آموزش نیترو زدن در بازی Crash Team Racing

آموزش نیترو گرفتن در بازی Crash Team Racing

یکی از سخت‌ترین کارها در بازی Crash Team Racing Nitro Fueled که در ایران به عنوان کراش ماشینی معروف بود، نیترو گرفتن است، در ادامه می‌توانید راهنمای قدم به قدم نیترو گرفتن و دریفت کردن را مطالعه بفرمائید.

هنگامی که قصد داشته باشید در کنار دوستان خود به یکی از رقابتی‌ترین تجربیات ممکن بپردازید، CTR می‌تواند بهترین انتخاب ممکن باشد. در بازسازی CTR که سال گذشته منتشر شد، بازیکنان نه تنها قادر به تجربه تمامی مسیرهای نسخه اصلی هستند، بلکه می‌توانند با شخصیت‌های قدیمی و جدید در پیست‌های Crash Nitro Kart و مسیرهایی کاملاً جدید رانندگی کنند.

در این بین استودیوی Beenox با افزودن امکاناتی تازه به CTR به بازیکنان اجازه می‌دهد تا هر اتومبیل را به شیوه مورد علاقه خود کنترل کند و از همه مهمتر، با هر یک از این روش‌ها به نحوه‌ای خاص نیترو بگیرد. اما شاید شما هم با رویارویی با این امکانات در ابتدا گیج شده باشید یا شاید متوجه تاثیر دقیق آن‌ها نشده باشید که در ادامه می‌توانید تاثیر هر یک از این قابلیت‌ها را در کنار آموزش دقیق نیترو گرفتن را در وب سایت گیم پاس مطالعه کنید.

چگونه در Crash Team Racing Nitro Fueled دریفت بکشیم؟

چطور در کراش ماشینی دریفت بکشیم

پیش از این که روش نیترو گرفتن را یاد بگیرید، باید نحوه دقیق دریفت کشیدن را یاد بگیرید. تفاوتی نمی‌کند که کدام Driving Style را انتخاب می‌کنید چرا که در همه آن‌ها می‌توان این عمل را انجام دهید اما به منظور سهولت در یادگیری، ما توصیه می‌کنیم از حالت Acceleration استفاده کنید.

برای انجام این کار طبق تصویر فوق پیش بروید. ابتدا ماشین خود را در حالت حرکت قرار بدهید (دکمه X روی پلی‌استیشن و A روی ایکس باکس) و پس از گذشت مدتی کم بپرید (دکمه  R1 یا L1 روی پلی‌استیشن و RB یا LB روی ایکس باکس) و در این بین سعی کنید تا پیش از رسیدن به زمین، ماشین خود را تا نیمه به یکی از دو جهت چپ یا راست بچرخانید و در حالی که R1/L1 یا LB/RB را نگه داشته‌اید، آنالوگ را به جهت مخالف فشار دهید. در صورتی که به درستی این کار را انجام دهید، شما موفق به دریفت کشیدن خواهید شد.

توجه کنید که در طول انجام این کار باید دست خود را روی دکمه پرش و گاز نگه دارید و در صورت رها کردن آن دو، عملیات دریفت کشیدن لغو می‌شود. همچنین اگر دکمه پرش و جهت‌های دریفت را برای طولانی مدت نگه دارید، در اثر لغزش کنترل ماشین را به طور کامل از دست خواهید داد.

  معرفی مراحل جدید بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time – اخبار Gamescom 2020

چگونه می‌توان بدون استفاده از آیتم‌های جانبی در Crash Team Racing Nitro Fueled نیترو گرفت؟

چطور در کراش ماشینی نیترو بگیریم

حتماً شما هم گیمرهایی را دیده‌اید که با سریع‌ترین سرعت ممکن پیست‌ها را طی می‌کنند و آتش اگزوزشان هرگز خاموش نمی‌شود! علت این امر، استفاده از نیترو (Boost) است اما همان طور که می‌دانید، پیست‌های کرش ماشینی دارای تعداد کمی boost pad (صفحات سبز رنگی که به واسطه عبور از آن‌ها نیترو می‌گیرید) بوده و آیتم‌هایی که به سریع‌تر شدن شما کمک می‌کنند نیز به طور تصادفی به دست می‌آیند. در نتیجه این افراد با استفاده از دریفت کشیدن موفق به نیترو زدن می‌شوند.

