری را در بر میگیرد.

در ادامه مبحث انتقال دیتا به PS4 به نکته مهمی دقت بفرمائید که اگر بروزرسانی بازی مورد نظر شما حجمی پائین‌تر از ۴ گیگابایت داشته باشد، شما در اولین لینکی که از نرم افزار PSX Download Helper خارج و وارد نرم افزار مدیریت دانلود خود می‌کنید، متوجه می‌شوید حجم فایل دانلود زیر ۴ گیگابایت است و کار تمام است و بعد از دانلود فایل میتوانید فایل دلتا پکیج (Delta Package) و فایل اصلی را به کنسول منتقل کنید که این مرحله در ادامه مطلب توضیح داده خواهد شد. به طور مثال اگر بروزرسانی بازی مثل Call of Duty Black Ops 4 رو در نظر بگیریم تقریبا برابر با ۴۰ گیگابایت است که نرم افزار PSX این مقدار را به لینک های جداگانه که هر کدام با حجم ۴ گیگابایت است تقسیم بندی می‌کند یعنی شما ۱۰ لینک یا ۱۰ فایل ۴ گیگابایتی باید دانلود کرده و همراه فایل دلتا پکیج (Delta Package) به کنسول منتقل نمائید.

  چطور بازی‌های مورد علاقه پلی استیشن 4 خود را بر روی کامپیوتر، تبلت یا موبایل بازی کنیم؟

PSX Download Helper Paste File Address to IDM 04

PSX Download Helper Paste File Address to IDM 05

PSX Download Helper Paste File Address to IDM 06

PSX Download Helper Paste File Address to IDM 07

در مثال بالا چون بازی ما PES 2019 می‌باشد و آپدیت آن کمتر از ۴ گیگابایت است، در یک فایل بروزرسانی انجام می‌شود اما اگر بازی شما بروزرسانی بالاتر از ۴ گیگابایت داشت می‌بایست طبق مراحل گفته شده در پائین ادامه لینک ها را برای دانلود قرار دهید. تنها یک نکته وجود دارد که شما اولین لاگ یا لینک همانطور که گفته شد برای دلتا پکیج بروزرسانی می‌باشد و دومین لاگ یا لینک برای اولین لینک اصلی بروزرسانی می‌باشد، شما دیگر با نرم افزار PSX Download Helper برای گرفتن لینک هیچ کاری نداشته و فقط لینک کپی شده اصلی را دوباره در نرم افزار مدیریت دانلود خود وارد کرده اما می‌بایست تغییری داده تا پارت یا قسمت‌های بعدی لینک‌ها را برای دانلود در صف دانلود خود قرار دهید. پس به مثال زیر در عکس توجه کنید ما در این مثال به سراغ آپدیت بازی GTA V می‌رویم که ورژن بروزرسانی آن ۱.۳۰ و حجم دانلود بروزرسانی ۲۴.۵ گیگابایت می‌باشد، طبق مطالب گفته شده آپدیت GTA V باید به ۶ پارت ۴ گیگابایتی تقسیم شود که با علاوه پارت دلتا پک ۷ پارت باید بر روی کامپیوتر شما دانلود شود. بنابراین کل مراحل بالا را طی کرده تا به مرحله ای برسید که لاگ ها در نرم افزار PSX Download Helper ایجاد شود.

PSX Download Helper Paste File Address to IDM 09

PSX Download Helper Paste File Address to IDM 10

PSX Download Helper Paste File Address to IDM 11

همانطور که در تصاویر بالا مشخص است ما اولین لینک که در واقع لینک دیتا پک بروزرسانی است برای دانلود قرار دادیم. همانطور که در تصویر دوم مشخص کردیم در انتهای لینک که مربوط به دیتا پک است با حرف DP مشخص شده است و در تصویر سوم به حجم فایل اشاره کردیم که معادل ۹۵ مگابایت است.

