بررسینقد و بررسی بازی

بررسی بازی Red Dead Redemption 2

با بررسی بازی Red Dead Redemption 2 عنوان تحسین شده کمپانی راکستار همراه گیم پاس باشید تا به دنیای غرب وحشی و داستان زندگی آرتور مورگان بپردازیم

Red Dead روایتگر داستان وفاداری است، روایتگر تغییر انسانها در شرایط مختلف، روایتگر جنگیدن برای پول، شرف و جاودانگی است. پس با گیم پاس در نقد و بررسی بازی Red Dead Redemption 2 عنوان تحسین شده کمپانی راکستار همراه باشید تا به دنیای غرب وحشی و داستان زندگی آرتور مورگان بپردازیم.

بازی مانند شاهکار قبلی کمپانی Rockstar یعنی GTA V در زمستان و محیط برفی شروع می‌شود. Dutch و گروهش پس از یک دزدی ناموفق مجبور به ترک Blackwater می‌شوند و این شروع یک ماجراجویی بزرگ و شکوهمند در دنیای غرب وحشی امریکا است. در دنیایی که شما باید علاوه بر مبارزه با دشمنانتان به مبارزه با طبیعت هم بروید.

داستان:

 

می‌توانید از آرتور یک شخصیت شریف و باوجدان درست کنید که به همه کمک می‌کند و بسیار محبوب است یا یک شخصیت شرور

همانطور که از راکستار همیشه انتظار داستانی فوق العاده و پر از فراز و نشیب داریم، این عنوان هم داستانی فوق‌العاده داشت. داستانی که با عشق شروع می‌شود، اما با عشق تمام نمی‌شود. داستان این نسخه از بازی چند سال پيش از نسخه قبلي اتفاق می‌افتد و به‌الطبع جان مارستون از شخصیت‌های اصلی داستان به شمار می‌رود. شما در روایت داستان بازی نمی‌توانید تغییری ایجاد کنید اما می‌توانید شخصیت آرتور مورگان را به دلخواه خودتان تغییر دهید که همان سیستم آنر (Honor) است که می‌توانید از آرتور یک شخصیت شریف و باوجدان درست کنید که به همه کمک می‌کند و بسیار محبوب است یا یک شخصیت شرور، که البته هر کدام از اینها طبعات خاص خود را برای شما در جریان بازی و نه در جریان داستان خواهند داشت. مثلاً اگر شخصیت شروری در بازی داشته باشد، امکان دارد هر لحظه در شهر چند نفر به شما حمله کنند و با شما درگیر شوند اما اگر شخصیت محبوبی داشته باشید NPC های بازی با شما مهربان خواهند بود. شخصیت پردازی‌ها بصورت کامل انجام شده بود و شما می‌توانستید ارتباط کاملی با شخصیت های بازی برقرار کنید.

مکانیسم بازی:

مکانیسم‌هایی مثل شنا کردن، حمل دو اسلحه همزمان، تاثیرات عوامل طبیعی روی بازی، قدرت تصمیم‌گیری در برقراری ارتباط با دیگران در بازی و کلی ویژگی دیگر که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد به نسخه جدید این بازی اضافه شده‌اند.

مکانیسم بازی در بررسی بازی Red Dead Redemption 2

مکانیسم کلی بازی همانند نسخه قبل طراحی شده است. ولی ویژگی‌های بسیار جذابی برای اولین بار در این فرانچایز استفاده شده‌اند که اکثر این ویژگی‌ها به نوعی اولین بار در دنیای بازی‌های ویدیوئی به کار می‌روند. سیستم مبارزات، گان پلی، مکانیسم شکار، Dead Eye و سیستم آنر (که میزان محبوبیت یا منفوریت شما را در دنیای بازی نمایش می‌دهد) همانند نسخه قبل بازی هستند اما با جزئیات بیشتر. و مکانیسم‌هایی مثل شنا کردن، حمل دو اسلحه همزمان، تاثیرات عوامل طبیعی روی بازی، قدرت تصمیم گیری در برقراری ارتباط با دیگران در بازی و کلی ویژگی دیگر که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد به نسخه جدید این بازی اضافه شده‌اند.