حال برای نیترو گرفتن باید چه کرد؟ ابتدا توصیه می‌کنیم که HUD (Heads up Display) یا علائم بازی را با استفاده از فشردن چند باره دکمه △  روی پلی‌استیشن یا Y روی ایکس باکس، به نمونه مشابه در تصویر فوق تغییر دهید. این نمونه در اصل حالت یا نوار پیش فرض نمادهای موجود بر روی صفحه بوده و بهترین حالت برای یادگیری زمان بندی‌ها به حساب می‌آید. همان طور که ملاحظه می‌کنید، در این نوار (که با دریفت کردن به رنگ نارنجی تبدیل می‌شود)  ۳ بخش مجزا برای پر کردن نیترو در نظر گرفته شده است. در قسمت اول که طولانی ترین بخش نوار محسوب می‌شود، توصیه می‌کنیم که تا اواسط یا اواخر آن دست به هیچ دکمه‌ای نزنید. بهترین بخش، قسمت میانی بوده و بخش آخر نیز که به علت فضای کمی که دارد ریسک بسیار بالایی را به دنبال خواهد داشت اما با انجام آن می‌توانید زنجیره نیتروی خود را طولانی‌تر کرده و سرعت ماشین را نیز افزایش بدهید. پس از آشنایی با این مقوله مطمئن شوید که دریفت کشیدن را به درستی یاد گرفته‌اید.

حال شروع به دریفت کشیدن کنید اما به نوار نارنجی رنگ موجود در گوشه صفحه که به واسطه دریفت کشیدن شما پر می‌شود نیز توجه کنید. حتی به جای این کار می‌توانید در حین دریفت کردن به رنگ نارنجی لاستیک ماشین‌ها نیز دقت کنید. در این حالت تصور می‌کنیم که شما با استفاده از دکمه‌ R1 یا RB عملیات دریفت را آغاز نموده‌اید. به نوار نارنجی توجه کنید و هنگامی که ردیف اول را تا نیمه پر کردید و یا به ردیف دوم رسیدید، دکمه پرش جهت مخالف را روی کنترلر کنسول مورد نظر خود را فشار دهید. یعنی اگر دریفت کشیدن را با R1/RB آغاز کرده‌اید، هنگام عبور نوار نارنجی از مرحله اول، L1/LB را فشار دهید. (مرحله شماره ۴ در عکس بالا) شما می‌توانید این کار را ۳ بار در طول هر دریفت انجام دهید و پس از آن، دوباره می‌توانید عملیات دریفت کشیدن را آغاز نموده و این کار را تا پیش از خاموش شدن آتش اگزوز، برای ۳ بار متوالی دیگر تکرار کنید. به طور معمول، این نوار حدوداً پس از گذشت ۱ ثانیه از آغاز دریفت تا انتها پر می‌شود، پس بهتر است زمان بندی مناسب آن را یاد بگیرید تا سر زمان مناسب دکمه‌ مربوطه را فشار دهید.

  15 ویژگی که باید به نسخه بعد GTA اضافه شوند

توجه کنید که اگر نوار نارنجی به پایان برسد و موفق به فشردن جهت مخالف نشده باشید، عملیات نیترو گرفتن لغو شده و مجبور هستید تا از اول این پروسه را تکرار کنید. همچنین در صورتی که از این روش نیترو بگیرید، با عبور از روی «بوست پَدها» سرعت و بازه نگهداری نیتروی شما طولانی‌تر می‌شود. همچنین اگر بین ۳ نیتروی اول تا ۳ نیتروی دوم شما فاصله بیوفتد، زنجیره سرعتی شما ازبین می‌رود و مجبور هستید این عملیات را از ابتدا آغاز کنید.

چرا باید نیترو گرفتن را در Crash Team Racing Nitro Fueled یاد بگیریم؟

how to take boost in crash team racing nitro fueled 01

بازی CTR به هیچ عنوان ساده نیست. از این رو بازیکنان حرفه‌ای برای غلبه‌بر سخت‌ترین چالش‌های این عنوان در بخش‌های Time Trial یا رقابت علیه سایرین در بخش چند نفره مدام از قابلیت نیترو گرفتن استفاده می‌کنند. حفظ زنجیره نیترو یکی از دشوارترین کارها در این عنوان به حساب می‌آید، چرا که همیشه خطرهای محیطی یا حملات بازیکنان در جای جای مسیر مسابقه‌ انتظار شما را می‌کشند و به راحتی می‌توانند کار شما را خراب کنند.

اما در صورتی که بتوانید این زنجیره را حفظ کنید، با اختلاف زیادی از سایر بازیکنان جلو قرار می‌گیرید و کاملاً آماده رقابت با بهترین‌ها می‌شوید. توصیه ما این است که پس از یادگیری این روش، سراغ بخش Time Trial بروید و با روح N.tropy به رقابت بپردازید، چرا که علاوه‌بر این که هنگام شکست وی به طور کامل، شخصیت ویژه او را برای تجربه باز می‌کنید، بلکه به طور کامل به این ویژگی بازی نیز تسلط پیدا می‌کنید و آماده یادگیری نکات جدید می‌شوید.

اولین کسی باشید که برای “آموزش نیترو زدن در بازی Crash Team Racing” دیدگاه می‌گذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

میزان رضایت خود را در ارزیابی وارد کنید*

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.