PSX Download Helper Paste File Address to IDM 12

PSX Download Helper Paste File Address to IDM 13

PSX Download Helper Paste File Address to IDM 14

در تصویر بالا می‌بینید، با اینکه حجم بروزرسانی ۲۴ گیگابایت است اما ما یک پارت ۴ گیگابایتی داریم، اما بدست آوردن بقیه پارت ها بدین صورت است که شما همین لینکی که در این قسمت کپی کرده‌اید و در حافظه کوتاه مدت دستگاه شما است را وارد نرم افزار مدیریت دانلود خود میکنید اما آن را به صف دانلود اضافه نمی‌کنید و تغییری کوچک همانند تصاویر زیر در لینک می‌دهید تا ما بقی پارت‌ها را بتوانید به دست آورید. این تغییر بدین صورت است که وقتی لینک را در نرم افزار مدیریت دانلود خود PASTE می‌کنید در لینک کپی شده به دنبال نام بازی گشته و در انتهای آن عدد ۰ را به ترتیب با هر بار PASTE کردن یک عدد افزایش می دهید و هر بار یک پارت ۴ گیگابایتی را برای دانلود به شما نمایش می‌دهد، این کار را تا زمانی ادامه می‌دهید که پارت های ۴ گیگابایتی به اتمام رسیده و در انتها یک پارت با حجم پائین تر از ۴ گیگابایت به شما نمایش داده خواهد شد. در این مثال ما ۶ پارت ۴ گیگابایتی و ۱ پارت ۵۰۰ مگابایتی برای دانلود خواهیم داشت. برای این که مطمئن شوید پارت دیگری وجود ندارد عدد لینک را وقتی تغییر داده به طور مثال از ۰ که پارت اول است شروع شده و تا ۶ می‌رود اگر عدد ۷ را زده و بر روی تایید کلیک کنید دیگر حجمی برای دانلود وجود نخواهد داشت و لینک نا معتبر است. حالا پس از انجام مراحل بالا و دانلود کامل تمامی لینک‌های مورد نظر شما می‌بایست اقدام به انتقال فایل‌های بروزرسانی مورد نظر به کنسول پلی استیشن خود از طریق نرم افزار PSX Download Helper کنید که مراحل انتقال را در ادامه برای شما خواهیم گفت.

انتقال دیتای بازی‌های پلی استیشن از PS4 به کامپیوتر توسط نرم افزار PSX Download Helper

خوب شما برای انتقال دیتا به PS4 از کامپیوتر یا لپ تاپ شخصی خود، می‌بایست در درجه اول نرم افزار PSX Download Helper را باز نموده و طبق عکس‌های زیر، مرحله اول وارد تب Setting شوید، در مرحله دوم تیک گزینه Auto Find Replacefile را بزنید و در مرحله سوم روی گیزنه Folder کلیک کرده و مسیر فایل‌های آپدیت مورد نظر را به نرم افزار بدهید و در پایان بر روی Apply کلیک کنید.

توجه داشته باشید که فایل‌های آپدیت می‌بایست درون یک پوشه یا Folder قرار داشته باشند و همچنین اگر شما نیاز به نصب دیتای اصلی بازی‌ای هم دارید می‌بایست فایل دیتای اصلی بازی همراه با فایل‌های آخرین آپدیت آن بازی کنار هم داخل یک پوشه یا Folder باشند تا این انتقال به درستی و بدون هیچ خطایی صورت گیرد.

انتقال دیتا از پلی استیشن

حال شما می‌بایست به کنسول پلی استیشن خود رفته و در منوی Setting وارد بخش Network شده و طبق آموزش در بخش‌های قبلی به ترتیب زیر پیش بروید:

