نقد و بررسی بازی God of War 3

نقد و بررسی بازی God of War 3

برخی از کاراکترها به قدری محبوب می‌شوند که به سمبل یک کنسول بدل می‌گردند. Kratos یکی از آن شخصیت هاست که از نسخه اول God of War جایگاه خاصی در دل طرفداران پیدا کرد و به یکی از چهره‌های سمبلیک Playstation تبدیل شد. داستان او و خدایان یونان از نسخه اول همراه با PS1 شروع و تا آخرین نسخه که در سال ۲۰۱۸ عرضه شد ادامه دارد. اگر مثل ما طرفدار این بازی باشید قطعا اطلاع دارید که نسخه سوم مهر پایان را بر داستان این شخصیت محبوب در یونان می‌زند و نسخه چهارم شما را به دنیایی جدید خواهد برد. امروز پس از گذشت نه سال بر آن شدیم تا در گیم پاس با نقد و بررسی God Of War 3 در خدمت شما عزیزان باشیم.

داستان

داستان بازی God of War 3

داستان این بازی ادامه دو نسخه قبل است. اگر دو نسخه قبل را بازی نکرده باشید در ابتدای ورود به بازی با محیطی کاملا نا آشنا و شخصیت‌هایی جدید مواجه می‌گردید. از این رو پیشنهاد میکنیم اگر از داستان دو نسخه قبل اطلاع ندارید، از طریق یوتوب یا هر منبع دیگری اطلاعات لازم در مورد پیش زمینه داستانی را کسب نمایید.

رویه کلی داستان برای علاقه مندان این بازی کاملا آشناست. Kratos مردی سرشار از خشم است که تنها یک هدف را در سر می‌پروراند: انتقام. انتقام از خدایانی که تمام زیبایی‌های زندگی را از او گرفته‌اند و به گفته خودش از او یک هیولا ساخته‌اند. خشونت در نسخه سوم God of war بیشتر از هر نسخه دیگری موج می‌زند. در طی مسیر داستان باید یک به یک موانع و افراد پیش رو را از میان بردارید و نابودی اولیمپوس را شاهد باشید.

اگر از داستان این بازی انتظار شگفت‌زدگی را دارید باید بگوییم که ناامید خواهید شد. اما اگر پیگیر خشونت ارث برده شده از نسخ قبل هستید، باید بگوییم که داستان در این زمینه چیزی کم ندارد.

گیم پلی

گیم پلی بازی God of War 3

سیستم بازی کاملا وفادار به دو نسخه قبل است. در ابتدای بازی لیست وسیعی از امکانات مبارزها همراه شماست ولی در همان ساعات اولیه بخش عظیمی از این امکانات را از دست می‌دهید و مجبور خواهید بود دوباره آنها را بدست آورید. اما این موضوع از جذابیت و خشن بودن بازی نمی‌کاهد. لیست امکانات و سلاح‌های بدست آمده در طی مسیر بازی شما را میخکوب خواهد کرد.

  پادکست: نقد و بررسی بازی Death Stranding

سیستم مبارزه شباهت زیادی به دو نسخه قبل دارد اما در راستای اصرار به خشونت، این سیستم پیشرفت چشمگیری نسبت به نسخه‌های قبل پیدا کرده است. سیستم مبارزه در God of war 3 متشکل از چهار سلاح اصلی بدست آمده و چهار امکان یاری‌رسان است. سلاح‌های بدست آمده در طی روند بازی قدرتمندتر می‌شوند و به جایی می‌رسند که گاها مبارزه برای شما به راحتی آب خوردن خواهد بود. امکانات یاری‌رسان نیز در طی روند بازی بدست می‌آیند اما برای عبور از برخی موانع و مسیرها تسلط نسبی را می‌طلبند. یکی از نکات جذاب سیستم مبارزه که در دو نسخه قبلی نیز مشاهده می‌شد لحظاتیست که دکمه‌هایی خاص را برای نابودی دشمن خود باید بفشارید. انیمیشن این لحظات خاص، جذابیت بازی را دو چندان می‌کند. در کنار دو مورد ذکر شده هر سلاحی، جادوی مخصوص به خود را دارد. زمانی که به نحوه استفاده از این جادوها تسلط پیدا می‌کنید، می‌توانید بیشترین آسیب را به دشمنان خود بزنید.

