سرویس اشتراکی جدید پلی استیشن برای رقابت با ایکس باکس گیم پس

سرویس اشتراکی جدید پلی استیشن

بر اساس آخرین اخبار، سونی در حال کار بر روی سرویس اشتراکی جدیدی با اسم رمز اسپارتاکوس برای پلی استیشن است تا بتواند با ایکس باکس گیم پس رقابت کند.

به گزارش وب سایت بلومبرگ، code-name یا اسم رمز این پروژه اسپارتاکوس (Spartacus) است. اسپارتاکوس به کاربران پلی استیشن این امکان را می‌دهد که با پرداخت هزینه‌ای به صورت ماهیانه، به تعداد زیادی بازی‌های مدرن و کلاسیک دسترسی داشته باشند.

سرویس اشتراکی اسپارتاکوس علاوه بر پلی استیشن ۵، بر روی نسل هشتم پلی استیشن یعنی پلی استیشن ۴ که بیش از ۱۱۶ میلیون کاربر دارد نیز در دسترس خواهد بود.

با توجه به اینکه کاربران پلی استیشن برای دسترسی و تهیه PS5 همچنان مشکل دارند و عرضه این کنسول فوق‌العاده پرطرفدار هنوز روند عادی خود را پیدا نکرده، عرضه اسپارتاکوس بر روی PS4 اجتناب ناپذیر است.

بر اساس اطلاعاتی که بلومبرگ منتشر کرده است، سرویس اشتراکی جدید پلی استیشن یا همان سرویس اشتراکی Spartacus در زمان راه‌اندازی، که احتمالا فصل بهار خواهد بود، دو سرویس کنونی پلی استیشن را ادغام خواهد کرد.

به این معنا که با ادغام و یکی شدن پلی استیشن پلاس و پلی استیشن ناو، خدمات PlayStation Now به تدریج متوقف خواهد شد. اما PlayStation Plus که در حال حاضر می‌توانید با خرید گیفت کارت پلی استیشن اشتراک آن را تهیه کنید، در همان بدو ارائه Spartacus بازنشسته خواهد شد.

  جزئیات DLC جدید بازی Final Fantasy XIV به نام Endwalker اعلام شد

سرویس اشتراکی جدید پلی استیشن

سرویس اشتراکی جدید سونی یا اسپارتاکوس چگونه خواهد بود؟

با وجود اینکه اطلاعات زیادی از پروژه Spartacus سونی در دسترس نیست، اما مستنداتی که توسط بلومبرگ بررسی شده است، از سرویسی با سه سطح اشتراک خبر می‌دهد.

سطح اول اشتراک، در واقع امکان دسترسی به همان پلی استیشن پلاس کنونی است که شکل جدیدی به خود گرفته است. سطح دوم، علاوه بر دسترسی‌های سطح اول، به کاربر امکان دسترسی به تعداد بیشتری از بازی‌های پلی استیشن ۴ و پلی استیشن ۵ را می‌دهد.

در بالاترین سطح اشتراک، که گران‌ترین اشتراک اسپارتاکوس خواهد بود، علاوه بر دسترسی به سطح اول و دوم امکان استریم بازی‌ها، دموهای اختصاصی بازی‌های جدید و آرشیوی از بازی‌های کلاسیک کنسول پلی استیشن، پلی استیشن ۲، پلی استیشن ۳ و حتی کنسول PSP در اختیار کاربران خواهد بود.

با وجود اینکه در سال‌های اخیر کنسول پلی استیشن فروش بیشتری را نسبت به ایکس باکس داشته است، اما سونی همچنان در میدان رقابت بین سرویس‌های اشتراکی از ایکس باکس عقب‌تر است.

به همین دلیل به نظر می‌رسد سونی قصد دارد با ارائه سرویس اشتراکی جدید پلی استیشن با اسم رمز اسپارتاکوس، این بار نیز از مایکروسافت جلو بزند و با ایکس باکس گیم پس وارد رقابت شود.

نظر شما در این مورد چیست؟ به نظر شما سونی اینبار نیز موفق عمل خواهد کرد و می‌تواند رقیب اصلی خود گیم پس را با اسپارتاکوس مغلوب کند؟

  عرضه Dragon Quest Builders 2 روی ایکس باکس گیم پس

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید و منتظر اخبار بیشتر در این زمینه باشید.

اولین کسی باشید که برای “سرویس اشتراکی جدید پلی استیشن برای رقابت با ایکس باکس گیم پس” دیدگاه می‌گذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

میزان رضایت خود را در ارزیابی وارد کنید*

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.