Setup Internet Connection را انتخاب می‌کنید و بسته به اینکه کنسول خود را به چه صورتی به مودم اینترنت خود متصل کردید (بی‌سیم Wireless یا کابل شبکه LAN) گزینه مورد نظر را انتخاب می‌کنید. در اینجا ما فرض را بر این می‌گذاریم که شما با کابل شبکه، کنسول پلی استیشن خود را به دستگاه متصل کردید در نتیجه وارد گزینه Use a LAN Cable می‌شویم، در مرحله بعد که مرحله حائز اهمیت این قسمت می‌باشد وارد گزینه Custom می‌شویم، در این مرحله یعنی IP Address Setting گزینه Automatic را انتخاب می‌کنیم، در مرحله بعد یعنی DHCP HOST Name گزینه Do Not Specify را انتخاب می‌کنیم، در مرحله بعد یعنی DNS Setting نیز گزینه Automatic انتخاب می‌شود، در مرحله بعد که به نام MTU Settings هست، باز هم گزینه Automatic را انتخاب می‌کنیم و اما در این مرحله یعنی Proxy Server گزینه Use را انتخاب کنید. در این مرحله که بسیار مهم است در قسمت Address باید شما آدرس آی پی کامپیوتر یا لپ تاپ شخصی خود را وارد کنید که در مراحل قبل هم هنگام اجرا نرم افزار PSX Download Helper به این نکته اشاره کردیم که آی پی آدرس که در این نرم افزار نمایش داده می‌شود را به خاطر بسپارید. ما در اینجا آی پی آدرس سیستم خود یعنی ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱۰۶ را وارد قسمت Address در کنسول می‌کنیم و پورت را همانند پورت نرم افزار PSX Download Helper بر روی ۸۰۸۰ قرار می‌دهیم و در انتها گزینه Next را انتخاب می‌کنیم. (دقت کنید که بعد از انتخاب گزینه Next گزینه Test Internet Connection نمایش داده خواهد شد که شما به هیچ عنوان نباید این گزینه را انتخاب کنید و با فشردن دکمه دایره به عقب برگردید).

حال پس از انجام این مراحل، مطمئن شوید که نرم افزار PSX Download Helper هنوز در کامپیوتر باز می‌باشد، بر روی دانلود آپدیت بازی مورد نظر رفته و شروع دانلود را به کنسول خود دستور دهید، حال وقتی دانلود مورد نظر شروع خواهد شد متوجه می‌شوید که سرعت دانلود بسیار زیاد می‌باشد. لازم به ذکر است که اگر بر روی بستر Wireless ، این انتقال دیتا صورت گیرد سرعت با توجه به نوع وایرلس اتصالی دستگاه پلی استیشن و کامپیوتر یا لپ تاپ شخصی بین ۳ الی ۵ مگابایت بر ثانیه و اگر مثل ما از طریق کابل شبکه این دو را به مودم متصل نموده‌اید سرعت بین ۱۰ الی ۲۰ مگابایت بر ثانیه خواهد بود.

خوب حالا شما موفق به فراگریری انتقال دیتا از طریق کامپیوتر یا لپ تاپ شخصی به کنسول پلی استیشن شده‌اید و از این آموزش برای انتقال دیتا برای دستگاه کنسول بازی دوستان و نزدیکان خود نیز استفاده کنید. امیدواریم این آموزش مورد استفاده شما قرار گیرد و بتوانید با سرعت بیشتری بازی‌های خود را آپدیت و یا بر روی کنسول نصب نمائید.

خواهشمندیم نظرات خودتون رو در ارتباط با آموزش انتقال دیتا به PS4 با استفاده از نرم افزار PSX Download Helper، همچنین سوالات  و پرسش‌های خود در ارتباط با بروزرسانی و یا انتقال دیتا به پلی استیشن از طریق کامپیوتر را در قسمت دیدگاه‌ها که در پایئن همین مطلب موجود است برای وب سایت گیم پاس و خوانندگانش به اشتراک بگذارید.