سیستم به روز رسانی سلاح ها و امکانات وابسته به نورهایی قرمز رنگ است. این نورها از طریق شکست دشمنان، اشیا و یا باز کردن صندوق‌ها بدست می‌آیند. علاوه بر آن، داخل صندوق‌های سر راه خود نورهای آبی رنگ (برای جادو)، سبز رنگ برای بازیابی سلامت و نورهای زرد برای شارژ امکان جانبی را می‌یابید. بروز رسانی نوار سلامت، جادو و امکان جانبی کمی مشکل است. برای این کار باید مسیرهای مخفی را شناسایی کرده، جعبه‌های پنهان شده در این مسیرها را بیابید و محتوای آنها را جمع آوری کنید.

God of war 3 حتی پس از پایان بازی شما را تنها نمی‌گذارد. مطلع نیستیم این موضوع در مورد نسخه انتشار یافته شده برای ps3 نیز صدق می‌کند یا نه، اما زمانی که بازی را در نسخه Remastered تجربه می‌کنید، می‌توانید پس از پایان سراغ چالش‌های مختلف بروید و مدت زیادی از آنها لذت ببرید. همچنین پس از به اتمام رساندن نسخه اصلی توانستیم از طریق منوی اصلی به مشاهده ویدیوهای مرتبط با ساخت بپردازیم و از آنها لذت ببریم.

  بروزرسانی جدید بازی God of War برای PS5 منتشر شد

یکی از مشکلاتی اساسی و اذیت کننده God of war 3 سیستم دوربین آن است. شاید سازندگان در نظر داشته‌اند از همه لحاظ پیرو نسل قبل باشند، اما این عدم کنترل دوربین به قدری آزار دهنده است که تا انتهای بازی به آن عادت نمی‌کنید. این سیستم کنترل دوربین گاها باعث شد ما دقایقی را سرگردان در پی یافتن مسیر برای پیشروی باشیم.

موزیک

موزیک حماسی God of war 3 ساخته دستان Gerard K. Marino, Ron Fish, Mike Reagan, Jeff Rona, وCris Velasco است. این موسیقی به زیبایی با ساختار بازی هماهنگ است و لذت بازی را به نهایت می‌رساند. این موسیقی دانان برجسته تنها به بخش حماسی بازی اکتفا نکرده‌اند و تک تک صحنه‌های غیر اکشن را با اثر به یاد ماندنی خود لذت بخش کرده‌اند.

نکته جالب در مورد موسیقی این بازی ساختار تکه تکه بودن آن است. این بدین معناست که برای بخش اعظم بازی تکه‌هایی از موزیک را ایجاد کرده‌ و با اتصال آنها موسیقی نهایی را تشکیل داده‌اند.

صدا و بازیگری صدا

بازیگری صدای God of war 3 یک شاهکار محسوب نمی‌شود، اما اشکال خاصی در آن نمی‌توان یافت. در مقام مقایسه بازیگران صدای این بازی در مقایسه با بازی های تاپ هم رده (مانند بازی های تولید شده توسط naughty dog در آن بازه زمانی)، شاهد کاری عادی هستیم.

نکته جالب در مورد بازی گری صدای این بازی، استفاده از بازیگران مطرح و شناخته شده برای برخی از شخصیت هاست. در ویدیوی زیر می‌توانید لیست این بازیگران را شاهد باشید.

 

گرافیک

گرافیک بازی God of War 3

گرافیک God of war 3 با توجه به تاریخ تولید در رده‌بندی عالی قرار می‌گیرد. این گرافیک حتی زمان انتشار نسخه Remastered برای PS4 نیز از بسیاری از بازیها جلوتر بود. طراحی محیط و شخصیت ها به بهترین نحو ممکن پیاده سازی گشته‌اند. براستی که God of war 3 به عنوان یک بازی اختصاصی Playstation نقش خود را زمینه گرافیک به زیبایی هرچه تمامتر ایفا کرده است.

اولین کسی باشید که برای “نقد و بررسی بازی God of War 3” دیدگاه می‌گذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

میزان رضایت خود را در ارزیابی وارد کنید*

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.