معرفی باس‌های Crash Bandicoot4: It’s About Time

راهنمای کشتن باس های Crash Bandicoot 4

در طول ماجراجویی کرش و کوکو در زمان شما با باس‌های مختلفی روبرو خواهید شد، که باید آنها را شکست دهید. از Neo Cortex که مهمترین ویلن بازی است گرفته تا برخی دیگر از شخصیت هایی که از نسخه‌های قبل در بازی وجود داشتند و حتی یک رئیس کاملاً جدید. Crash Bandicoot 4: It’s About Time باس فایت‌های زیادی دارد که هرکدام هم حال و هوای متفاوتی دارد. در اینجا سعی می‌کنیم همه باس‌های بازی را به ترتیب روبرو شدن با آنها بررسی ‌کنیم، پس با گیم پاس همراه باشید تا راهنمای کشتن باس های Crash Bandicoot 4 را با هم آموزش ببینیم.

[box type=”warning” align=”aligncenter” class=”” width=””]این مطلب حاوی اسپویل می‌باشد، پس اگر قصد دارید داستان بازی برای شما فاش نشود از خواندن ادامه این مطلب صرف نظر کنید.

باس Dr. N. Gin در Crash Bandicoot4: It’s About Time

crash 4 bosses 01

زمانی که دو مرحله ابتدایی بازی در جزیره N. Sanity را رد کردید و به Hazardous Wastes رسیدید، Dr.N.Gin در برابر شما ظاهر می‌شود. جین در تمام مدت شما را مسخره خواهد کرد. این نیمه انسان و نیمه سایبورگ که چشم درشتی هم دارد از همان سری اول بازی برای کرش و کوکو دردسر درست می‌کرد، یک بار دیگر در برابر شما ظاهر می‌شود، اما این بار به عنوان بخشی از یک سازه فلزی قصد شکست دادن شما را دارد، این سازه فلزی مثل یک درام رباتیک بزرگ عمل می‌کند که Rawk-It Head نام دارد.

در نگاه اول این باس بنظر آسان می‌رسد، در ابتدا باید با چرخش‌های کرش یا کوکو مینیون‌هایی که به سمت شما می‌آیند را دوباره به سمت Rawk-It Head پرتاب کنید. Dr.N.Gin آنها را می‌فرستد و شما با پرتاب کردن آنها باید بلندگوهای بزرگ او را از بین ببرید. همزمان باید از دیسک‌های الکتریکی که به سمت شما می‌آید فرار کنید و هر زمان که همه بلندگوهایش خراب شوند، Crash یا Coco می تواند به سمت N.Gin بدود و او را در از بین ببرند. به یاد داشته باشید که سطح‌هایی که روی آنها قرار دارید احتمال دارد از بین برود، پس باید به آرامی و  با دقت حرکت کنید. نکته مهم دیگر در این باس این است که باید در زمان مناسب به مینیون‌ها آسیب بزنید و آنها را به سمت ربات پرتاب کنید. اگر زودتر یا دیرتر به آنها ضربه بزنید یا اصطلاحا Spin کنید امکان دارد بازی را از دست بدهید و دوباره از اول شروع کنید.

باس Louise در Crash Bandicoot4: It’s About Time

crash 4 bosses 02

متاسفانه تنها یک باس جدید در بازی وجود دارد و او لوئیس است. او یک هیولای دریایی سه است سه سر دارد. درست در انتهای مرحله Jetboard Jetty در اسکله شور در برابر شما ظاهر می‌شود و مانع رسیدن شما به انتهای مرحله می‌شود.

این باس چالش‌هایی زیادی را با خود به همراه دارد. از خود جت اسکی سواری در بازی که مقداری کنترل بازی را سخت می‌کند گرفته تا موش‌هایی که شمشیر بهدست و سوار بر بشکه به شما حمله می‌کنند. برای شکست دادن لوئیز، باید موش ها را به سمت شاخ‌های او پرتاب کنید تا ضعیف تر شود. همانطور که شاخ‌های او را از بین می‌برید، نوار سلامتی او به آرامی از بین می رود. یکی دیگر از راههای شکست دادن لوئیس فریب دادن او است، یعنی شما هنگام ضربه زدن لوئیس باید او را فریب دهید تا به شاخ‌هایش آسیب بزنید.