5 ستاره

80 %
164 دیدگاه

4 ستاره

0 %
0 دیدگاه

3 ستاره

0 %
0 دیدگاه

2 ستاره

0 %
0 دیدگاه

1 ستاره

0 %
0 دیدگاه

0 ستاره

20 %
41 دیدگاه

دیدگاه/نظر خود را برای این محصول ثبت بفرمائید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

میزان رضایت خود را در ارزیابی وارد کنید*

توسط 170 کاربر

مرتب‌سازی بر اساس

 • تصویر آواتار

  Omid

  باسلام و تشکر بابت مطلب شما که از باقی سایت ها کامل تر و دقیق تر است
  در ps5 برای آپدیت مثلا موقعی که ورژن بازی عوض میشه باید چکار کرد ؟ مثلا الان من وارزون ورژن ۱.۲۰ را نصب دارم و دیتای کامل بازی ورژن ۱.۲۱ را از سایت های داخلی دانلود کردم ولی موقع نصب وقتی از قسمت دانلودها در کنسول اقدام میکنم عرور میده مینویسه can’t install
  ( psx در تب log لینک میگیره، یعنی مشکلی نداره ) و آپدیت هایی که ورژنش با ورژن بازی نصب شده روی کنسول یکی هست را میتونم نصب کنم
  مشکل از کجاست ؟

  ۱۴۰۲-۰۴-۲۷

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۴۰۲-۰۴-۲۸

   سلام امید عزیز:
   شما بابت هر آپدیت بازی باید دیتای اون آپدیت رو دانلود کنین یک بار و بعد منتقل کنین هر آپدیت دیتاش متفاوت میباشد.
   شما یک بار دیتای آپدیت رو دانلود مکنین و اگه به طور مثال ریجن ۱ یا آمریکا رو دانلود کردید میتونین رو هر اکانتی با اون ریجن یا دیسک با اون ریجن دیتا رو منتقل کنین اگه کد CUSA اون بروزرسانی ها با همدیگه یکی باشن.

   با احترام فراوان

 • تصویر آواتار

  فردین

  سلام خسته نباشید فایل های دانلودی دیتا و ابدیت باید داخل یک فولدر باشه یا جدا و اینکه آیا استخراجش کنیم یا نه

  ۱۴۰۲-۰۴-۲۶

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۴۰۲-۰۴-۲۷

   سلام فردین عزیز:
   فایل ها باید همه داخل یک فولدر باشند تا به ترتیب توسط نرم افزار PSX خونده و منتقل شوند.

   با احترام فراوان

 • تصویر آواتار

  عقیل عراقی

  با سلام بنده اکانت هکی ریجن ۱ خریدم و بازی ها را در قسمت دانلود ها قرار دادم و اکتیو کردم و از اکانت جخارج شدم الان همه دیتا های بازی ها رو دانلود کردم در لپتاپ چون اکانته هکی نمی تونم کنسول را به نت وصل کنم راهی هست بدون نت فایل ها را انتقال بدم توی بازار هم خیلی گرون میبرن دیتا بزنن برام

  ۱۴۰۱-۱۱-۲۲

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۴۰۱-۱۱-۲۳

   سلام عقیل عزیز:
   در درجه اول بسیار سپاسگذاریم که شما مطالب بخش مجله فروشگاه اینرتنتی گیم پاس رو مطالعه میفرمائید.
   بابت قیمت انتقال دیتا در بازار خوب بستگی به شهری که زندگی میفرمائید داره اما واقعا انتقال دیتا هزینش از انترنتی که شما حرج میکنین و دیتای بازی رو دانلود میکنین برای یک بازی کمتر میشه.

   در نهایت در جواب سوال شما کاربر گرامی باید بگیم که ، بعد از اینکه اکانت رو زدید و بازی ها رو در صف دانلود گذاشتید میبایست DNS میزدید بر تنظیمات شبکه کنسول پلی استیشن خودتون، در حال حاضر احتمال قفل شدن اکانت ها و بازی ها هم بسیار زیاد میباشد.
   برای اینکه دفعه بعد به این مشکل نخورید میتونین از طریق مقاله آموزش جلوگیری از قفل شدن بازی ها در هنگام انتقال دیتا برای اکانت های هکی در مجله گیم پاس استفاده کنین شیوه انتقال هم که در همین مقاله برای شما همکاران و نویسندگان زحمتش رو کشیندند و نوشته شده است.

