خرید استودیو Codemasters توسط Electronic Arts

خرید استودیو Codemasters توسط Electronic Arts

ماه گذشته، اخباری مبنی بر پیشنهاد Take-Two Interactive برای خرید متخصصان فوق العاده موفق بازی‌های اتومبیلرانی منتشر شد. اگر همه این اتفاقات بیفتد، ناشر ۲K Sports استودیو Codemasters را با قیمت تقریبی ۹۷۳ میلیون دلار خریداری می‌کند.

با این حال، به نظر می‌رسد این معامله منجر به تحریک ناشران دیگر شده است. چرا که EA نیز وارد این رقابت شده است و قصد دارد با پیشنهادی ۱.۲ میلیارد دلاری Codemasters را بخرد. در صورت موفقیت EA، احتمالا این معامله در اوایل سال ۲۰۲۱ تکمیل خواهد شود.

Gerhard Florin رئیس Codemasters، اظهار داشت که EA و کدمسترز “جاه طلبی مشترکی برای هدایت گروه مسابقه بازی‌های ویدیویی دارند”. وقتی  IP مسابقه‌ای ترکیبی را که این معامله گرد هم می‌آورد در نظر بگیرید، مطمئناً این آرزو تحقق خواهد یافت. مواردی از قبیل DIRT ، GRID و Project CARS – بدون ذکر عناوین دارای مجوز رسمی مانند F1 و WRC – به Need for Speed ​​، Burnout و Real Racing خواهند پیوست.

Andrew Wilson، مدیرعامل EA در مورد این خرید بسیار خوشبین است، او می‌گوید: ” صنعت و رده مسابقه ما در حال رشد است و ما قصد داریم تا در دوره جدیدی از سرگرمی‌های مسابقه ای پیشرو باشیم.”

به نظر می‌رسد که این موضوع حتمی است، اما باید دید آیا Take-Two برای این خرید مبارزه خواهد کرد یا ناشران دیگری ابراز علاقه می‌کنند. هرچند از جایی که ما نشسته‌ایم، این یک معامله تمام شده به نظر می‌رسد. از این رو احتمالا Codemasters از سال آینده به بعد زیر چتر EA باشد.

اولین کسی باشید که برای “خرید استودیو Codemasters توسط Electronic Arts” دیدگاه می‌گذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

میزان رضایت خود را در ارزیابی وارد کنید*

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.