آموزش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱ – قسمت دوم

آموزش Squad در آلتیمیت تیم فیفا 21

در دومین قسمت از سری مقاله‌های آموزش آلتیمیت تیم فیفا قصد داریم به آموزش اختصاصی بخش اسکواد (Squad) بپردازیم. Squad یکی از مهمترین بخش‌های بازی است که تاثیر مستقیم در روند نتیجه‌گیری شما در بازی دارد. شما می‌توانید در بخش Squad تصمیم‌های فنی خود را در بازی اعمال کنید، که برای انجام هر چه بهتر این تصمیمات باید با بخش Squad آشنایی کامل داشته باشید. ما در این مقاله قصد داریم تمامی آیتم‌ها و ترفندهایی که عملکرد شما در بازی بهبود دهد را در بخش Squad به شما آموزش دهیم.

در منوی اصلی با نگه داشتن آنالوگ سمت چپ در جهت پایین وارد بخش Squad ‌می‌شوید. در بخش Squad شما می‌توانید ترکیب تیم و آرایش بازیکنان در زمین مسابقه مشخص کنید.

FIFA 21 Ultimate Team Learning Squad 01

وقتی وارد بخش Squad شوید با تصویر بالا روبرو خواهید شد که بازیکنان و آرایش آن‌ها در زمین را به شما نشان می‌دهد. در این قسمت شما با زدن دکمه L1 یا LB وارد بخش Transfer Market می‌شوید و با زدن دکمه R1 یا  RBوارد بخش Club می‌شوید. ما در قسمت‌های آینده از سری مقاله‌های آموزش فیفا در مورد این دو بخش به‌طور کامل صحبت خواهیم کرد و فعلا کاری با آن‌ها نخواهیم داشت.

Chemistry در بخش Squad آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

در تصویر بالا مشاهده می‌کنید که تیم به طور کلی یک Chemistry دارد و بازیکنان هم به صورت مجزا Chemistry مختص به خود را دارند، که Chemistry تیم از ۱ تا ۱۰۰ و Chemistry بازیکنان از ۱ تا ۱۰ متغیر خواهد بود.

بازیکنان از یک لیگ فوتبال، از یک ملیت با هم لینک می‌شوند. در معقوله Chemistry ما دو اصطلاح لینک و هایپرلینک داریم.

به تصویر بالا خوب دقت کنید، بازیکنانی که فقط از نظر لیگ یا از نظر ملیت با هم یکسان باشند لینک خواهند شد.(مثل جیمی واردی و سرخیو آگوئرو که در یک لیگ بازی می‌کنند و با ملیت‌های مختلف، بازیکنانی که با هم لینک می‌شوند با خط زرد به هم متصل می‌شوند.)

بازیکنانی که در یک لیگ بازی کنند و ملیت‌های یکسان داشته باشند، هایپرلینک خواهند شد.( مثلا در تصویر بالا دیگو کارلوس و ادر میلیاتو هر دو در لالیگا بازی می‌کنند و هر دو برزیلی هستند. این مثال در مورد فابینیو و فرد و لوکاس مورا هم صدق می‌کند. بازیکنانی که با هم هایپرلینک شوند با خط سبز بهم وصل خواهند شد، که در ادامه تفاوت لینک و هایپرلینک را خواهیم گفت)

بازیکنان مشترک در یک تیم هم هایپر لینک خواهند شد.( بعنوان مثال دو بازیکن تیم لیورپول در کنار هم هایپرلینک تشکیل خواهند داد.)

دو بازیکنی که نه در لیگ و نه از نظر ملیت با هم اشتراکی نداشته باشند، لینک تشکیل نمی‌دهند که با خط قرمز به هم وصل می‌شوند.( در تصویر بالا آرون ون بیکاسا و دیگو کارلوس هم از نظر ملیت و هم از نظر لیگی که در آن شاغل هستند، نقطه اشتراکی ندارند پس لینک نخواهند شد.)

همه این لینک‌ها که توضیح دادیم روی Chemistry تیم و Chemistry شخصی بازیکنان تاثیرگذار خواهد بود. پس به همین دلیل باید معمولا سعی کنید تیمی جمع کنید که بازیکنان از نظر لیگ و ملیت قابلیت لینک شدن بهم داشته باشند.

