ایکس باکسپلتفرم‌هاپلی استیشنمقالاتنیم نقدنینتندوواقعیت مجازی

۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹)

قسمت اول - شماره 10 تا 1

ممکن است هر کدام از ما در ذهنمان لیستی از بهترین بازی‌هایی داشته باشیم که تا به حال تجربه کردیم. البته همیشه بازی‌هایی هستند که در لیست اکثر گیمرها جایگاه ویژه‌ای دارند. بعضی از بازی‌ها یک شاهکار همه گیر واقعی هست و نمیتوان از آن گذشت. بنابراین این شما و این هم یک لیست فوق العاده هیجان انگیز از گیم پاس، لیست صد بازی برتر دهه، به انتخاب سایت معتبر بین‌المللی Polygon. با ما همراه باشید تا با هم قسمت اول این لیست را بررسی کنیم.

شماره ۱۰ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Fortnite Battle Royale

شماره 10 لیست 100 بازی برتر دهه 2010 تا 2019 بازی فورتنایت است

بهترین راه برای صحبت کردن در مورد محبوبیت بازی Fortnite Battle Royale نگاه انداختن به تاثیر آن در جامعه است. لباس‌های این بازی که در فروشگاهای تارگت به فروش می‌رسد و جزء محبوب‌ترین لباس‌های مبدل هالووین شدند. ورزشکارانی که با حرکات رقص Fortnite پیروزی خود را جشن می‌گیرند. همه این شواهد کافی است تا متوجه شویم این بازی چه محبوبیتی در جامعه دارد.

این حقایق نشان دهنده یک موضوع مهم است: Fortnite یک بازی عالی است. البته این موفقیت را نمی‌توان از بازی‌های برجسته battle royale جدا کرد، که قبل از آن منتشر شده بود. به جای مسابقه‌های مرگبار با دهها دعوای کوچک، Fortnite نبردهای خلاقانه‌ای ارائه میدهد که در آن مکانیزم‌ها به اندازه هدف مهم هستند. بنابراین اگر به دنبال یک بازی هستید که کمی چاشنی فکر و خلاقیت داشته باشد برای شما گزینه مناسبی است و البته ردیف دهم را نیز در لیست ما به خود اختصاص داده است.

شماره ۹ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): The Witcher 3: Wild Hunt

شماره 9 لیست 100 بازی برتر دهه 2010 تا 2019 بازی The Witcher 3است

یکی از چیزهایی که در بازی‌های دهه اخیر نوآورانه است از ویژگی‌های ساده‌ای تبعیت می‌کند: داستان یک جهان آزاد، با یک شخصیت قهرمان که در مقابل یک شخصیت ضد قهرمان قرار می‌گیرد. شاید با خودتان بگویید، خب چنین داستانی را می‌توان به بازی‌های بسیاری نسبت داد. اما قطعا هیچ کدام از این عناوین نمی‌تواند به اندازه The Witcher 3 جذاب باشد. یک دنیای قرون وسطی تخیلی که پر است از جادو و کشمکش های جذاب.

The Witcher 3 یک ستاره جذاب به نام Geralt دارد که یک جنگجوی قوی و بسیار اخلاق مدار است. در این بازی می‌توانید از جنگل‌ها، هیولاها، مسیرهای کوهستانی و ملکه‌ها، سکه ها و دختران جذاب قرون وسطی لذت ببرید. بنابراین با یک قهرمان رو به رو هستیم که آدم‌های بد و هیولاها را می‌کشد و به نیازمندان کمک می‌کند. اگرچه نسخه‌های قبلی این بازی به خوبی The Witcher 3 نیست اما این بازی همیشه از نظر داستان، دورنما و گیم پلی در موقعیت خوبی قرار دارد. The Witcher 3 اما بسیار زیبا و سرگرم کننده تر است و داستان آن با دقت و به خوبی نوشته شده است.

شماره ۸ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Dark Souls

شماره 8 لیست 100 بازی برتر دهه 2010 تا 2019 بازی Dark Souls است

اسم این بازی خود به تنهایی می‌تواند توصیف کننده سبک خاصی از بازی باشد. بازی‌هایی مانند Metroid و Rogue می‌تواند توصیف کننده خوبی برای این نوع بازی باشد. در این بازی‌ها با کابوس‌ها و موقعیت‌های پیچیده‌ای رو به رو هستیم که تسلط بر آنان دشوار است.

Dark Souls یک دنیای فانتزی و تاریک است که از مکانیزم‌های بازی چند نفره، مراحل پیچیده و بهم پیوسته، داستان گویی به وسیله محیط و سطح دشواری بالا بهره می‌برد. توسعه دهنده این بازی FromSoftware توانسته با استفاده از تجربه‌های قبلی خود در مورد روح‌های شیطانی و موضوعات این چنینی مخاطبان گسترده و استقبال قابل قبولی را به خود جذب کند.