باس Dr. N. Brio در Crash Bandicoot4: It’s About Time

crash 4 bosses 03

در مرحله بعدی یکی دیگر از شخصیت‌های منفی کلاسیک سری Crash، یعنی دکتر Nitrous Brio منتظر شماست. او نیروی شیطانی است که در بعد Tranquility Falls زندگی می‌کند، و درست بعد از شکست دادن لوئیز در مقابل شما ظاهر می‌شود. دکتر N. Brio ، کشف کننده معجون‌های بازی است که به شدت مشهور هستند، هم در سری بازی‌های Crash Bandicoot و هم در Crash Team Racing. او این معجون‌ها را از دور به سمت شما پرتاب می‌کند.

  Cyberpunk 2077 همانند Witcher 3 بسته الحاقی یا DLC رایگان دریافت خواهد کرد

برای شکست دادن او تنها کاری که باید انجام دهید این است که به راحتی از امواج ابری که پس از هر پرتاب معجون انجام می‌دهد فرار کنید، و موجودات سبز رنگی گه پس از این پرتاب‌ها به سمت شما می‌آیند را سمت او شلیک کنید. آنها قبل از اینکه N. Brio اقدام به پرتاب بعدی معجون خود بکند به سر او ضربه می‌زنند و باعث می‌شوند از نوار سلامت او کاسته شود.

از نسخه بزرگ، سبز و شیطانی هالک N. Brio که روی سکو شما قرار می‌‌گیرد فرار کنید و منتظر بمانید تا خودش را گیج کند. ماسک ‘آکانو’ می آید و شما باید از این ماسک استفاده کنید، در آن زمان می توانید ماده تاریک رابه سمت او پرتاب کنید و N. Brio را از سکو خارج کنید. این کار را چند بار دیگر انجام دهید و دکتر N. Brio را از بین ببرید.

باس Dr. Neo Cortex در Crash Bandicoot4: It’s About Time

crash 4 bosses 04

دلیل اصلی بوجود آمدن کرش دکترنئو کورتکس، و دشمنی که انگیزه اصلی ادامه دادن کرش در مسیر ماجراجویی است. پس از اینکه در پایان Bears Repeating در The 11th Dimension باید برای بار اول به مقابله با او بپردازید.

Cortex با رگبار موشک همه چیز را شروع می‌کند. فقط باید از آنها فرار کنید تا زمانی که Punchbot Mark 2 مستقر شود، سپس وقتی مات شد ربات را با اسپین کردن سمت او پرتاب کنید. در مرحله بعد، از همه موانع مانند آنچه Dr. N. Gin از ربات درام خود شلیک می‌کرد، فرار کنید تا اینکه Punchbot دیگری ظاهر شود. دوباره، وقتی گیج شد، آن را اسپین کنید. اکنون Cortex این دو را با هم ترکیب می کند. از موشک و موانع برقی تا پانچ بات سوم فرار کنید، سپس آن را یک بار دیگر اسپین کنید..

برای بخش آخر، قسمت‌هایی از سکو که روی آن ایستاده‌اید به آرامی برداشته می‌شوند. از موشک ها فرار کنید تا اینکه Cortex به یک باره به همه دکمه ها برخورد کند، سپس اگر شروع به لرزش کرد، آماده پریدن از سطح مورد استفاده خود باشید. اکنون شما یک پلت فرم بسیار محدود برای کار دارید، اما از همه موشک‌ها ورودی و دیسک‌های الکتریکی باید فرار کنید و به یاد داشته باشید که در صورت نیاز می توانید از Kapuna-Wa برای کاهش سرعت استفاده کنید. در نهایت، Punchbot نهایی را بچرخانید و Cortex به این ترتیب شکست خواهد خورد.

باس Dr. N Tropy در Crash Bandicoot4: It’s About Time

crash 4 bosses 05

بعد از اینکه Cortex هر دو نسخه N. Tropy را از کار انداخت، پس از یک عملیات سنگین از ابعاد مختلف، Crash و Coco به طور همزمان در برابر هر دو نسخه N. Tropy قرار گرفتند.

ماسک Kapuna-Wa در مبارزه با تراپی کاملاً مهم است. از طریق سکوهایی که در بازی هستند خود را به تراپی نزدیک کنید و از طریق ماسک Kapuna-Wa زمان را کند کنید. تنها مانع شما در این مسیر لیزر با سرعت شلیک است اما خوشبختانه بسیار نادرست است و به نظر می رسد بیشتر آیتم‌های موجود در مرحله را بصورت تصادفی هدف قرار دهد، تا آنچه شما در آن هستید.

