بررسی بازی Spider Man

عکس شاخص نقد و بررسی Spiderman

بازگشت هیجان، لذت و سرگرمی به مرد عنکبوتی. استودیو اینسومنیاک گیمز توانست پیتر پارکری خلق کند که ساعت‌ها با آن سرگرم شوید و لذت ببرید. آنها توانستند نیویورک و منهتن را به زیبایی هرچه تمام تر بازسازی کنند و جزئیات بازی را به خوبی طراحی کنند. این نسخه از بازی مرد عنکبوتی به قدری بزرگ و با شکوه است که تبدیل به یکی از بهترین بازی‌های ابرقهرمانی شده است. با نقد و بررسی بازی Spider Man همراه گیم پاس باشید.

[tie_index]داستان بازی[/tie_index]

داستان بازی:

 

شخصیت پردازی‌های بازی بسیار خوب و عالی انجام شده به شکلی که شما علاوه بر وظایفی که بعنوان اسپایدرمن دارید، باید وظایفی هم بعنوان پیترپارکر در زندگی شخصی پیتر انجام دهید. نه تنها پیتر پارکر بلکه سایر شخصیت‌های بازی هم به زیبایی به تصویر کشده شده‌اند. در این نسخه از بازی چالش‌هایی که در زندگی شخصی پیتر اتفاق می‌افتد و گاهی اوقات در فیلم های اسپایدرمن هم به نمایش درمی‌آیند، به خوبی داخل بازی پیاده شده. بعنوان مثال مری جین که عضو جدایی ناپذیر سری بازی‌ها، فیلم‌ها و کمیک بوک‌های اسپایدرمن است، در این نسخه بیشتر مورد توجه قرار گرفته است و حتی در بعضی از مراحل بازی شما باید در نقش مری جین به انجام ماموریت‌ها که اکثراً هم ماموریت‌های مخفی کاری هستند بپردازید. هنگام تجربه بازی کاملا متوجه خواهید شد که سازندگان بازی وسواس زیادی نسبت به شخصیت پردازی کاراکترها داشته‌اند. با توجه به اینکه در این نسخه از بازی شاهد تعداد زیادی کاراکتر منفی هستیم، اما میتوان گفت که شخصیت‌های منفی هم به خوبی ساخته و پرداخته شدند که این امر باعث میشود شما برای مبارزه با هر کدام از آنها انگیزه خوبی داشته باشید و داستان بازی به هیجان بازی و گیم پلی کمک کرده است.

[tie_index]عملکرد کلی بازی[/tie_index]

عملکرد کلی بازی:

نقد و بررسی بازی Spiderman

عملکرد کلی بازی تقریبا بدون نقص و بسیار خوب و روان داخل بازی پیاده شده است. شما می‌توانید به راحتی از ساختمانی به ساختمان دیگر بپرید و از این پرش ها کاملا لذت ببرید. پریدن داخل بازی بسیار روان طراحی شده و کاملا هم ساده اجرا خواهد شد. یعنی برای پرش‌های ساده لازم نیست همزمان چند دکمه را نگه دارید، با گرفتن R2 می‌توانید به راحتی از ساختمانها به ساختمانهای دیگر بپرید. بطوری که حتی اگر چند ساعت، فقط روی شهر نیویورک بپرید، نه تنها خسته نخواهید شد بلکه کاملا هم لذت می‌برید. اما برای جذاب تر شدن این قسمت از بازی می‌توانید با باز کردن سایر توانایی‌ها هنگام پرش حرکات نمایشی زیبایی را اجرا کنید. عملکرد بازی هنگام مبارزات هم به خوبی پیاده شده و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد. در ادامه بصورت جزئی به بررسی هر یک از المان‌های بازی می‌پردازیم.

[tie_index]سیستم مهارت و ارتقا و لباس‌ها[/tie_index]

سیستم مهارت و ارتقا و لباس‌ها:

این نسخه از بازی شامل المان‌هایی از بازی‌های نقش آفرینی (RPG) است. درخت مهارت (Skill Tree) مثل سایر نسخه‌های قبلی بازی طراحی شده و تقریبا میشه گفت که چیز جدیدی در این قسمت از بازی شاهد نیستیم. یکی از جالب‌ترین و میشه گفت پرتنوع‌ترین قسمت‌های بازی وجود لباس‌ها یا همون Suite در بازی است. شما برای باز کردن هر کدام از این لباس‌ها باید مراحل فرعی بازی را انجام دهید و از طریق منابعی که از این مراحل کسب می‌کنید، لباس مورد نظر خود را باز کنید. هر کدام از این لباس‌ها هم دارای ویژگی‌های مخصوص به خود هستند، که می‌توانند شما را در ماجراجویی‌های مرد عنکبوتی یاری کنند. به عنوان مثال شما اگر می‌خواهید مراحل بازی را بصورت مخفی کاری پشت سر بگذارید، می‌توانید از لباس مخصوص مخفی کاری استفاده کنید.