پویایی:

دنیای بازی بسیار گسترده‌تر و پرجزئيات‌تر از نسخه قبل این بازی است و اقلیم‌های مختلفی را در برمی‌گیرد. مثل مناطق برفی یا جنگل‌های انبوه، زمین‌های گلی و باتلاقی، مناطق کوهستانی یا رود‌های پهن و باریک که بازی کردن در هر یک از این مناطق تجربه متفاوتی را به شما ارائه می‌دهند. این تنوع در اقلیم به شهرهای بازی هم بسط داده می‌شود به طوری که بعضی از شهرها بسیار بزرگ و در حال توسعه هستند مثل سنت دنیس، و بعضی از آنها کوچک و قدیمی. بازی به شکلی طراحی شده که شما در طول ۶۰ ساعت بازی به اکثر مناطق دنیای بازی سر خواهید زد. توانایی بازی برای تازه نگه داشتن تجربه آن بعد گذشت چندین ساعت فوق‌العاده است. دنیای بازی آنقدر پویاست که شما می‌توانید بدون اینکه سمت مراحل اصلی بازی بروید با گشت و گذار در دنیای بازی ساعتها سرگرم شوید چرا که می‌توانید هر لحظه منتظر اتفاق جدیدی در بازی باشید، مثل حمله حیوانات وحشی یا NPC هایی که در طول گشت و گذارتان مأموریت‌های جانبی جذابی به عهده شما می‌گذارند.

  نقد و بررسی بازی The Last Of Us

گیم پلی:

هنگام شروع بازی متوجه خواهید شد که این بازی از نظر سرعت یکی از کندترین بازی‌هایی است که راک استار (Rockstar) منتشر کرده است. شاید برای چند دقیقه از تجربه اول بازی مقداری کند بودن آن آزار دهنده باشد، اما در ادامه متوجه خواهید شد که این عامل یکی از عوامل جذاب شدن بازی است. شاید اين سؤال به ذهنتون برسه که منظور از کند بودن بازی چیست؟ بعنوان مثال برای لوت کردن هر یک از دشمنان بازی آرتور حتما دارای انیمیشن خاصی است که حدودا پنج تا هفت ثانیه این انیمیشن طول میکشه یا برای شلیک کردن با برخی اسلحه‌ها شما یکبار با فشار دادن دکمه شلیک، اسلحه را آماده شلیک کرده و بار دیگر با فشار دادن دکمه می‌توانید شلیک کنید، که هم باعث هیجان بیشتر می‌شود و هم حس طبیعی بودن بیشتری به شما القا می‌کند.

بررسی بازی Red Dead Redemption 2

گان پلی:

 

اسلحه‌های بازی بعد از چند روز یا بعد از شلیک‌های زیادی که انجام میدین یا حتی شرایط آب و هوایی مثل باران یا خیس شدن اسلحه‌ها در اثر افتادن داخل آب، کثیف میشوند و عملکرد آنها کاهش می‌يابد

گان پلی بازی Red Dead Redemption 2

گان پلی بازی به شکلی طراحی شده كه شلیک کردن با هر اسلحه می‌تواند حس و حال متفاوتی با هم داشته باشند. بعنوان مثال شلیک کردن با هفت تیر باعث می‌شود اثر گلوله به جا مانده روی بدن دشمن شما متفاوت باشد با شلیکی که شما با یک شات گان یا اسلحه‌های دیگری انجام دادید. سیستم کاورگیری بازی در حالت عادی مشکل خاصی ندارد اما در کارزارهای شلوغ و جنگ‌هایی که کشته زیاد دارد، ممكن است برای کاور کردن پشت یک سنگ یا چوب مشکلات جزئی بوجود بیاید که خیلی آزار دهنده نیستند. اسلحه‌های بازی بعد از چند روز یا بعد از شلیک‌های زیادی که انجام میدین یا حتی شرایط آب و هوایی مثل باران یا خیس شدن اسلحه‌ها در اثر افتادن داخل آب کثیف می‌شوند و عملکرد آنها کاهش می‌يابد و شما مجبورید پس از تهیه روغن اسلحه آنها را تمیز کنید تا بتوانید عملکرد بهتری در درگیری‌ها داشته باشید.

نبردهای تن به تن:

درگیری‌های تن به تن بازی پیشرفت بسیار چشمگیری نسبت به نسخه قبل یا حتی نسبت به GTA V داشته است و کاملا حس و حال یک درگیری خوب را به شما القا خواهد کرد. شما میتوانید با سلاح‌های مختلفی وارد درگیری‌های تن به تن شوید. مثل چاقو، قمه، پنجه بوکس یا حتی سلاح‌های گرم که هر کدام از این اسلحه‌ها میتواند روند درگیری‌ها را عوض کند. مثلا وقتی با دست خالی با فردی که مسلح به چاقو یا قمه هست درگير مي‌شويد باید به موقع جاخالی بدین و در زمان مناسب به دشمن ضربه بزنید، اما اگر شما مسلح باشيد و حریف دست خالی باشد میتوانید راحت تر درگیر شوید و بیشتر حمله کنید.

مکانیسم لوت کردن:

لوت کردن در Red Dead Redemption 2سیستم لوت کردن (Loot) و کرفت (Craft) در بازی هم به شکل بسیار مطلوبی پیاده شده. شما میتوانید با لوت کردن جنازه‌های دشمنانتان به منابعی برسید و از آنها برای کرفت کردن آیتم‌های مختلف و یا فروختن لوازم با ارزش آنها به مال خرها پول خوبی به جیب بزنید.

با مراجعه به فروشگاه‌ها می‌توانید بعضی از اقلام ارزشمندی که در طول بازی به دست آوردید را بفروشید و یا از آنها غذا و مواد اولیه خریداری کنید. ولی باید توجه داشته باشید که فروشگاه‌های بازی همه اقلام شما را نمی‌خرند و مجبورید برای فروش اقلامی که از طریق دزدی یا کشتن دیگران به دست آوردید به مال خرها (Fence) مراجعه کنید. در همین فروشگاه‌ها آموزش کرفت کردن اقلام مختلفی را هم می‌توانید بخرید و از آنها برای کرفت کردن منابعی که انرژی، سلامتی یا Dead Eye شما را پر می‌کند استفاده کنید. همچنین شما می‌تواند چند مدل فشنگ برای خود کرفت کنید که هر کدام ویژگی خاصی دارند. مثل فشنگ‌های انفجاری که پس از برخورد با هدف منفجر میشوند یا فشنگ‌هایی که پس از شلیک به چند گلوله تبدیل میشوند.

مکانیسم سوارکاری:

همانطور که انتظار میرفت مکانیسم سوارکاری بازی، مثل نسخه قبل، به زیبایی داخل بازی پیاده شده است و به جرأت می‌توان گفت که بهترین سوارکاری بازی‌های ویدیوئی را تجربه می‌کنیم. جزیئات اسب‌ها به زیبایی طراحی شده‌اند. اسب‌ها هم مثل سایر المان‌های بازی دارای پویایی جالبی هستند به طوری که اگر اسب شما مسافت طولانی را طی کند میزان انرژی‌اش کم خواهد شد که با غذا دادن و یا غشو کردن آن در صورت کثیف بودن، می‌توانید انرژی اسبتان را بیشتر کنید. در هنگام درگیری‌ها و یا دیدن حیوانات خطرناک، اسب شما می‌ترسد و احتمالاً مشکلاتی برای شما بوجود می‌آورد که باید اسبتان را آرام کنید. سیستم خرید و فروش اسب‌ها هم به زیبایی در بازی پیاده شده است. اسب‌ها نسبت به نژاد و میزان انرژی یا سلامتی شان قیمت‌های متفاوتی دارند. البته به این نکته هم باید اشاره کرد که هر چه به اسبی که در اختیار دارید رسیدگی خوبی بکنید و باهاش بیشتر سوارکاری کنید، میزان هسته (Core) انرژی و سلامتی آن بیشتر می‌شود، که این امر باعث میشود شما به اسبتان وابستگی بیشتری پیدا كرده و سعی کنید بیشتر از آن مراقبت کنید که به جذابیت های بازی اضافه میکند.

  دانلود دیتای آپدیت بازی Red Dead Redemption 2 برای PS4
مکانیسم سوارکاری بازی Red Dead Redemption 2

نورپردازی:

نورپردازی بازی از عوامل بسیاری مهمی است که می‌تواند هر کسی با هر سلیقه‌ای را به تجربه بازی در روز و شب یا در هوای آفتابی و بارانی ترغیب کند. نور پردازی بازی در روز و هوای آفتابی بسیار جذاب طراحی شده و می‌توانید لحظات بسیار زیبایی از محیط بازی در روز را مشاهده کنید. اگر در شب به یکی از جنگل‌های بازی بروید و نور ماه را از لا به لای درختان جنگل مشاهده کنید، قطعاً به این نتیجه خواهید رسید که Red Dead Redemption 2 غنی‌ترین گرافیک و نورپردازی را در بازی‌های ویدیوئی در اختیار کاربران قرار داده.

