سونی تا سال ۲۰۲۳ به انتشار بازی برای کنسول PS4 ادامه می‌دهد

انتشار بازی برای PS4 سونی تا سال 2023

طبق تحلیل مایکل پچر یکی از تحلیلگران صنعت بازی‌های ویدیویی، سونی تا سال ۲۰۲۳ به انتشار بازی برای کنسول PS4 خود ادامه می‌دهد.

بدون شک مجموعه منحصر به فرد بازی‌های انحصاری فرست پارتی سونی، یکی از مهمترین دلایل محبوبیت کنسول پلی استیشن ۴ در بین کاربران است. البته این کمپانی در نسل نهم و در مورد کنسول پلی استیشن ۵ رویکرد متفاوتی را در پیش گرفته است و تمرکز خود را معطوف انتشار بازی‌های کراس جن یا میان نسلی کرده است.

در حالیکه بازی‌های بزرگی مثل Demon’s Souls، بازی Returnal و Ratchet and Clank: Rift Apart به صورت انحصاری برای PS5 منتشر شده‌اند، اما به نظر می‌رسد سونی قصد دارد مهمترین و مورد انتظارترین عناوین خود را برای هر دو کنسول PS4 و PS5 عرضه کند.

انتشار بازی‌هایی نظیر God of War: Ragnarok، Horizon Forbidden West و Gran Turismo 7 به صورت کراس جن توسط سونی به تأیید رسیده است.

با شروع نسل نهم و عرضه کنسول پلی استیشن ۵، کاربران پلی استیشن ۴ همواره این سوال را پرسیده‌اند که سونی تا چه زمانی به انتشار بازی برای این کنسول نسل هشتمی ادامه می‌دهند.

حالا مایکل پچر (Michael Pachter) یکی از تحلیلگران صنعت بازی‌های ویدیویی در پاسخ به این سوال، تحلیل جالبی ارائه کرده است. به عقیده او با توجه به این واقعیت که سونی مایل است مقادیر زیادی از بازی‌های بزرگ خود را به فروش برساند، به عرضه این عناوین برای پلی استیشن ۴ ادامه می‌دهد. و تا زمانی که از عرضه تعداد کافی از کنسول‌های پلی استیشن ۵ اطمینان حاصل نکند، بازی‌ها را برای هر دو نسل روانه بازار می‌کند.

  ویدیوی آشنایی با قطعات داخلی کنسول PS5 به صورت رسمی منتشر شد

او همچنین معتقد است که تا اواخر سال ۲۰۲۲ شاهد انتشار بازی‌های انحصاری PS5 خواهیم بود، اما روند ارائه بازی‌ها برای پلی استیشن ۴ تا سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد داشت.

این تحلیلگر در این خصوص می‌گوید:

سونی نمی‌تواند پلی استیشن ۴ را نادیده بگیرد، مگر تا زمانیکه از فروش کافی پلی استیشن ۵ مطمئن شده باشد. اگر سونی بخواهد ۳ میلیون نسخه از یک بازی بفروشد، تا زمانی که ۱۰ میلیون دستگاه کنسول به فروش نرفته باشد این اتفاق نمی‌افتد.

انتشار بازی‌های انحصاری در ابتدای عرضه کنسول‌های نسل جدید همیشه امری معمول بوده است تا مردم به خرید دستگاه جدید ترغیب شوند. در مورد بازی‌های انحصاری هم همین اتفاق می‌افتد. سونی برای اینکه بتواند فروش ۲۰ میلیونی عناوین خود را تجربه کند، باید آنها را برای هر دو کنسول PS4 و PS5 منتشر کند. من فکر می‌کنم انتشار بازی برای پلی استیشن ۵ تا سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد داشت.

یادآور می‌شویم که تاکنون بیش از ۱۰ میلیون نفر در سراسر جهان اقدام به خرید کنسول پلی استیشن ۵ نموده‌اند و سونی پیش‌بینی کرده است که تا پایان سال مالی جاری بیش از ۲۲ میلیون دستگاه به فروش برساند. علاوه بر این عناوین انحصاری این کنسول نسل نهمی نیز فروش چشمگیری داشته‌اند.

  تخفیف‌های بلک فرایدی Nintendo Switch در eShop

شما با این تحلیل موافقید؟ به نظر شما تا چند سال دیگر قادر خواهیم بود بازی‌های سونی را بر روی کنسول‌های PS4 تجربه کنیم؟ دیدگاه خود را در این خصوص با ما به اشتراک بگذارید.

اولین کسی باشید که برای “سونی تا سال ۲۰۲۳ به انتشار بازی برای کنسول PS4 ادامه می‌دهد” دیدگاه می‌گذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

میزان رضایت خود را در ارزیابی وارد کنید*

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.