روند عرضه کنسول PS5 همچنان برای طرفداران ناامید کننده است

روند ناامید کننده عرضه کنسول PS5

گزارشات جدید در خصوص روند عرضه PS5، همچنان حاوی اخبار ناامیدکننده ای برای طرفداران این کنسول نسل نهمی است.

این خبرها در خصوص کنسول نسل نهم مایکروسافت هم صدق می‌کند و خرید ایکس باکس سری ایکس نیز برای کاربران چالش برانگیز است، اما نه به اندازه پلی استیشن ۵.

پیش از این بسیاری عقیده داشتند مشکل عرضه کنسول‌های نسل نهمی در سال ۲۰۲۱ حل می‌شود، اما خوب این روند همچنان درست پیش نمی‌رود و در خصوص کنسول سونی بیشتر هم شده است. تا جایی که هنوز هم دسترسی و خرید کنسول پلی استیشن ۵ برای طرفداران دشوار است.

همین امر باعث شده بسیاری از کاربران، سونی و خرده‌فروشی‌های مطرحی همچون آمازون را مورد سرزنش قرار دهند. اما در واقع نه سونی و نه خرده‌فروشی‌ها مقصر این کمبود عرضه کنسول نیستند. زیرا دلیل موجودی کم کنسول‌های PS5 و تا حدودی Xbox Series X، کمبود جهانی تراشه است.

برطرف شدن معضل کمبود تراشه نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد. اخیرا پت گلسینگر (Pat Gelsinger) مدیر عامل شرکت اینتل در جلسه خود با سرمایه‌گذاران، اعلام کرد که این شرکت انتظار دارد کمبود تراشه در سال ۲۰۲۲ و احتمالاً ۲۰۲۳ همچنان بازار را تحت تاثیر خود قرار دهد.

به این ترتیب به نظر می‌رسد تا زمانی که تقاضا برای خرید پلی استیشن ۵ کاهش پیدا نکند، خرید آن همچنان دشوار خواهد بود.

  از نظر Tim Sweeney مدیر عامل اپیک گیمز، PS5 آنقدر فوق‌العاده است که می‌تواند در تحول رایانه‌های شخصی در آینده تأثیرگذار باشد

گلسینگر در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد که او شخصا انتظار دارد کمبودها در نیمه دوم سال کاهش یابد اما برآورده کردن نیاز بازار از سوی تولیدکنندگان، همچنان یک تا دو سال دیگر زمان خواهد برد. البته مدیرعامل اینتل تنها کسی نیست که درباره کمبود تراشه در سال‌‌های آینده هشدار داده است.

نظر شما در این خصوص چیست؟ به نظر شما با توجه به شرایط فعلی، تولیدکنندگان قادر خواهند بود به زودی مشکل تولید تراشه یا Chip را حل کنند؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

اولین کسی باشید که برای “روند عرضه کنسول PS5 همچنان برای طرفداران ناامید کننده است” دیدگاه می‌گذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

میزان رضایت خود را در ارزیابی وارد کنید*

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.