علاوه بر سختی بازی Dark Souls و چالش برانگیز بودن آن نباید زیبایی دنیایی که طراحی و آفریده شده را فراموش کرد. دنیایی مخوف، غم انگیز و در عین حال زیبا. سازندگان بازی با استفاده از تجربه‌ بازی‌های قبلی این چنینی مانند Bloodborne و Sekiro: Shadows توانسته‌اند به مرحله بعدی با هیجان بیشتر دست پیدا کنند.

  ادای احترام NBA 2K20 و کاربران آن به درگذشت اسطوره دنیای بسکتبال، کوبی برایانت

شماره ۷ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): P.T

شماره 7 لیست 100 بازی برتر دهه 2010 تا 2019 بازی P.T. است

می‌توانم به شما اطمینان دهم اولین باری که بازی P.T را امتحان کنید، تا ساعت ها خواب به چشم شما نخواهد آمد. فکر کردن به صورت ترسناک روح مخوف Lisa، رادیوهایی که به شما فرمان می‌دهند و دیگر عناصر ترسناک بازی برای میخکوب شدن هر کسی کافی است.

عناصر ترسناک داستن به حدی قوی هستند که شاید حتی متوجه آن نشوید، صداهای ریز و ترسناک، سوسو زدن نورها تنها بخشی از این وحشت است. بعضی وقت‌ها ترس از این هم فراتر می‌رود و با جلوه‌‌های بصری قوی‌تری همراه می‌شود. تصاویری که ناگاه ظاهر می‌شوند به اندازه کافی ترسناک است. این بازی قرار بود آزمایشی برای بازی سایلنت هیل Hideo Kojima باشد اما خودش تبدیل به یک بازی شاهکار در سبک ترسناک شد که به شایستگی این عنوان را یدک می‌کشد. تجربه این بازی کوتاه می‌تواند به اندازه یک بازی بلند لذت بخش باشد.

شماره ۶ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): League of Legends

شماره 6 لیست 100 بازی برتر دهه 2010 تا 2019 بازی League of Legend است

League of Legends حدود یک دهه است که وجود دارد. این بازی به طور موثری بر محبوبیت Twitch تاثیر گذاشته است و آن را تبدیل به یک بستر گسترده کرده است. League of Legends به طور موثری بر روی ورزش‌های الکترنیک هم تاثیر گذاشته است. این بازی نشان داده است که گیم‌ها نیز می‌توانند تبدیل به یک ورزش موثر و انگیزشی باشد.

امروزه League of Legends تبدیل به یک فرهنگ شده است، رویدادهای گسترده و زنده، پروژه های موسیقی زنده K/DA و سوپر ستاره‌های آنلاین تنها بخشی از نتایج این فرهنگ است. بیش از هر چیز، تماشای بازی به عنوان منبع سرگرمی عادی شده است. این بازی باعث شد میلیون ها نفر بدانند که چیزی بیش از خود بازی کردن برای لذت بردن وجود دارد.

شماره ۵ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Pokémon Go

شماره 5 لیست 100 بازی برتر دهه 2010 تا 2019 بازی Pokémon Go است

در تابستان سال ۲۰۱۶ Pokémon Go به کلی گیم و صنعت گیم سازی را تغییر داد. این بازی که در ابتدا برای گوشی‌های همراه ساخته شده بود، در مدت کوتاهی یک موفقیت جهانی به وجود آورد و باعث شد میلیون ها نفر در جستجوی هیولاهای کوچک در اطراف محله خود به جستجو بپردازند.(یک گیم با بن مایه ورزش، عالی نیست؟) اگرچه علارغم این موفقیت جهانی خیلی از افراد در مورد این بازی نظر خوبی ندارند.

Pokémon Go با گذشت سه سال از فعالیت خود، بار دیگر ویژگی های بیشتری به بازی اضافه کرده است: به روزرسانی منظم، سرورهای پایدار و میلیون ها بازیکن در سراسر جهان رمز موفقیت آن است. Pokémon Go اولین بازی AR واقعاً محبوب است و پایه و اساس بسیاری از بازی های دیگر شده است. مهمترین نتیجه بازی ممکن است این باشد که ردیابی و به اشتراک گذاری داده‌های موقعیت شخصی را به خاطر سرگرمی عادی‌تر می کند.

شماره ۴ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Kentucky Route Zero

شماره 4 لیست 100 بازی برتر دهه 2010 تا 2019 بازی Kentucky Route Ze است

هیچ بازی نمی‌تواند مانند Kentucky Route Zero، موفقیت بازی های این دهه را نشان دهد. این بازی که در سال ۲۰۱۳ منتشر شده است تقریبا هر سال ویژگی های جدید و به روزی را ارائه می‌دهد. اما دلیل وجود این بازی در این لیست چیزی بیشتر از تداوم چندین ساله است. استفاده خلاقانه از VR، کارکترهای سرگرم کننده و کلی ویژگی‌های دیگر در این بازی وجود دارد که بازیکن را راضی خواهد کرد.

