علت سبک بودن مدل جدید کنسول PS5 مشخص شد؛ هیت سینک کوچکتر

هیت سینک علت سبک بودن مدل جدید کنسول PS5

بر اساس ویدیویی که یکی از کاربران یوتیوب منتشر کرده، علت سبک بودن مدل جدید کنسول PS5 هیت سینک کوچکتر آن است.

اگر اخبار مربوط به کنسول نسل نهم سونی را دنبال کرده باشید، حتماً در جریان هستید که چندی پیش یک مدل جدید از کنسول پلی استیشن ۵ روانه بازار شد. این کنسول که ابتدا در استرالیا عرضه شد، غیر از وزن سبک‌تر و یک پیچ با طراحی جدید، تغییرات دیگری نکرده بود.

با توجه به اینکه سونی هیچ اطلاعاتی از ساختار جدید این کنسول پلی استیشن ۵ جدید ارائه نکرده بود، علت اصلی سبکتر بودن آن در هاله‌‌ای از ابهام قرار داشت.

تا اینکه به تازگی، یک یوتیوبر به نام Austin Evans اقدام به باز کردن کنسول نمود و معما را حل کرد. با این اقدام او مشخص شد که سونی در کنسول جدید هیت سینک (heatsink) دستگاه که به خنک شدن آن کمک می‌کند را عوض کرده است.

هیت سینک علت سبک بودن مدل جدید کنسول PS5

هیت سینک جدید به طور قابل توجهی سبک‌تر است و پایه آن برخلاف مدل قبلی مسی نیست. همین موضوع باعث شده PS5 مدل جدید حدود ۳۰۰ گرم کاهش وزن را تجربه کند. هنوز علت این اقدام سونی مشخص نیست. اما به گفته این یوتیوبر، کنسول مدل جدید در مقایسه با مدل قدیمی در زمان اجرای بازی‌ها ۳ تا ۵ درجه دمای بیشتری تولید کرد.

البته با توجه به اینکه این یک آزمایش اولیه بوده، نمی‌توان به طور قطع گفت که هیت سینک جدید دلیل این گرمای بیشتر است و این موضوع نیاز به بررسی‌های دقیق‌تر دارد.

به نظر می‌رسد این اقدام سونی در جهت جبران کمبود جهانی تراشه است. شاید سونی به این وسیله در نظر دارد هزینه‌های ساخت کنسول نسل نهمی خود را کاهش دهد و در نتیجه سرعت تولید خود را افزایش دهد.

دیدگاه شما در این خصوص چیست؟ به نظرتان دلیل این اقدام سونی در ساخت مدل جدید کنسول پلی استیشن ۵ چیست؟

اولین کسی باشید که برای “علت سبک بودن مدل جدید کنسول PS5 مشخص شد؛ هیت سینک کوچکتر” دیدگاه می‌گذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

میزان رضایت خود را در ارزیابی وارد کنید*

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.