FIFA 21 Ultimate Team Learning Squad 02

با به سمت راست یا چپ کشیدن آنالوگ سمت راست شما می‌توانید ملیت، لیگ و تیمی که بازیکن در آن مشغول بازی است را مشاهده کنید. همچنین در تصویر بالا مشاهده می‌کنید که Chemistry بازیکنان بصورت اعداد ۱ تا ۱۰ زیر کارت آنها مشخص شده. شما می‌توانید در این تصویر تاثیر لینک و هایپر لینک را در ترکیب تیم خود مشاهده کنید.

بعنوان مثال آرون ون بیکاسا دفاع راست تیمی که در تصویر می‌بینید در ترکیب ۲-۴-۴ قابلیت لینک شدن با دو بازیکن را دارد. در این ترکیب ون بیکاسا با لوکاس مورا گوش راست تاتنهام لینک شده است اما با دیگو کارلوس لینک نشده و Chemistry او ۸ شده است. این تاثیر لینک در بازی است.

حالا قصد داریم با تصویر تفاوت لینک و هایپرلینک را به شما نشان دهیم. در ترکیب تیم جای آرون ون بیکاسا را با سرژ اوریر دفاع راست تاتنهام عوض می‌کنیم. به این ترتیب اوریر و لوکاس مورا با هم هایپرلینک تشکیل خواهند داد.

FIFA 21 Ultimate Team Learning Squad 03

در تصویر بالا مشاهده می‌کنید که Chemistry اوریر تبدیل به ۱۰ شد. این تفاوت هایپرلینک و لینک است. حتی اگر شما بازیکنی داشته باشید که از دو لینک یک لینک را به هیچ وجه نمی‌گیرد می‌توانید با ایجاد هایپرلینک با بازیکن دیگر Chemistry بازیکن را ۱۰ کنید.

حالا شاید این سوال برای شما پیش بیاد که چه فرقی میکنه بازیکن Chemistry  شخصی خودش ۱۰ باشد یا کمتر.

FIFA 21 Ultimate Team Learning Squad 04

به تصویر بالا خوب دقت کنید. این استیت‌های دیگو کارلوس در زمانی است که Chemistry آن ۱۰ باشد. حالا به تصویر پایین نگاه کنید.

FIFA 21 Ultimate Team Learning Squad 05

به تصویر بالا خوب دقت کنید. این استیت‌های دیگو کارلوس در زمانی است که Chemistry آن ۱۰ باشد. حالا به تصویر پایین نگاه کنید.

در این تصویر به استیت‌های او توجه کنید. این استیت‌های بازیکن در زمانی است که Chemistry بازیکن ۴ است. در این حالت عملا Chemistry Style ناکارآمد خواهد بود.

با این توضیحات حالا متوجه خواهید شد که Chemistry در بازی تا چد مهم و حیاتی است.

گزینه دیگری که روی Chemistry بازیکن تاثیر گذار است پست بازیکن در زمین است. بعنوان مثال اگر از بازیکن دفاع وسط در دفاع‌های کنار استفاده کنید Chemistry بازیکن تا ۳ واحد کاهش می‌یابد، اما اگر در پستی غیر از دفاع مثلا در خط حمله استفاده کنید Chemistry  بازیکن حتی تا ۷ واحد کاهش می‌یابد.

از دیگر عوامل تاثیرگذار در Chemistry مربی تیم است. مربی حتی می‌تواند تا ۱۰ واحد Chemistry کلی تیم را افزایش دهد. حتما به این نکته توجه کنید که اگر چند بازیکن از یک ملیت دارید اما در لیگ‌های مختلف بازی می‌کنند بهتر است مربی ای انتخاب کنید که از همان ملیت باشد تا Chemistry بازیکنان و تیم را افزایش دهد. شما می‌توانید هر مربی‌ای با هر ملیتی را انتخاب کنید و با آیتیمی به نام Manager League لیگ مربی را عوض کنید.