  بازی Marvel’s Spider-Man: Miles Morales رسماً معرفی شد؛ عرضه بازی در تعطیلات 2020

ارتقاء لباس و مهارت در بازی اسپایدر من

بازی دارای قابلیت Fast Travel است. شما می‌توانید با استفاده از قطارهای شهری نیویورک و بعنوان یک شهروند نقاب به چهره، به راحتی داخل نیویورک جابجا شوید ولی با این کار احتمالا مراحل فرعی زیادی مثل مبارزه با دزدها و خلافکاران و یا آیتم‌هایی مثل کوله پشتی‌ها را از دست بدهید که برای باز کردن مهارتها و لباس‌های جدید خیلی به شما کمک می‌کند. به همین دلیل بازیکنان ترجیح می‌دهند به جای fast travel کردن با تارهاشون در آسمان نیویورک پرواز کنند و لذت ببرند.

[tie_index]مراحل فرعی و داستانی[/tie_index]

مراحل فرعی و داستانی:

استودیو اینسومینیاک علاوه بر اینکه توانسته به خوبی داستان اسپایدرمن را به منابع اصلی خود یعنی کمیک بوک‌ها و فیلم‌ها متصل کند، در ارائه عنوانی خلاقانه و سرگرم کننده هم موفق بوده است و توانسته اثری خلق کند که برای بازیکنان تازگی داشته باشد. مراحل داستانی بازی به خوبی به هم متصل شده‌اند و دارای کات‌های سینمایی به موقع و جذاب است.

سازندگان بازی علاوه براینکه توانستند بازی روان و خوش ساختی را روانه بازار کنند توانستند داستان مرد عنکبوتی و پیتر پارکر را به شکلی نمایش دهند که تا مدت ها در ذهن همه بماند. با وجود اینکه شخصیت‌های منفی بازی تعداد زیادی دارند اما به خوبی شخصیت پردازی شده‌اند و این یکی از عامل‌های موفقیت نسخه جدید بازی اسپایدرمن است. ایجاد ارتباط با پیتر پارکر نسبت به نسخه های قبل

مراحل فرعی بازی از لحاظ فنی و تاثیر گذاری عملکرد خوبی دارند، اما شاید پس از چند بار بازی کردن این مراحل و چالش های بازی، تبدیل به تجربه ای خسته کننده شوند.

خیلی راحتتر شده و شما می‌توانید سختی‌های زندگی یک قهرمان را به خوبی درک کنید. مراحل فرعی بازی هم جذابیت قابل قبولی دارند اما از نظر تنوع خیلی غنی نیستند، ولی می‌توانند ساعت‌ها شما را سرگرم کرده و تاثیر خوبی در روند طبیعی بازی داشته باشند.

 

 

سیستم مبارزات تن به تن:

مبارزات تن به تن در بازی اسپایدر من

سیستم مبارزات تن به تن بازی بسیار شبیه سه گانه بتمن ساخته شده توسط استودیو Rocksteady است. مبارزات بازی به خوبی طراحی شده و مشکل فنی خاصی ندارد. مثل سه گانه بتمن شما معمولا با انبوهی از خلافکاران روبرو خواهید شد. اگر از پشت سر به شما حمله شود از طریق سیستم اخطار بازی که دور سر اسپایدر من ظاهر می‌شود، به شما اخطار داده می‌شود و باید سریعاً حمله را دفع کنید. معمولاً در این سیستم از مبارزات بازی‌ها، دفع حمله‌ها و جاخالی دادن از حمله کردن مهمتر و موثرتر هستند. باس فایت‌های بازی بسیار جذاب و متنوع هستند. شما با باس‌های زیادی مبارزه خواهید کرد و هر کدام تجربه متفاوت و لذت بخشی را برای شما خواهند داشت. علاوه بر سیستم مبارزات، یکی از ویژگی‌هایی که این نسخه اسپایدرمن را جذابتر می‌کند این نکته است که شما با باز کردن مهارتهای جدید سبک مبارزاتی متفاوتی را در پیش خواهید گرفت. بعنوان مثال در اوایل بازی که مهارتهای زیادی در بازی کسب نکردید، مجبورید که بیشتر از اینکه حمله کنید دفاع کنید و در زمان مناسب حمله را انجام دهید. اما پس از باز کردن مهارتهای جدید شاید دیگر نیازی به دفاع کردن نداشته باشید و بتوانید به خوبی حمله کنید و دشنمانتان را از پا در بیاورید.

  پادکست: نقد و بررسی بازی The Last of Us

عملکرد گرافیکی بازی:

عملکرد گرافیکی بازی Spiderman

اسپایدرمن هم مثل خیلی از بازی‌های دیگر دچار حواشی‌ای شد و برخی بازیکنان معتقد بودن که بازی نسبت به نمایش ارائه شده در E3 دچار افت گرافیک شده. اما این موضوع با تکذیب سازندگان همراه شد و کاملا این موضوع را رد کردند. گرافیک بازی بسیار چشم نواز و پرجزییات طراحی شده است. سایه زنی‌ها و نورپردازی‌ها با توجه به جهان باز و بزرگ بازی به خوبی طراحی و داخل بازی پیاده شده.

بازی توانسته به زیبایی اسپایدرمن و نیویورک را به تصویر بکشد و از نظر گرافیکی تجربه زیبایی در اختیار بازیکنان قرار دهد.

بازی تا حدودی از دیر لود شدن بافت ها رنج می‌برد که به نظر با آپدیت‌های جدید ارائه شده این مشکل هم رفع شده. بازی روی کنسول PS4 Pro با عملکرد ۳۰ فریم بر ثانیه اجرا می‌شود اما رزولیشین بازی بین ۱۳۶۸p تا ۱۹۴۴p متغیر است و نسبت به محیط بازی شاهد کاهش و افزایش رزولیشین هستیم. محیط بازی بسیار پویا طراحی شده و ما شاهد غروب و طلوع و تغییر زاویه تابش خورشید هستیم که به زیبایی طراحی شده‌اند.

موسیقی و صدا گذاری:

موسیقی متن بازی توسط جان پائسانو ساخته شده و تا حدودی توانسته اصالت سری بازی‌ها و فیلم‌های اسپایدرمن را حفظ کند.

صدا گذاری و موسیقی بازی هم توانسته به جذابیت بازی کمک کند و کامل حس و حال قهرمان بودن را به بازیکنان القا میکند

ساخت موسیقی بازی تقریباً دو سال زمان برد و در تمام طول این مدت جان در تمام مراحل طراحی شخصیت‌ها و نویسندگی بازی حضور داشت. هدف جان این بود که موسیقی طراحی کند که هم سازگار با بازی باشد و هم حس سینمایی را به بازیکنان القا کند، که میشه گفت در این امر کاملاً موفق بود. او موسیقی‌هایی ساخت که می‌توانست در همه شرایط بازی را کنترل کند. چه زمانی که بعنوان اسپایدرمن مشغول کتک زدن خلافکارها هستید چه زمانی که در نقش پیتر پارگر درگیر احساسات و عواطف زندگی شخصی این ابرقهرمان هستید. صداگذاری بازی هم به زیبایی انجام شده و کاملا به جزئیات توجه شده. بعنوان مثال شما وقتی در حال مکالمه با تلفن هستید اگر در محیطی آرام و ساکن باشید، اسپایدرمن خیلی راحتتر از زمانی که در حال مبارزه با خلافکاران یا در حال پرش از ساختمانها است میتواند با دیگران صحبت کند.

[tie_index]جمع بندی[/tie_index]

جمع بندی:

استودیو اینسومینیاک نسخه‌ای از اسپایدرمن را عرضه کرد که به جرات می‌توان گفت بهترین و جذابترین بازی اقتباس شده از این ابرقهرمان دوست داشتنی است. داستان بازی همچنان که اشاره کردیم به شدت جذاب است و گرافیک و گیم پلی بازی به شدت روان هستند. اونها توانستند که با سیستم روان تار زدن و پریدن از ساختمانها در بازی جذابیت بازی را به شدت افزایش دهند. باس فایت‌های جذاب و متنوع، سیستم مبارزات متنوع و گرافیک چشم‌گیر زیبا از نکات قوت بازی هستند. اگر از طرفداران ابرقهرمانها هستید و دنبال یک بازی ویدوئی جذاب هستید Marvel’s Spider-Man دقیقا همان چیزی است که می‌خواهید.

بررسی بازی Spider Man

اگر از خواندن نقد و بررسی بازی Spider Man که به طور اختصاصی در گیم پاس تهیه شده است لذت بردید، نظرات و تجربیات خود را از بازی Marvel Spider-Man در قسمت نظرات پائین همین مطلب با ما درمیان بگذارید.

5 ستاره

0 %
0 دیدگاه

4 ستاره

0 %
0 دیدگاه

3 ستاره

0 %
0 دیدگاه

2 ستاره

0 %
0 دیدگاه

1 ستاره

0 %
0 دیدگاه

0 ستاره

100 %
1 دیدگاه

دیدگاه/نظر خود را برای این محصول ثبت بفرمائید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

میزان رضایت خود را در ارزیابی وارد کنید*

توسط 01 کاربر

مرتب‌سازی بر اساس

 • تصویر آواتار

  محمد صادقي

  کاملا موافقم، ماموریتهای فرعی بازی واقعا تکراری و خسته کنندس ولی در کل بازی بسیار خوبیه و من لذت بردم

  ۱۳۹۸-۰۵-۱۰

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۳۹۸-۰۵-۱۰

   ممنون از وقتی که برای گیم پاس گذاشتید و نظری که دادید، بله در کل بازی قابل قبول و سرگرم کننده ای هست اما نقطه ضعف هایی هم داره.