   با احترام گرم و صمیمانه

 • تصویر آواتار

  امیرحسین

  سلام
  یه سوال دارم دانلود دیتا ها به صورت نیم بها حساب میشه

  ۱۴۰۱-۱۰-۲۰

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۴۰۱-۱۰-۲۰

   سلام امیرحسین عزیز:
   خیلی خوشحالیم که مطالب بخش مجله فروشگاه اینترنتی گیم پاس رو مطالعه میفرمائید.
   دیتاها چون لینک مستقیم از سرور پلی استیشن گذاشته شده خیر به صورت نیم بها محسوب نمیشن.

   شاد و پیروز باشید

 • تصویر آواتار

  ایلیا شوقی

  مرسی نه من خودم از کابل lan استفاده میکنم و سرعت بین ۱ مگ تا ۷۰۰ کیلو بایت متغیر ولی بازم دمتون گرم .
  روز اول که این روش رو بلد نبودم شاید ۱ ماه طول میکشید تا در حالت عادی دانلودش کنم ولی الان همش ۲۱ ساعت قراره زمان ببره خیلی ممنونم:)

  ۱۴۰۱-۱۰-۰۵

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۴۰۱-۱۰-۰۵

   ایلیا عزیز سلام:
   شما یکجای کارتون مطمئنا مشکل داره، ۱ مگابایت سرعت جالبی برای انتقال دیتا روی کابل لن نیست بنابراین حتما چک کنین که کنسول داره از فایل های نرم افزار psx میریزه نه دوباره مستقیم از اینترنت دانلود کنه حتما این موضوع رو بررسی کنین حداقل با کابل LAN که CAT 5 هم باشه باید ۱۰ مگابایت بر ثانیه منتقل بشه این عددی که میگید مطمئن باشید داره مستقیم دواباره از اینترنت دانلود میکنه نه از دیتاهای شما حتما مطمئن بشید دیتایی که دانلود کردید خودتون لینک دانلودش رو طبق آموزش بدست آورده باشید و از جای دیگه ای به اشتباه شماره CUSA ریجن متفاوت دانلود نکرده باشید.

   با احترام فراوان

 • تصویر آواتار

  ایلیا شوقی

  سلام ببخشید بلد نبودم دیدگاهمو پاک کنم گفتم یکی دیگه بنویسم . اقا من مشکل رو حل کردم الان همه چیز اوک و تمام مرحله هارو هم گذروندم فقط یه مساله اینکه چرا انقدر سرعتش پایینه تقریبا با سرعت ۰.۵ مگ بر ثانیه داره دانلود اپدیت انجام میشه . و البته این رو هم بگم بعد از زدن پروکسی همه ی موارد succesfull بودن
  ولی بازم سرعتش خیلی کمه مثلا ۴۷ گیگ رو در زمان ۲۱ ساعت میخواد انجام بده

  ۱۴۰۱-۱۰-۰۴

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۴۰۱-۱۰-۰۴

   سلام ایلیا عزیز:
   شما باید دیتا رو طبق آموزش از قبل دانلود کنین و بعد طبق آموزش انتقال بدید حالا سرعت انتقال اگر دو تا دیوایستون یعنی کنسول و کامپیوتر رو با کابل شبکه به مودم متصل کنین سرعت انتقال اطلاعات قطعا بالتر میره و راحت تر هستید اما اگه از طریق اتصلا بدون سیم دارید این کار رو میکنین قطعا با سرعت پایین انتقال اطلاعات به دلیل پهنای باند پایین شبکه بی سیم انجام میشه.