پس از آشنایی کامل با Chemistry به سراغ سایر آیتم‌های بخش Squad می‌رویم.

Squad Actions در بخش Squad آموزش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

در صفحه اصلی Squad با زدن دکمه L2 یا LT پنجره‌ای برای شما باز خواهد شد به نام Squad Actions که به بررسی آیتم‌های آن می‌پردازیم:

FIFA 21 Ultimate Team Learning Squad 06

Formation در بخش Squad Actions آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

اولین آیتم در این پنجره Formation است که می‌توانید با استفاده از آن ترکیب و آرایش تیم خود را نسبت به سبک بازی و بازیکنانی که در اختیار دارد شخصی سازی کنید. باید توجه داشته باشید ترکیبی انتخاب کنید که بیشترین Chemistry را در اختیار شما قرار دهد و بازیکن‌های مورد نظر برای پر کردن آن ترکیب را در اختیار داشته باشید.

Custom Tactics در بخش Squad Actions آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

این آیتم مربوط به شخصی سازی تاکتیک‌های شما در زمین است. با استفاده از این آیتم شما می‌توانید نحوه بازی تیمتان در زمین را مشخص کنید.

FIFA 21 Ultimate Team Learning Squad 07

وقتی وارد بخش Custom Tactics شوید پنجره‌ای که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید برای شما باز خواهد شد. در این پنجره شما می‌توانید تاکتیک‌های تیم خود و وظایف بازیکنان در زمین را در حالت‌های مختلف بازی (هجومی یا دفاعی) مشخص کنید. در این قسمت شما ‌می‌توانید با زدن دکمه L2 یا  LT مشخص کنید برای چه حالتی از بازی تاکتیک خود را اعمال می‌کنید.

FIFA 21 Ultimate Team Learning Squad 08

مشاهده می‌کنید که بازی از شما می‌خواهد که برای چهار حالت از بازی تاکتیک خود را مشخص کنید. شما یکی از این حالت‌های بازی را مشخص کنید و برای همان سبک و حالت بازی تاکتیک خود را مشخص کنید. ما به عنوان پیش‌فرض این بخش را روی حالت Balanced آموزش خواهیم داد.

پس از انتخاب سبک یا حالت بازی شما باید تاکتیک مورد نظر خود را انتخاب کنید. در قسمت Tactics شما باید تاکتیک خود را روی حالت‌های تدافعی و تهاجمی انتخاب کنید.

Tactics در بخش Custom Tactics آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

Defense در بخش Tactics

در قسمت Tactics اولین گزینه Defensive Style است که شما در این قسمت باید تاکتیک‌های تیم در زمانی که توپ را در اختیار ندارید و در حال دفاع هستید، انتخاب کنید. توضیحات این تاکتیک ها به شکل زیر است:

  نقد و بررسی Crash Bandicoot 4: it's About Time

Balanced: در این حالت تیم شما در شرایط متعادل دفاع می‌کند و تیم حریف را فقط در وسط زمین تحت فشار و پرس قرار می‌دهد و شکل طبیعی و تیمی خود را حفظ می‌کند.

Pressure on Heavy Touch: در این حالت فشار پرس تیم شما مقداری بیشتر خواهد شد و پرس را تقریبا به زمین حریف می‌برید، اگر در این حالت تیم حریف در پاس دادن یا حفظ توپ اشتباهی مرتکب شود و نظم تیمی حریف برهم بخورد، به سرعت فشار پرس تیم شما افزایش می‌یابد تا از اشتباه حریف بتوانید استفاده کنید.

Press After Possession Loss: این حالت از بازی نسبت به دو حالت قبل مقداری ریسک بیشتر دارد، چرا که اگر شما در زمان حمله توپ را از دست دهید بازیکنان شما تقریبا تا هفت ثانیه پرس شدیدی روی حریف اعمال می‌کنند تا توپ را در همان لحظه پس بگیرند، ریسک این حالت زمانی بیشتر می‌شود که شما در میانه زمین توپ را از دست دهید و سپس دفاع آخر شما جلو بیاید و حریف را تحت فشار قرار دهد، بدین ترتیب اگر حریف از زیر فشار و پرس شما با موفقیت خارج شود فضای خالی در دفاع شما را نشانه می‌گیرد و کار برای شما سخت خواهد شد.