  کمپانی نینتندو انتظار دارد که کنسول سوئیچ عمر بیشتری در بازار فروش داشته باشد

Kentucky Route Zero از معدود بازی‌هایی است که ما را به وجود هنر و خلاقیت در بازی‌های این دهه امیدوار می‌کند. علاوه بر این داستان بازی نیز به گونه‌ای به صورت تاریخی و امیدوار کننده طراحی شده است که همه را به خود مجذوب خواهد کرد. این بازی قرار بود سال گذشته منتشر شود ولی ما خوشحال بودیم که می‌توانیم در این دهه از این بازی لذت ببریم. اگرچه شاید به نظر برسد که این بازی با زمانه خود سازگار نیست و شاید بهتر بود، یک بازی برای دهه آینده باشد.

شماره ۳ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Spelunky

هفت سال پیش، بازی به عنوان جاودانه پلتفرم ها نامیده شد. بازی ماجراجویی که بر مبنای چالش‌های تصادفی طراحی شده و این تصادفی بودن تا امروز نیز تاثیر گذار است. این بازی به لطف طراحی بی عیب و نقص خود حس ناعادلانه بودن بازی را از ذهن شما خارج خواهد کرد. البته شاید گاهی خلاف این را فکر کنید.

بازی‌های دیگری که به همین صورت به شکل تصادفی طراحی شده است، Noita و Rogue Legacy است. جالبی بازی به این است که به جای ترغیب شما به حفظ کردن هرچیزی از شما میخواهد که با فکر بازی کنید. بنابراین هیجان شما حین بازی بسیار زیاد خواهد بود.

شماره ۲ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): The Legend of Zelda: Breath of the Wild

شماره 2 لیست 100 بازی برتر دهه 2010 تا 2019 بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild است

در سال ۲۰۱۰ به نظر می‌رسید که عمر نینتندو به پایان رسیده است. در حالی که رقبای او با سرویس‌های آنلاین و تکنولوژی نوآورانه بازار را درو می‌کردند، نینتندو دنبال نوع دیگری از سرگرمی بود که فقط به گرافیک وابسته نباشد. نینتندو سوئیچ در سال ۲۰۱۷ عرضه شد و یک کنسول هیبریدی بسیار خلاقانه بود و توانست نینتندو را به معنای واقعی کلمه نجات دهد. پس از آن نینتندو با انتشار بازی اختصاصی The Legend of Zelda: Breath of the Wild قدم دیگری برداشت و به معنای واقعی کلمه ما را با دنیایی زیبا و جادویی آشنا کرد.

اگرچه این بازی اصلا آسان نیست اما حتی کودکان و گیمرهای تازه کار نیز میتوانند از آن لذت ببرند. در این دنیای افسانه ای با شخصیت ها و داستان های زیبایی رو به رو خواهی شد که مدام با مشکلات و راه حل‌های مبتکرانه شما را به چالش خواهد کشید.

Breath of the Wild شگفت انگیزترین ماجراجویی روایی دهه و یادبودی مناسب برای مردی است که سوئیچ را به وجود آورد، یعنی Satoru Iwata.

شماره ۱ لیست ۱۰۰ بازی برتر دهه (۲۰۱۰-۲۰۱۹): Minecraft

شماره 1 لیست 100 بازی برتر دهه 2010 تا 2019 بازی Mine Craft است

 

ده سال پیش، این بازی survive و build indie تازه از مرحله تست تیم توسعه خارج شده بود. از همان سال تا به حال این بازی مرکز سرگرمی و فرهنگ خلاقیت شخصی شده است.

Minecraft دروازه بازی‌های دیگر است. این بازی یک زمین بازی خلاق برای میلیون ها کودک پرشور و بزرگسال خلاق است. مالک این بازی مایکروسافت آن را به عنوان کلید اصلی جاه طلبی های فن آوری خود، از طریق Minecraft Earth می بیند. Minecraft با داشتن voxels های جالب توجه و جلوه های صوتی پینگ پنگ، به نظر نمی رسد که یک بازی قرن بیست و یکم باشد. با این حال بهترین های دهه را تعریف می کند.

هنگامی که فرزندان ما، به ما و به زمان ما نگاه می کنند، تصاویر بسیاری را مشاهده می کنند: ظالم و ظلم، زباله و حماقت اما آنها همچنین Minecraft را خواهند دید که در طی توسعه آن، نسل بعدی، شاید شروع به یادگیری چگونگی ساختن یک دنیای بهتر بکند.

۵/۵ (۱ نظر)
منبع
Polygon
برچسب‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌تونین این مطلب رو هم مطالعه کنید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن