شایعه توافق هیدئو کوجیما و ایکس باکس برای ساخت یک بازی جدید

شایعه توافق هیدئو کوجیما و ایکس باکس

بر اساس گزارشات اخیر، هیدئو کوجیما در آستانه توافق با ایکس باکس برای انتشار بازی جدید کوجیما پروداکشنز است.

از زمان برگزاری رویداد E3 2021 و Summer Game Fest اخبار و شایعات زیادی در خصوص هیدئو کوجیما و بازی جدید کوجیما پروداکشنز بر سر زبان‌ها است. بخش بزرگی از این شایعات از هیجان و کنجکاوی طرفداران کوجیما در خصوص بازی بعدی او نشأت گرفته است.

در میان این اخبار، چیزی که بیش از همه نظر طرفداران را به خود جلب کرده، شایعه نهایی شدن قرارداد Kojima Productions با ایکس باکس است.

بر اساس ادعایی که اخیرا جف گراب خبرنگار GamesBeat در پادکست GamesBeat Decides مطرح نموده است، در حال حاضر Kojima درحال مذاکره با ایکس باکس به عنوان ناشر بازی جدید خود است. به گفته گراب این قرارداد که در آستانه نهایی شدن قرار دارد، هنوز تکمیل نشده و در حال طی کردن مراحل مالی خود است.

در اظهارات گراب آمده است که کوجیما در آینده نزدیک جزئیات بیشتری از این قرارداد را به صورت رسمی منتشر خواهد کرد. در قسمت‌های دیگری از این پادکست گفته شده است که کیم سوئیفت برای همکاری با کوجیما توسط مایکروسافت به کار گرفته شده است.

لازم به توضیح است که کیم سوئیفت، طراح بازی‌هایی همچون Portal و Left 4  Dead است که به تازگی توسط مایکروسافت به‌عنوان مدیر ارشد کلاود گیمینگ استخدام شده. سوئیفت در پروژه‌ گوگل استیدیا نیز همین مسئولیت را برعهده داشت و بعد از تعطیلی استودیوهای گوگل، از این شرکت جدا شد.

با توجه به اینکه کوجیما در گذشته به احتمال ساخت یک بازی با استفاده از تکنولوژی ابری اشاره کرده بود، احتمال اینکه بازی جدید او نیز مبتنی بر این تکنولوژی باشد، وجود دارد. اما جف گراب در این زمینه اطلاعاتی ارائه نداده است.

باید این نکته را در نظر داشت که حتی اگر این قرارداد نهایی شود و بازی بعدی کوجیما نیز در دست ساخت باشد، نمی‌توان انتظار معرفی این بازی را به این زودی‌ها داشت. از طرفی نیز با اینکه گراب تاکنون اخبار موثقی را ارائه داده، با این وجود باید منتظر انتشار اخبار رسمی مایکروسافت و Kojima Productions در خصوص این موضوع باشیم.

شما نیز نظر خود را در مورد بازی بعدی این کارگردان افسانه‌ای با ما به اشتراک بگذارید.

اولین کسی باشید که برای “شایعه توافق هیدئو کوجیما و ایکس باکس برای ساخت یک بازی جدید” دیدگاه می‌گذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

میزان رضایت خود را در ارزیابی وارد کنید*

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.