Constant Pressure: فشار سنگین از لحظه اعمال این تاکتیک در دستور کار تیم قرار می‌گیرد. این تاکتیک برای زمانی که از حریف خود عقب هستید و دنبال جبران گل یا گل‌های خورده هستید موثر است، اما باید توجه داشته باشید که این تاکتیک میزان قابل توجهی از Fitness بازیکنان شما کسر می‌کند. این تاکتیک ریسکی ترین تاکتیکی است که می‌توانید در کارهای دفاعی انتخاب کنید، چرا که فضای زیادی در زمین خود به حریف خواهید داد.

Drop Back: این تاکیتک کم ریسک‌ترین تاکتیک دفاعی بازی است. در این سبک دفاعی بازیکنان فقط فضاها را روی حریف می‌بندند و در زمین خودی مشغول به دفاع می‌شوند. در این تاکتیک حتی مهاجمان هم به کارهای دفاعی تیم کمک می‌کنند و عملا گزینه‌های تهاجمی تیم از بین می‌روند.

گزینه بعدی در این پنجره Width است که شما می‌توانید عرض تیم خود را با استفاده از این گزینه در هنگام دفاع کم یا زیاد کنید.

با استفاده از Depth هم شما می‌توانید دفاع خود را بالا یا پایین ببرید. که در هنگام دفاع می‌توانید پایین نگه دارید که مهاجمان حریف فرار نکنند و در هنگام حمله بالا ببرید تا در کارهای بازی‌سازی به هافبک‌ها و مهاجمان کمک کنند.

Offense در بخش Tactics

در Offensive Style شما می‌توانید تاکتیک‌های تیم را زمانی که مالک توپ هستید و حمله می‌کنید تعیین کنید.

Balanced: در این تاکتیک بازیکن‌ها آرایش تیمی خود را حفظ کرده و فقط زمانی نفوذ می‌کنند که فضای خالی زیاد و مطمئنی را ببینند.

Long Ball: در این سبک از حمله بازیکنان دائما از پشت دفاع نفوذ می‌کنند وشما می‌توانید با استفاده از پاس‌های بلند آن‌ها را صاحب توپ کنید، این تاکتیک برای تیم‌هایی که مهاجم‌های سرعتی دارند تاکتیک خوبی به نظر می‌سد.

Fast Build Up: این تاکتیک بازیکنان را مجبور می‌کند که بالافاصله پس از گرفتن توپ از حریف به اولین فضای خالی که دیدند نفوذ کنند و توپ را با سرعت به گردش در بیارند.

Possession: این تاکیتک بازی شما را آرام می‌کند و اولویت اول بازیکنان حفظ توپ و حمایت از پاس‌هاست.

Width: در این قسمت می‌توانید عرض تیم خود را در حالت تهاجمی کم یا زیاد کنید.

Players In Box: می‌توانید تعداد بازیکن‌هایی که اجازه ورود به محوطه جریمه حریف را دارند کاهش یا افزایش دهید.

Corners: می‌توانید بازیکنانی که هنگام کرنر برای زدن ضربه سر، وارد محوطه جریمه حریف می‌شوند را کم یا زیاد کنید.

Free Kicks: می‌توانید بازیکنانی که هنگام ضربات آزاد، وارد محوطه جریمه حریف می‌شوند را کم یا زیاد کنید.

Formations در بخش Tactics

در این قسمت شما می‌توانید ترکیب تیم خود را در حالت‌های مختلف مثل Defensive  یا Ultra Attacking تغییر دهید. در این پنجره با زدن دکمه مثلث یا Y می‌توانید بازیکنان خود را جابجا کنید.

پیشنهاد ما این است که اگر ترکیب اصلی تیم شما به‌واسطه اینکه Chemistry بازیکنان کم نشود، طبق سلیقه شما نیست در این قسمت حالت بازی را روی یکی از حالتهای Defensive یا Attacking قرار دهید و ترکیب مورد نظر خود را در این قسمت بدون توجه به Chemistry بازیکنان بچینید و وقتی وارد بازی شدید با استفاده از جهت‌های چپ یا راست D-Pad بازی خود را روی حالتی بگذارید که در این قسمت تنظیم کردید، به این ترتیب هم Chemistry بازیکنان بالا خواهد بود هم با ترکیب و تاکتیک مورد نظر خودتون بازی خواهید کرد.

Instructions در بخش Tactics

در این قسمت شما باید وظایف بازیکنان را به نسبت پستی که در بازی قرار دارند مشخص کنید. این بخش یکی از مهمترین بخش‌های فیفا هم در آلتیمیت تیم و هم در سایر بخش‌های فیفا است. بعنوان نمونه ما قصد داریم Instructions بازیکنان را در ترکیب ۲-۴-۴ به شما توضیح دهیم.

FIFA 21 Ultimate Team Learning Squad 09

Support Runs در بخش Instruction مهاجمان

در تصور بالا وظایف مهاجمان را مشاهده می‌کنید در قسمت Support Runs می‌توانید جای بازی مهاجمان را تعیین کنید.

Balanced Width

اگر روی این حالت قرار دهید مهاجم بصورت متعادل در وسط زمین و کناره‌ها قرار می‌گیرد.

Stay Central

در این حالت مهاجم فقط در میانه میدان بازی خواهد کرد و به کناره‌ها نخواهد رفت.

Drift Wide

این وظیفه باعث می‌شود مهاجم به کناره‌های زمین برود.

Attacking Runs در بخش Instruction مهاجمان

در قسمت Attacking Runs می‌توانید جهت نفوذ مهاجم را تعیین کنید.

Get in Behind

در این حالت مهاجم بیشتر قصد فرار از پشت مدافعان را خواهد کرد و روی خط افساید حرکت می‌کند.

Mixed Attack

در این حالت مهاجم بیشتر در زمانی که مدافعان حریف اشتباه می‌کنند نفوذ می‌کند و طریقا ترکیبی از همه‌ی وظایف در این بخش است.

Target Man

در این حالت مهاجم بین مدافعان جای‌گیری می‌کند و درخواست توپ می‌کند.

False9

این وظیفه مهاجم را نسبت به دروازه حریف دور می‌کند و  باعث می‌شود مهاجم بیشتر نقش بازی‌ساز و فضاساز برای سایر بازیکنان را ایفا کند.

Interception در بخش Instruction مهاجمان

در قسمت Interceptions شما می‌توانید نحوه توپ‌گیری از حریف، توسط مهاجم را مشخص کنید.

Normal Interceptions

در این حالت بازیکن بصورت عادی و در صورت نیاز، حریف را تحت فشار قرار می‌دهد.

Conservative Interceptions

فقط در شرایطی که مطمئن به بازپس‌گیری توپ باشد پرس را انجام می‌دهد.

Aggressive Interceptions

با پرسی شدید و خشونت زیاد حریف را تحت فشار و پرس قرار می‌دهد

Defensive Support در بخش Instruction مهاجمان

در قسمت Defensive Support می‌توانید میزان مشارکت در کارهای دفاعی را برای مهاجم تعیین کنید.

Come Back on Defence

به مهاجم دستور می‌دهد که حتما برگردد و به دفاع کمک کند.

Basic Defence Support

بنابر ویژگی‌های مهاجم در دفاع شرکت خواهد کرد.

Stay Forward

مهاجم اصلا در دفاع مشارکت نخواهد کرد.

پس از مهاجمان سراغ وظایف هافبک‌های وسط تیم می‌رویم.

FIFA 21 Ultimate Team Learning Squad 10

در پنجره وظایف هافبک‌های وسط وظیفه Interceptions را در قسمت قبلی توضیح دادیم، پس به سراغ سایر وظایف می‌ریم.

Attacking Support در بخش Instruction هافبک‌ میانی

در وظیفه Attacking Support شما تعیین می‌کنید که هافبک شما در هنگام حملات چه وظیفه‌ای بر عهده بگیرد.

