۵ نکته برای رویارویی با نمسیس در Resident Evil 3

5 نکته برای رویارویی با نمسیس در Resident Evil 3

از ابتدا تا انتهای بازی رزیدنت اویل ۳، هر کجای راکون سیتی که باشید با نمسیس روبرو خواهید شد، و نمی‌توانید از حملات کشنده او در امان باشید. جالب است بدانید در برخی لحظات می‌توانید با نمسیس برای مدتی کوتاه مقابله کنید.

پس اگر نمی‌توانید از پس او بر آیید، نگران نباشید ما اینجا در گیم پاس با شما هستیم و توصیه‌هایی در مورد نحوه برخورد با این دشمن غول پیکر برایتان داریم.

نکته اول برای رویارویی با نمسیس در Resident Evil 3:

نکته اول مبارزه با نمسیس در رزیدنت اویل 3

استفاده از اشیاء اطراف

در هر کجای راکون سیتی که گیر نمسیس افتادید، طبیعتا اشیاء و اجسامی اطرافتان هستند که به شما کمک کنند سرعت این غول عظیم‌الجثه و نیرومند را کند کنید. به ویژه دو شی که باید حواستان به آن‌ها باشد، بشکه‌های قرمز و ژنراتورهای برق هستند.

اگر هر کدام از این اجسام را دیدید، سعی کنید به هر فریبی می‌توانید نمسیس را به نزدیکی آن‌ ببرید. وقتی خیلی به آن‌ها نزدیک شد، با اسلحه خود به این اجسام شلیک کنید، چه بشکه قرمز باشد چه ژنراتور برق.

بشکه‌های قرمز، همان طور که حدس زده‌اید، باعث انفجار نسبتا بزرگی خواهند شد. ژنراتورها نیز باعث یک شوک الکتریکی گسترده خواهند شد. به هر حال، اگر به هر وسیله‌ای که نمسیس در نزدیکی آن ایستاده باشد شلیک کنید، او سکندری خواهد خورد و چند لحظه ارزشمند فرصت می‌دهد تا قبل از آن که دوباره تعقیب شما را شروع کند، از کنارش بگذرید.

نکته دوم برای رویارویی با نمسیس در Resident Evil 3:

نکته دوم مبارزه با نمسیس در رزیدنت اویل 3

برای پوشش خود از نارنجک استفاده کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش سرعت حرکت نمسیس، استفاده از نارنجک دستی است. این نوع سلاح به طور معمول کمیاب است، اما اگر یکی از آن‌ها را پیدا کردید، باید حتما در برابر نمسیس از آن استفاده کنید. نه تنها انفجار به طور کامل او را به زانو در خواهد آورد، بلکه در این روند یک آیتم ارزشمند نیز به زمین خواهد انداخت.

  EA در خرید استودیو Codemaster از Take-Two پیشی گرفت

بله، اگر به نمسیس صدمه بزنید، او بسته‌هایی را روی زمین می‌اندازد که پر از آیتم‌های ارزشمند است. بسیاری از اوقات، این آیتم‌ها به شکل سلاح‌هایی در می‌آیند که می‌توانید آن‌ها را به سلاح‌های موجود در انبار مهمات خود اضافه کنید تا آن‌ را قدرتمندتر و مجهزتر کنید. اگر سلاح‌های بهتری داشته باشید، قادر خواهید بود نه تنها با نمسیس،  بلکه با دشمنانی دیگری که در رزیدنت اویل ۳ با آن‌ها برخورد می‌کنید راحت‌تر مبارزه کنید.

نکته سوم برای رویارویی با نمسیس در Resident Evil 3:

نکته سوم مبارزه با نمسیس در رزیدنت اویل 3

جاخالی دادن یا داج رول (Dodge Roll)

یکی از جدیدترین حرکات در Resident Evil در مقایسه با نسخه سال قبل یعنی RE2، داج رول یا جاخالی است که جیل ولنتاین می‌تواند انجام دهد. این توانایی به جیل اجازه می‌دهد تا از حملات دشمنان مختلف از جمله نمسیس فرار کند. بنابراین اگر نمسیس موی دماغتان شد و از قضا شما را در یک ساختمان یا گوشه‌ای از خیابان گیر انداخت، این جاخالی ممکن است بهترین راه برای عبور از حملات او و فرار از او باشد.

در دقایق و ساعات اولیه بازی، ممکن است عادت کردن به انجام این حرکت سخت باشد، اما سعی خود را بکنید. برای فعال کردن این قابلیت یک پنجره بسیار خاص وجود دارد، که در ابتدا زمانبندی انجام آن سخت است. طولی نمی‌کشد که به انجام این حرکت عادت می‌کنید متوجه می‌شوید که چه زمانی باید آن را فعال کنید.

نکته چهارم برای رویارویی با نمسیس در Resident Evil 3:

نکته چهارم مبارزه با نمسیس در رزیدنت اویل 3

تمرکز بر نقاط ضعف در باس فایت‌ها

در حالی که نمسیس اغلب اوقات شما را در سرتاسر راکون سیتی تعقیب نمی‌کند، لحظاتی وجود خواهد داشت که در آن شما باید با او ۱ به ۱ یا رو در رو مبارزه کنید، در این شرایط مهم است که نقاط ضعف او را نیز در نظر بگیرید.

  احتمال انتشار بازی S.T.A.L.K.E.R. 2 برای کنسول PS5

این نقاط ضعف که تعداد آن‌ها برای نمسیس بیشتر از باس فایت‌های دیگر است، به مرور و در طول بازی برای شما روشن خواهد شد. پس وقتی این نقاط ضعیف خود را نشان دادند، هر چه زودتر با قوی‌ترین اسلحه خود به آن حمله کنید. این باس فایت‌ها ممکن است در ابتدا ترسناک باشند، اما اگر بدانید در کجا و چه زمانی به او حمله کنید، از پس آن‌ها برخواهید آمد.

نکته پنجم برای رویارویی با نمسیس در Resident Evil 3:

نکته پنجم مبارزه با نمسیس در رزیدنت اویل 3

تا جایی که می‌توانید بدوید

آخرین نکته، راحت‌ترین و همچنین مفیدترین نیز هست: فقط بدوید.

بله، مثل خیلی از دشمنان دیگر که شما با آن‌ها به رزیدنت ایول ۳ برخورد می‌کنید، گاهی اوقات بهتر است به جای این که سعی کنید بایستید و مبارزه کنید، فرار کنید.

بنابراین اگر خود را در یک موقعیت بحرانی در برابر نمسیس می‌بینید، مسیر خود را در ذهن طراحی کنید و سپس در طول آن مسیر بدوید. این فرار حداقل تضمین می‌کند که مهمات ارزشمندی را علیه Nemesis هدر نمی‌دهید. اغلب اوقات، هیچ سلاحی تأثیر زیادی روی او ندارد، پس بهتر است فرار کنید تا این که به او حمله کنید.

همین! اگر از هر یک از این نکات ساده پیروی می‌کنید، می‌توانید بدون مسأله خاصی با این غول روبرو شوید. با وجود اینکه Nemesis این قدر تهدید کننده است، اما اگر بدانید چطور به او نزدیک شوید، واقعا به راحتی می‌توان بر او غلبه کرد.

اگر روش دیگری برای رویارویی با این باس فایت به ظاهر ترسناک بلد هستید، با ما و دیگران خوانندگان مقالات گیم پاس به اشتراک بگذارید.

5 ستاره

50 %
1 دیدگاه

4 ستاره

0 %
0 دیدگاه

3 ستاره

0 %
0 دیدگاه

2 ستاره

0 %
0 دیدگاه

1 ستاره

50 %
1 دیدگاه

دیدگاه/نظر خود را برای این محصول ثبت بفرمائید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

میزان رضایت خود را در ارزیابی وارد کنید*

توسط 02 کاربر

مرتب‌سازی بر اساس

 • تصویر آواتار

  امیر

  بچه ها یعی کنید به قلب نمسیس با قویترین گان بزنید وان تپ میشه انگار که مثلا نارنجک انداخته باشی زیرش روی مود اینفرنو هم سعی کنید فرار کنید و برید آمو ها و کیت و هیل هاتونو بزارید تو سیو باکستون برای باس فایتای اصلی با نمسیس بعد از مود اینفرنو هیچ مود دیگه ای وجود نداره با تشکر سوتون گنگا…

  ۱۴۰۲-۰۸-۲۶

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۴۰۲-۰۸-۲۶

   سلام امیر عزیژ:
   ممنونیم از اینکه وقت گذاشتید و تجربتون رو با دیگر کاربران گیم پاس نیز به اشتراک گذاشتید.

   با احترام گرم و صمیمانه

 • تصویر آواتار

  ابوالفضل

  برای نقاط کوچک مثل قسمتی که برای درست کردن داه قطار میریم بهتر از جاخالی دادن و …. این است که دور او بچرخیم و توجه داشته باشید از طرف دست جهش یافته او گردش را شروع کنید اول بازی مشاهده می‌کنید که وقتی کارلوس اولین راکت به سمت او شلیک می‌کند نمسیس با بازوی جهش یافته اش آن رامیگیرد و منحرف می‌کند پس از سمت بازوی جهش یافته او دور او بچرخید که بدون اینکه حتی یک خراش بردارید از دست او فرار کنید و به باتری روی سینه نمسیس هم توجه داشته باشید شلیک به این باتری مثل شلیک به ژنراتور های برق است و باش را برای چند ثانیه متوقف می‌کند.

  ۱۴۰۲-۰۲-۰۱

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۴۰۲-۰۲-۰۲

   سلام ابوالفضل عزیز:
   بسیار زیاد از شما سپاسگزاریم که تجربه کاربری خودتون از این بازی رو با دیگر کاربران گیم پاس به اشتراک میگذارید.

   با احترام گرم و صمیمانه