مذاکره هیدئو کوجیما با مایکروسافت برای ساخت بازی جدید – شایعه

مذاکره کوجیما با مایکروسافت برای ساخت بازی جدید

به گزارش جف گراب نویسنده نشریه VentureBeat، هیدئو کوجیما برای ساخت بازی جدید خود با مایکروسافت در حال مذاکره می‌باشد.

در سال ۲۰۱۹ بود که هیدئو کوجیما به همراه تیم با استعدادش در Kojima Productions بازی پرطرفدار Death Stranding را روانه بازار کردند. این بازی اولین اثر کوجیما بعد از جدایی از کونامی بود.

دث استرندینگ که به عقیده بسیاری بازی عجیبی بود، به دلیل اینکه با مشارکت سونی ساخته شد به صورت انحصاری برای پلی استیشن ۴ عرضه گردید و مدتی بعد نیز برای پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر شد. حالا شایعات جدید در خصوص این بازی ساز بزرگ، خبر از احتمال همکاری او اینبار با مایکروسافت را می‌دهد.

به گزارش جف گراب نویسنده شناخته شده‌ نشریه VentureBeat، به گفته منابع آگاه هیدئو کوجیما در حال مذاکره با مایکروسافت است تا بازی جدید خود را با همکاری این کمپانی بسازد. به نظر می‌رسد این خبر در پاسخ به گمانه‌زنی‌هایی منتشر شده که در روزهای اخیر در خصوص ارتباط مخفیانه کوجیما پروداکشنز با پروژه ساخت بازی Abandoned مطرح شده بود. حالا به گفته گراب، با وجود این مذاکرات شایعات مطرح شده صحت ندارد.

گراب در این خصوص مدعی شده که با توجه به مدارکی که نشان دهنده مذاکرات کوجیما با مایکروسافت است، و البته به تأیید منابع آگاه نیز رسیده، این کارگردان ژاپنی با پروژه Abandoned ارتباطی ندارد. علاوه بر این او عقیده دارد مجسمه‌ای که روی قفسه اتاق فیل اسپنسر قرار دارد، به احتمال همکاری مایکروسافت با کوجیما اشاره می‌کند.

او می‌گوید: “من نمی‌توانم تایید کنم که ایکس باکس قرارداد خود را با کوجیما نهایی کرده است یا خیر، اما فکر می‌کنم که کوجیما تمرکز اصلی مایکروسافت برای استفاده از استعداد بازی سازهای ژاپنی است.”

اگرچه جف گراب در سال‌های اخیر نشان داده که منبع قابل اتکایی بوده است، باز هم این خبر در حد شایعه است و نمی‌توان تا اعلام رسمی این موضوع، آن را جدی گرفت.

با این حال کوجیما سابقه همکاری طولانی با سونی دارد و از طرفی نیز سابقه انتشار بازی برای پلتفرم ایکس باکس را نیز در کارنامه خود دارد. بنابراین اختیار عمل همکاری و انتخاب هریک از ناشران بزرگ صنعت بازی‌های ویدئویی در دستان این نابغه ژاپنی است تا برای ساخت پروژه بعدی خود تصمیم‌گیری کند.

با اشاره‌های زیادی که استودیو Kojima Productions اخیرا به رونمایی از بازی جدید خود در آینده نزدیک کرده است، می‌توان انتظار داشت که به ‌زودی این اتفاق بیافتد و طرفداران کوجیما از بازی جدید این کارگردان مطلع شوند.

به نظر شما همراهان گیم پاس، ناشر بعدی که کوجیما با آن همکاری خواهد کرد کدام کمپانی است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

اولین کسی باشید که برای “مذاکره هیدئو کوجیما با مایکروسافت برای ساخت بازی جدید – شایعه” دیدگاه می‌گذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

میزان رضایت خود را در ارزیابی وارد کنید*

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.