  تعداد بازیکنان Call of Duty: Warzone از مرز 100 میلیون نفر عبور کرد

وقتی در انتها به N. Tropies رسیدید، نسخه دیگر آن شروع به تعقیب شما در لبه کشتی خود خواهد کرد. از Ika Ika برای تغییر نقطه ثقل جاذبه استفاده کنید  در حین حرکت، منابع زرد را بچرخانید، در حالی که گوی‌های انرژی آبی را دور می زنید. هنگامی که به انتها می رسید، نسخه مرد Tropy شروع به تعقیب شما می کند، و شما مجبور هستید که دوباره همان کار را انجام دهید اما با سختی بیشتر. سپس شما باید به عقب برگردید زیرا نسخه زن N. Tropy هم به دنبال شما خواهد بود. به ضربه زدن به منبع قدرت نهایی تراپی او را از بین ببرید.

باس نهایی Dr. Neo Cortex در Crash Bandicoot4: It’s About Time

crash 4 bosses 06

آیا واقعاً فکر می کردید Cortex به راه راست هدایت شده است؟ بعد از اینکه او به زمان گذشته بازگشت تا جلوی Cortex را بگیرد تا Crash Bandicoot را درست کند، این شما هستید که می توانید از طریق Cortex Castle پیشرفت کرده و جلوی او را بگیرید.

این باس فایت تا حدودی شبیه به اولین باری است که با Cortex روبرو می‌شوید، اما این بار تا حدودی پیچیده‌تر است. Cortex هر چهار ماسک را از شما دور می‌کند و سپس خودش از آنها استفاده می کند. در بخش اول، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که سه بار با شلیک روی O-Matics حرکت کنید تا آنها را نابود کنید، در حالی که از حمله‌های بزرگ حلقه زرد آنها و سطح‌های سقوط کننده فرار کنید. وقتی دستیار Cortex ظاهر شد، به او ضربه بزنید تا به Cortex بخورد و اولین ضربه را به این شکل به او بزنید.

اکنون کورتکس از Lani-Loli استفاده می‌کند. از روی سکوها بپرید، Shoot-O-Matics را نابود کنید، سپس دستیار را دوباره به سمتش پرتاب کنید. Cortex شروع به استفاده از AnnihiLaser خود می‌کند، بنابراین فقط زنده بمانید و از روی آن تیرها بپرید و جالی خالی بدهید. او پس از این از Ika-Ika استفاده می‌کند، بنابراین دوباره از لیزرها جاخالی دهید، سپس روی Shoot-O-Matics بپرید، سپس دستیار را دوباره به سمت کورتکس پرتاب کنید.

در بخش بعدی ، بسیاری از پلتفرم‌‌های موجود در بازی محو می‌شوند، و Kapuna-Wa وارد بازی می‌شود. بااستفاده از سرعت سعی کنید از سطح‌های محو شونده فرار کنید و زنده بمانید. Cortex به طور متناوب زمان را دستکاری می‌کند، اما اگر دقت کنید، خیلی آزار دهنده نیست. وقتی ظاهر شد از سمت چپ ترین Shoot-O-Matic بپرید، سپس به گوشه پایین سمت چپ بروید. اینجا منتظر بمانید تا چرخه ایجاد شود و سپس به برجک سمت راست بالا بروید و روی آن یکی بپرید. به سمت دستیار بروید و او را به سمت کورتکس بار دیگر پرتاب کنید.

حالا برای آکانو، ماسک نهایی آماده شوید. با جا خالی دادن از لیزر و پریدن سریع روی هر چهار Shoot-O-Matics شروع کنید. هر چقدر برجک کمتری وجود داشته باشد، شما باید از موج انرژی زمینی کمتری عبور کنید. هنگامی که آخرین برجک را از بین بردید، چهار دستیار دارید که باید آنها را بزنید. لیزرها را  دور بزنید و بعد از خلاص شدن از دستیار نهایی، تبریک می گوییم! شما Crash Bandicoot 4: It’s About Time را شکست داده اید.

شما می‌توانید نقد و بررسی Crash Bandicoot 4: It’s About Time از دید گیم پاس را مطالعه کرده و در صورت نیاز از طریق فروشگاه اینترنتی گیم پاس نسبت به خرید بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time برای همه پلتفرم‌های موجود اقدام فرمائید.

اولین کسی باشید که برای “معرفی باس‌های Crash Bandicoot4: It’s About Time” دیدگاه می‌گذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

میزان رضایت خود را در ارزیابی وارد کنید*

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.