Stay Back While Attacking

در این حالت هافبک شما به حمله اضافه نمی‌شود و بیشتر در کارای دفاعی مشارکت می‌کند.

Balanced Attack

اگر این وظیفه را به بازیکن خود دهید هافبک شما اگر شرایط حمله مهیا باشد به خط حمله اضافه خواهد شد.

Get Forward

روی این حالت هافبک شما دائما به حمله اضافه شده و عملا شما یک مهاجم بیشتر خواهید داشت.

Drop Between Defenders

هافبک شما عقب‌تر رفته و بین دو دفاع وسط شما جای می‌گیرد.

Support on Crosses در بخش Instruction هافبک میانی

وظیفه بعدی Support on Crosses است که وقتی گوش‌های چپ و راست سانتر می‌کنند می‌توانید مشخص کنید که هافبک‌ها هنگام سانتر چه نقشی داشته باشند.

Get Into The Box For Cross

هافبک ها وارد محوطه جریمه شده تا ضربه سر بزنند.

  به گفته یوبیسافت مراحل توسعه بازی‌ Beyond Good and Evil 2 به خوبی پیش می‌رود
Balanced Crossing Runs

اگر شرایط مهیا باشد و تیم در فاز هجومی باشد برای استفاده از سانترها وارد محوطه جریمه می‌شوند.

Stay On Edge Of Box For Cross

پشت محوطه جریمه ایستاده تا در هنگام دفع توپ توسط حریف از توپ سوم استفاده کند.

Positioning Freedom در بخش Instruction هافبک میانی

وظیفه Positioning Freedom مربوط به آزادی عمل هافبک‌ها در زمین است.

Free Roam

به هافبک این آزادی را می‌دهید که به همه‌ جای زمین سرک بکشد و آزادی عمل زیادی داشته باشد.

Stick To The Position

باعث می‌شود بازیکن فقط در پست خود بازی کند و در زمین مسابقه جابجا نشود.

Defensive Position در بخش Instruction هافبک میانی

وظیفه Defensive Position حالت تدافعی هافبک‌ شما را مشخص می‌کند.

Cover Wing

هافبک هنگام دفاع کناره های زمین را پوشش می‌دهد.

Cover Center

هافبک هنگام دفاع مرکز زمین را پوشش می‌دهد.

FIFA 21 Ultimate Team Learning Squad 11

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید وظایف هافبک‌های کناری با هافبک وسط تشابه زیادی دارد، اما نسبت به وظایف مهاجمان و هافبک وسط یک وظیفه متفاوت در این پنجره شاهد هستیم که توضیحات لازم را در مورد این وظایف خواهیم داد.

Chance Creation در بخش Instruction هافبک کناری

وظیفه Chance Creation مربوط به جای بازی بازیکن در زمان حمله و خلق موقعیت است.

Cut Inside

بازیکن با جابجایی در عرض زمین خلق موقعیت می‌کند.

Balanced Width

بنابر شرایط بازی بازیکن هم در عرض زمین و هم در طول بازی خواهد کرد.

Stay Wide

بازیکن فقط در کناره‌ها بازی خواهد کرد.

Free Roam

بازیکن آزادانه به همه‌ جای زمین خواهد رفت.

بعد از بررسی وظایف هافبک‌های کناری به سراغ وظایف مدافعان خواهیم رفت. از مدافعان وسط آغاز می‌کنیم.

FIFA 21 Ultimate Team Learning Squad 12

شما برای مدافعان وسط دو وظیفه می‌توانید تعیین کنید که این دو وظیفه را قبلا برای سایر پست‌ها توضیح دادیم که می‌توانید مطالعه کنید.

FIFA 21 Ultimate Team Learning Squad 13

Run Type در بخش Instruction مدافعان کناری

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید وظایف مدافعان کناری هم به جز یک وظیفه قبلا توضیح دادیم، در این پست وظیفه Run Type وجود دارد که مربوط به نوع نفوذ دفاع‌های کناری در زمان حمله است.

Inverted

در این حالت مدافع بصورت Underlap نفوذ می‌کند که در تصویر پایین فرق Underlap و Overlap را نشان دادیم.

نفوذ Overlap

FIFA 21 Ultimate Team Learning Squad 14

نفوذ Underlap

FIFA 21 Ultimate Team Learning Squad 15

Mixed Attack

ترکیبی از نفوذ به صورت Underlap و Overlap.

Overlap

نفوذ از پشت مدافعان حریف.(تصویر بالا)

Instruction دروازه‌بان

در آخر به سراغ آخرین بازیکن زمین برای تعیین وظایف یعنی دروازه‌بان می‌رویم.

FIFA 21 Ultimate Team Learning Squad 16

دوازه‌بان در هر ترکیبی دو وظیفه دارد که باید تعیین شود.

وظیفه Saving On Crosses که مربوط به خروج دروازه‌بان هنگام سانترها و ارسال‌ها است.

Comes For Crosses

در این حالت دروازه‌بان در برابر سانترها و ارسال‌ها از دروازه خارج می‌شود و توپ را دفع می‌کند.

Balanced

فقط در صورتی که شرایط مهیا باشد برای دفع سانترها از دروازه خارج می‌شود.

Cautious With Crosses

هنگام سانترها دروازه‌بان اصلا از دروازه خارج نمی‌شود.

Saving Outside Box در Instruction دروازه‌بان

وظیفه Saving Outside Box مربوط به خروج دروازه‌بان از دروازه و پوشش دفاع در بازی است.

Sweeper Keeper

دروازه‌بان مثل یک دفاع پوششی عمل می‌کند و دائما از دروازه خارج شده و پاس‌های بلند حریف را دفع می‌کند.

Balanced

دروازه‌بان فقط در شرایطی که مطمئن به گرفتن توپ باشد از دروازه خارج می‌شود.

Roles در بخش Tactics

FIFA 21 Ultimate Team Learning Squad 21

در قسمت Roles شما می‌توانید کاپیتان، زننده ضربه آزاد یا کرنرها و پنالتی را مشخص کنید.

Squad Builder در بخش Squad Actions آموزش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

پس از اینکه با منوی Custom Tactics آشنا شدیم سراغ آپشن بدی که Squad Builder نام دارد می‌رویم. این آپشن به شما اجازه می‌دهد که بهترین تیم را با بازیکنان داخل باشگاه و با ویژگی‌های مورد نظر، را بسازید.

FIFA 21 Ultimate Team Learning Squad 17

شما ابتدا در بخش Quality می‌توانید نوع بازیکنانی که می‌خواهید در ترکیب موردنظر باشند را انتخاب کنید.( گلد، سیلور یا برنز)

سپس در بخش Nation/Region باید ملیت بازیکنان و تیم را انتخاب کنید. پس از آن لیگ مورد نظر یا باشگاه خاصی را می‌توانید انتخاب کنید.

در آخر هم شکل آرایش تیم را انتخاب کنید و تیم مورد نظر توسط سیستم برای شما ساخته خواهد شد.

Replace Players در بخش Squad Builder

گزینه Replace Players برای زمانی است که چند جای خالی در تیم شما باشد و فقط قصد پر کردن این جاهای خالی را داشته باشید.

Concept Players در بخش Squad Builder

بازیکنانی هستند که در تیم شما وجود ندارند اما شما می‌توانید از آنها برای پر کردن ترکیب و تست کردن Chemistry آنها در تیم خود استفاده کنید. این کارت‌ها قابلیت بازی کردن ندارند و فقط برای تست کردن هستند.

FIFA 21 Ultimate Team Learning Squad 06

سایر گزینه‌های بخش Squad Actions  به شرح زیر است.

در بخش Squad Selector شما می‌توانید ترکیب‌هایی که قبلا ساختید را وارد بازی کنید و شخصی سازی کنید.

در بخش Kit Numbers می‌توانید شماره پیراهن بازیکنان تیم را تغییر دهید.

Player Stat’s در بخش Squad Actions

در بخش Player Stat’s آمار و اعداد مربوط به بازیکنان را می‌توانید مشاهده کنید.(تعداد گل‌ها یا پاس گل‌ها یا تعداد بازی‌های بازیکنان)

FIFA 21 Ultimate Team Learning Squad 18

حال دوباره به صفحه اصلی بخش Squad که همان ترکیب تیم است بازمی‌گردیم.

Actions در بخش Squad آموزش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

روی هر بازیکنی از ترکیب تیم دکمه مربع (در پلی استیشن) یا X (در ایکس‌باکس) را بزنیم صفحه Actions بازیکن برای شما باز خواهد شد که می‌توانید تصویر آن را در زیر مشاهده کنید.

FIFA 21 Ultimate Team Learning Squad 19

در جهت عقربه‌های ساعت ما آیتم‌های این بخش را به شما آموزش خواهیم داد.

Player Instructions در بخش Actions بازیکن

Player Instructions همان بخش وظایفی است که قبلا توضیحات کامل را در این بخش ارائه دادیم.

Send to My Club در بخش Actions بازیکن

گزینه Send to My Club بازیکن را از ترکیب تیم خارج و به باشگاه میفرستد.

Apply Recommended Consumable در بخش Actions بازیکن

Apply Recommended Consumable آیتمی که بازیکن به آن احتیاج داشته باشد را می‌توانید به سرعت روی بازیکن اعمال کنید. مثلا اگر بازیکن شما مصدوم باشد یا قرارداد بازی او رو به اتمام باشد بازی در اینجا آیتمی پیشنهاد می‌کند که به سرعت بتوانید بازیکن را آماده بازی کنید.

Apply Consumable در بخش Actions بازیکن

 تمامی آیتم‌هایی که می‌توانید به بازیکن بدهید را در این پنجره مشاهده خواهید کرد. وقتی وارد این گزینه شوید با تصویر زیر روبرو خواهید شد.

FIFA 21 Ultimate Team Learning Squad 20

در این بخش پنجره هایی وجود دارد که به ترتیب از چپ به راست برای شما توضیح خواهیم داد.

Suggested

آیتم‌های پیشنهادی بازی برای اعمال روی بازیکن است، مثلا اگر بازیکن مصدوم باشد آیتمی که بتواند این مصدومیت را رفع کند در این پنجره به شما پیشنهاد خواهد شد.

Contract

آیتم‌های مربوط به تمدید قرارداد در این پنچره قرار خواهند گرفت.

Healing

آیتم‌های رفع مصدومیت در این قسمت قرار دارند.

Chemistry Style

تمامی آیتم‌های کمیستری استایل که در ادامه سری مقاله‌های آموزش آلتیمیت تیم فیفا بصورت کامل در مورد آنها صحبت خواهیم کرد در این بخش قرار می‌گیرند.(در قسمت‌های آینده سری مقاله‌های آموزش آلتیمیت فیفا در مورد کمیستری استایل‌ها به صورت کامل صحبت خواهیم کرد.)

Positioning

آیتم‌های تغییر پست بازیکن هم در این قسمت قرار گرفته اند.

Send to Transfer List در بخش Actions بازیکن

گزینه بعدی در این بخش Send to Transfer List است که بازیکن را از ترکیب اصلی به لیست ترنسفرمارکت باشگاه میفرستد.

List on Transfer Market در بخش Actions بازیکن

List on Transfer Market به شما این اجازه را می‌دهد که برای بازیکن قیمت تعیین کنید و او را در لیست ترنسفر مارکت قرار دهید.

Compare Price در بخش Actions بازیکن

با استفاده از گزینه Compare Price می‌توانید قیمت بازیکن خود را در بازار نقل و انتقالات بازی چک کنید.

Quick Sell در بخش Actions بازیکن

با استفاده از Quick Sell هم می‌توانید خیلی سریع بازیکن خود را به فروش برسانید.(البته با قیمت ناچیز که اصلا پیشنهاد نمی‌شود.)

به پایان آموزش بخش SQUAD آلتیمیت تیم فیفا رسیدیم. امیدواریم که این آموزش‌ها برای شما کاربردی و مفید باشد. شما می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را در مورد این بخش از طریق دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

 

اولین کسی باشید که برای “آموزش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱ – قسمت دوم” دیدگاه می‌گذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

میزان رضایت خود را در ارزیابی وارد کنید*

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.