   با احترام فراوان

 • تصویر آواتار

  ایلیا شوقی

  سلام ببخشید بازم منم. من فایل بازی رو دانلود کردم . اپلیکیشن psx downloader helper رو هم دانلود کردم. اول اپ رو به زبان انگلیسی تبدیل کردم حالا میخوام IP رو وارد کنم ولی وقتی IP روی مودممون رو که ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ هستش رو مینویسم و ر گزینه استارت میزنم یک ارور نشون میده .
  البته وقتی با IP پیش فرضی که تو خوده اپ هست میزنم رو استارت وارد میشه ولی بعد ارور میده . میشه راهنماییم کنید من واقعا باید هرچه سریع تر این بازی رو دانلود کنم مرسی

  ۱۴۰۱-۱۰-۰۴

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۴۰۱-۱۰-۰۴

   سلام ایلیا عزیز:
   شما دقیقا کاری که در آموزش گفته شده رو دنبال کنین و با دقت مطالعه کنین هیچ مشکلی در انتقال دیتا نخواهید داشت. شما باید هر آی پی که برنامه از مودم میگیره رو استارت کنین و در کنسول آی پی نرم افزار PSX رو به بخش پروکسی بدید همراه با پورد دقیقا طبق آموزش. حالا چه بر روی کنسول PS4 چه بر روی کنسول PS5.

   با احترام فراوان

 • تصویر آواتار

  ایلیا

  سلام خسته نباشید واقعا اطلاعات خوبی بود . یه سوال داشتم اونم اینکه نمیشه از اینترنت با نت تایپ ۳ استفاده کرد؟ اخه من فقط مودم ایرانسل دارم که نت تایپ ۳ هستش

  ۱۴۰۱-۱۰-۰۳

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۴۰۱-۱۰-۰۳

   سلام ایلیا عزیز:
   خیلی خوشحالیم که مطالب بخش مجله فروشگاه اینرتنتی گیم پاس برای شما مفید واقع شده است.
   ببینید شما با هر مودمی میتونین اما مسئله اینه که شما دیتا رو دانلود میکنین که بتونین چندین بار این دیتا رو انتقال بدید و مورد بعدی این که سرعت دانلود از طریق کامپیوتر قطعا خیلی بالاتر از سرعت دانلود از خود دستگاه هست که بزارید کنسول مثلا ۲ روز روشن بمونه. تمام این مراحل برای زیاد کردن سرعت و همچنین کمتر استفاده شدن اینترنت میباشد اگر شما مخصوصا که بخواید دیتای یک بازی رو بین چندین کنسول منتقل کنین واقعا در مصرف پهنای باند اینترنت صرفه جویی میکنین.

   با احترام فراوان

 • تصویر آواتار

  علی اکبر

  عالی و بسیار کامل متشکرم من خیلی گشتم تو نت همه تغریبا مثل شما توضیح داده بودند ولی شما یه نکته ای گفتی ک من ۳ ساعت گیر بودم توش
  خدا قوت
  نکته هم این بود که test intenet رو نزنین وقتی که ps4 و pc رو با کابل lan متصل کردید

  ۱۴۰۱-۰۲-۰۳

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۴۰۱-۰۲-۰۳

   سلام علی اکبر عزیز:
   خوشحالیم که مطالب سایت گیم پاس رو مطالعه میفرمائید.
   ممنونیم از وقتی که گذاشتید و دیدگاه یا نظرتون رو ثبت کردید.

   با احترام فراوان

 • تصویر آواتار

  هادی

  سلام روز بخیر
  ممنونم از سایت خوبتون
  من یجای این توضیحات رو متوجه نشدم اونجا که میگه یه پارت مثلا ۴۰ گیگی رو با تغییر نام لینک ادامه بده تا کل پارها رو دانلود کنی من وقتی تغییر نام انجام میدم لینک دانلود نمیشه

  ۱۴۰۱-۰۱-۰۴

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۴۰۱-۰۱-۰۵

   سلام هادی عزیز:
   خیلی خوشحالیم که مطالب سایت گیم پاس ور مطالعه میفرمائید.
   اگر طبق آموزش و دقیق فقط شماره پارت رو در لینک عوض کنین به درستی میتونین لینک ها رو دانلود بفرمائید.

   با احترام فراوان