صداگذاری و موسیقی:

صدا گذاری‌های بازی هم مثل سایر المان‌های بازی بی‌نقص هستند. صدای پای شخصیت‌های بازی در هر محیطی متفاوت است. مثلاً وقتی روی سنگ فرش های شهر سنت دنیس قدم می‌زنید صدای متفاوتی را نسبت به راه رفتن روی گل و لای جاده‌ها خواهید شنید. این تفاوت صدا در مورد اسب‌ها هم صدق میکند و صدای سم اسب‌ها در محیط‌های مختلف از هم متفاوت است. موسیقی‌ بازی فوق‌العاده است و میتواند احساسات شما را کاملاً درگیر کند و باعث شود که نسب به داستان بازي و شخصیت‌های آن همزاد پنداری كنيد، به همین جهت Red Dead Redemption 2 توانست تمام جوایز مربوط به موسیقی و صداگذاری را از جشنواره TGA کسب کند.

۹٫۳

جمع بندی

راکستار توانست بازی ای در اختیار کاربران قرار دهد که از هر لحاظ قوی و لذت بخش بود حتی اگر روزها بدون استراحت بازی کنید احساس خستگی نمیکنید. ارتور مورگان توانست همانقدر که جان مارستون محبوب شد در دل گیمر ها جا باز کند و تا سالها قلب و ذهن انها را درگیر کند مسلما تا مدتها تکه کلامهای داچ و نقشه هایی که برای همه کارهاش داشت در ذهنمان خواهد ماند از حس انتقام جویی سدیه از بی تفاوتی های آنکل از منطق های هوسه آ از شیطنت های مایکا از زخم ها و دشواری های جان وفاداری آبیگیل نترس بودن چارلس و شرافت آرتور حداقل تکه هایی در ذهنمان خواهند ماند. در دورانی که کمپانی های بزرگ معملا فرانچایز های خاطره انگیزشون و تبدیل به بازی های معمولی میکنند باید به افتخار راکستار کلاه از سر برداشت و ایستاده آنها را تشویق کرد.

گرافیک

۹٫۳

موسیقی

۹٫۱

گیم پلی

۹٫۵

داستان

۹٫۱

مزایا

 • گیم پلی و گان پلی جذاب و روان بازی
 • داستان زیبا و گیرا بازی
 • محیط پویا و بزرگ بازی که میتواند ساعت ها شما را سرگرم کند
 • موسیقی و صدا گذاری های کاملا مناسب و زیبا
 • نورپردازی و گرافیک بصری و فنی فوق العاده
 • هوش مصنوعی خوب NPC ها
معایب

 • مراحل فرعی نه چندان جذاب و تاثیرگذار

۹

۱

۰

۰

۰

5/5 ( 5 نظر )
منبع
گیم پاس
برچسب‌ها

‫۴ نظرها

 1. بازي خوبيه انصافا فقط مسيرهاي طولانيش كه بايد با اسب طي كنيم خسته كننده ميشه و اينكه سرورهاي راك استار توي بخش آنلايش افتضاحه

  1. اون به خاطر مشكل تحريم ايرانه و ربطي به راك استار نداره، بايد با DNS اين مشكلو حل كني

   1. بله متاسفانه بدلیل تحریم ها از بازی کردن بخش آنلاین بازی با کیفیت و سرعت خوب محروم هستیم اما همانطور که شما دوست عزیز فرمودید با استفاده از DNS تا حدودی مشکل برطرف خواهد شد. اگر راه حل دیگه به غیر از تغییر DNS هم دارید میتونین اینچا به اشتراک بگذارید هم برای ما هم بقیه خوانندگان گیم پاس.

  2. ممنون از نظرتون و وقتی که برای خواندن مقالات در گیم پاس گذاشتید، در کل با نظرتون موافقم اما راکستار با استفاده از چالش هایی که در مسیر راهتون قرار میده یا اتفاقاتی که در طول مسیر تا رسیدن به مقصد، براتون رقم میزنه تا حدودی سعی کرده که این نقطه ضعف رو پوشش بده. اما با توجه به بزرگ بودن نقشه و پویا بودن محیط بازی این مشکل اجتناب ناپذیر هست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن