آموزش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱ – قسمت اول

آموزش منوها در آلتیمیت تیم فیفا 21

فیفا از جمله بازی‌هایی است که بخش‌های زیادی برای سرگرم شدن دارد، این بخش‌ها خود، شامل بخش آنلاین یا آفلاین هستند. یکی از همین بخش‌ها آلتیمیت تیم (Ultimate Team) است. محبوب‌ترین و مشهورترین بخش بازی فیفا که سالانه بازیکنان برای تجربه هرچه بهتر این بخش کلی هزینه مادی می‌کنند، که صد البته برای ناشر بازی به شدت سودآور خواهد بود. ما در این مقاله قصد داریم که صفر تا صد این بخش از فیفا را طوری به شما آموزش دهیم که نیازی به هزینه‌های گزاف مادی برای جمع کردن تیم خوب در این بخش نداشته باشید. در اولین مقاله از سری مقاله‌های آموزش فیفا قصد داریم به معرفی و آموزش بخش‌های مختلف منوی آلتیمیت تیم بپردازیم. با گیم پاس همراه باشید تا آلتیمت تیم فیفا را با هم یاد بگیریم.

منوها (Menus) در آلتیمیت تیم FIFA 21:

برای آموزش کامل بخش آلتیمیت تیم شما ابتدا باید منوی بازی را به طور کامل یاد بگیرید که به نظر شخصی مهمترین بخش یادگیری بازی است. پیچیدگی‌های منوی این بخش آنقدر زیاد است که خیلی مواقع حتی بازیکنان قدیمی این بخش را گیج می‌کند. بخاطر همین پیچیدگی‌ها EA امسال تغییر های زیادی را در منوی این بخش اعمال کرد. در ادامه از روی تصویر بخش به بخش آلتیمیت تیم را با هم مرور خواهیم کرد.

شما وقتی برای اولین بار وارد آلتیمیت تیم فیفا ۲۱ می‌شوید بازی از شما میخواهد که بین چند کشور، کشوری که مایلید بازیکن های بیشتر با آن ملیت را بگیرید، انتخاب کنید.

منو شروع در آموزش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱
FIFA 21 Ultimate Team Training Menu 01 1

پس از انتخاب این کشور بازی به صورت خودکار و رندوم تیمی انتخاب می‌کند که بیشتر بازیکن‌های آن از ملیتی است که خودتان انتخاب کردید.حالا شما وارد دنیای آلتیمیت تیم فیفا شده اید، و باید با بازیکنانی که در اختیار دارید بصورت آفلاین با آنلاین بازی کنید، کوین جمع کنید، اس بی سی حل کنید و با باز کردن پک‌ها از بازی لذت ببرید.

پس از اینکه خود بازی آموزش‌های ابتدایی را به شما می‌دهد شما وارد منوی اصلی آلتیمیت تیم ( Ultimate Team ) می‌شوید، که به شکل زیر است.

منو اصلی(Fut Hub) در آموزش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱
FIFA 21 Ultimate Team Training Menu 02

این بخش منوی اصلی آلتیمیت تیم فیفا۲۱ است. به ترتیب از سمت چپ به راست بخش News  (اخبار) ، Objectives (ماموریت‌ها)، Play (بازی کردن)، Transfers (بازار نقل و انتقالات)، Store (فروشگاه) و قسمت More Options (تنظیمات اضافه) در این منو وجود دارند که به ترتیب و به صورت مفصل در مورد هر کدام از آنها بحث خواهیم کرد.

در پایین صفحه نواری وجود دارد که نشان می‌دهد با نگه داشتن Stick (شوک) سمت چپ به سمت بالا وارد منوی بخش شخصی سازی استادیوم خود می‌شوید و با نگه داشتن Stick سمت چپ به سمت پایین وارد بخش Squad می‌شوید که در این بخش می‌توانید ترکیب و آرایش تیم خود را شخصی سازی کنید، در مورد بخش Squad و Stadium می‌توانید مقاله‌های اختصاصی مربوط به این بخش‌ها را در صفحه آموزش فیفا وب سایت گیم پاس مطالعه فرمائید.

منو News در آموزش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

در منوی اصلی اولین بخش از سمت چپ بخش News است که می‌توانید جدیدترین اخبار مربوط به آلتیمت تیم، جزئیات آپدیت‌ها و رویدادهای آلتیمیت تیم را مشاهده کنید.قتی وارد بخش News شوید با منوی زیر روبرو خواهید شد.

FIFA 21 Ultimate Team Training Menu 03

My Messages در منو News بخش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

در بخش News اولین گزینه از سمت چپ بخش My Messages است که در این قسمت شما پیام‌هایی که از طرف تیم توسعه دهنده به شما ارسال خواهد شد را مشاهده می‌کنید. این پیام‌ها می‌تواند شامل اخطارهایی از طرف تیم توسعه دهنده برای کسانی که بصورت غیرقانونی اقدام به خرید و فروش کوین می‌کنند،باشد.

Game Updates در منو News بخش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

بخش بعدی Game Updates است. فیفا معمولا از ابتدای انتشار نسخه جدید تا یکسال بعد و زمان انتشار فیفای بعدی آپدیت‌های زیادی منتشر می‌کند، که در این قسمت شما می‌توانید تغییرات هر آپدیت را مشاهده فرمایید. مثلا تغییراتی که در گیم پلی یا در منوی آلتیمیت تیم به واسطه آپدیت‌ها به وجود می‌آید را EA با کمک این بخش به اطلاع کاربران می‌رساند.

Item Releases در منو News بخش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

قسمت بعدی در این بخش Item Releases است. معمولا در بخش آلتیمیت تیم ما شاهد رویدادهای زیادی در طول سال هستیم. مثل رویداد Ones To Watch یا Team Of The Year و چندین رویداد دیگر، که در این بخش بازیکن‌هایی که کارت‌های اسپشیال دریافت می‌کنند را می‌توانیم مشاهده کنیم.

Tutorials در منو News بخش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

در بخش Tutorials آموزش‌هایی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد که عموما این آموزش‌ها مربوط به ویژگی‌های جدید بازی خواهد بود. مثل آموزش Agile Dribbling  که از ویژگی‌های جدید فیفا است.

Competition News در منو News بخش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

قسمت Competition News اخبار مربوط به رویدادهای مسابقات جهانی بازی فیفا را پوشش می‌دهد که کاربران می‌توانند در این قسمت این مسابقات را دنبال کنند.

پس از آشنایی کامل با منوی News دوباره به Fut Hub (منوی اول آلتیمیت تیم) بازمیگردیم تا باقی پنجره‌ها را با هم بررسی کنیم.

منو Objectives در آموزش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

پس از بخش News سراغ بخش Objectives خواهیم رفت که منوی مفیدی برای پیشرفت در بازی است می‌رویم.

FIFA 21 Ultimate Team Training Menu 04

وقتی وارد بخش Objectives می‌شوید در قسمت بالایی صفحه پنجره‌های مختلفی را مشاهده می‌کنید که هر کدام از این پنجره‌ها دارای ماموریت‌های مختلفی است که با انجام هر کدام جایزه معینی را می‌گیرید که این جایزه شامل پک، XP یا کوین (البته خیلی کم) می‌شود.

Teams در منو Objectives بخش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

اولین قسمت از سمت چپ قسمت Teams است (این قسمت برای اولین بار در سری بازی‌های فیفا وارد بخش آلتیمیت شده است) وقتی برای اولین بار وارد این قسمت می‌شوید بازی از شما میخواهد که بین ژائو فلیکس (مهاجم تیم اتلتیکو مادرید) و ارلینگ هالند (مهاجم جوان بورسیادورتموند) یکی را انتخاب کنید. بعد از انتخاب هر یک از این دو بازیکن بازی ماموریت‌هایی برای انجام دادن به شما محول می‌کند که با انجام دادن این ماموریت ها جایزه خاصی را در اختیار شما قرار می‌دهد که یکی از راههای پیشرفت کردن سریع در بازی انجام دادن همین ماموریت‌ها است.

FIFA 21 Ultimate Team Training Menu 05

Season Progress در منو Objectives بخش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

بخش بعدی در منوی Objectives قسمت Season Progress است. EA تقریبا هر ماه یکی سیزن جدید از بازی ارائه می‌دهد که بواسطه جمع کردن XP از طریق انجام دادن ماموریت‌ها و بالا رفتن Level بازی جایزه هایی در اختیار شما قرار می‌دهد که این جایزه ها همگی از قبل مشخص هستندو همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید این جایزه‌ها شامل آیتم‌های شخصی سازی استادیوم، پک‌های کوچک و بزرگ و آیتم‌هایی برای شخصی سازی توپ و پرچم تیم می‌باشد.

FIFA 21 Ultimate Team Training Menu 06

Objectives در منو Objectives بخش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

در بخش اصلی Objectives بازی به شما ماموریت هایی برای انجام به صورت روزانه و یا هفتگی محول می‌کند که جوایز مختلفی مثل پک یا بازیکنی با کارت اسپشیال و یا XP در اختیار شما قرار می‌دهند. از این پس می‌توانید برای انجام راحت‌تر این ماموریت‌ها و آبجکتیوها به بخش آموزش فیفا وب سایت گیم پاس مراجعه فرمایید.

FIFA 21 Ultimate Team Training Menu 07

Milestones در منو Objectives بخش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

قسمت بعدی بخش Milestones است که از شروع هر فیفا تا پایان آن معمولا بدون تغییر باقی می‌ماند. در این قسمت ماموریت ها معمولا به صورت تعدادی برد یا تعدادی گل در بخش‌های مختلف بازی مثل Rivals یا Squad Battle به کاربران محول می‌شود، که البته جایزه‌های بهتری نسبت به سایر بخش‌های Objective به کاربران اهدا می‌کند.

FIFA 21 Ultimate Team Training Menu 08

Foundations در منو Objectives بخش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

آخرین پنجره در بخش Objectives پنجره‌ی Foundations نام دارد که اساسا ماموریت‌های ساده و راحتی با جایزه‌های کم و ناچیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد که البته تکمیل کردن این ماموریت‌ها مخصوصا در اوایل بازی خالی از لطف نیست، ماموریت هایی مثل تغییر نام باشگاه، استفاده از آیتم تمدید قرداد برای بازیکن یا مربی از نمونه‌های ماموریت‌های این قسمت از objectives می‌باشد.

منو Play در آموزش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

پس از بخش Objectives دوباره به منوی اصلی برمی‌گردیم و سراغ بخش Play می‌ریم که مهمترین بخش منوی آلتیمیت تیم هست میریم.

FIFA 21 Ultimate Team Training Menu 09

Squad Battles در منو Play بخش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

منوی Play همانطور که از اسمش پیداس منوی اختصاصی برای مودهای مختلف بازی در آلتیمیت تیم هست، که در ادامه به طور اختصاصی به هر بخش از این منو می‌پردازیم. برای شروع طبق معمول از سمت چپ تصویر شروع می‌کنیم و به سراغ بخش Squad Battles میریم.FIFA 21 Ultimate Team Training Menu 10

  دانلود دیتای بازی FIFA 21 برای PS4

بخش Squad Battles یکی از مودهای بازی است که به صورت آفلاین قابل بازی است. شما در این بخش با تیم خودتون باید در مقابل تیم‌هایی که EA به‌صورت هفتگی منتشر می‌کند، قرار بگیرید و امتیاز جمع آوری کنید. با توجه به این امتیازها شما در یک رنک (Rank) قرار میگیرید که هر چه این رنک بالاتر باشد، ارزش جایزه ای که هر هفته به واسطه بازی در اسکوآد بتل دریافت می‌کنید، بیشتر خواهد بود. در این بخش تیم‌هایی تحت عنوان Featured وجود دارد که شما میتوانید با آنها بازی کنید. یکی از این تیم‌ها تیم منتخب هفته اس که هر هفته توسط ناشر بازی منتشر می‌شود، و تیم دیگر معمولا تیم‌های انتخاب شده توسط بازیکنان فوتبال یا سلبریتی‌های دنیا است. در پنجره پایین تر قسمت Opponents قرار دارد که تیم‌های منتشر شده توسط EA در این قسمت قرار دارد و شما باید برای کسب امتیاز به مصاف این تیم ها بروید.

FIFA 21 Ultimate Team Training Menu 11

پس از آنکه تیم مورد نظر را برای رقابت انتخاب می‌کنید وارد منوی بالا می‌شوید. در این منو شما باید میزان سختی حرفا را انتخاب کنید، هر چقدر این میزان سختی بیشتر باشد امتیاز دریافتی هم بیشتر خواهد شد (پیشنهاد می‌شود درجه سختی ای انتخاب کنید که مطمئن باشید حریف خود را شکست خواهید داد). در سمت راست آیتم‌هایی وجود دارد که بسته به میزان درجه سختی انتخاب شده این آیتم‌ها افزایش یا کاهش خواهند یافت. از بالا به پایین ابتدا آیتم Attacking Intelligence وجود دارد که میزان هوش مصنوعی بازی هنگام حملات را نشان می‌دهد. دومین آیتم Reaction Speed است که میزان سرعت واکنش بازیکنان حریف به بازی شما را نشان می‌دهد. سومین آیتم Defensive Awareness هم میزان آگاهی دفاعی حریف در بازی را نمایش می‌دهد، همانطور که گفته شد بنا بر درجه سختی انتخاب شده این میزان‌ها متفاوت خواهد بود. پس انتخاب درجه سختی وارد بخش Squad می‌شوید و به بازی می‌پردازید.

منوی دیگری که در بخش Squad Battle وجود دارد منوی مربوط به رنک شما در بازی و جایزه هاست.

FIFA 21 Ultimate Team Training Menu 12

در این منو شما متوجه خواهید شد که در چه رنکی ( Rank ) قرار دارید و چه مقدار امتیاز لازم است تا به رنک بالاتر صعود کنید. همچنین می‌توانید باز زدن دکمه مربع جایزه‌ای که در رنک فعلی دریافت خواهید کرد را مشاهده کنید.

FIFA 21 Ultimate Team Training Menu 13

این جایزه‌ها در Squad Battle شامل کوین و پک خواهد بود که سه‌شنبه‌ها نیمه شب به وقت ایران این جایزه ها در بخش Squad Battle توزیع می‌شود. شما می‌توانید آموزش تخصصی بخش Squad Battle را در صفحه آموزش‌ آلتیمیت تیم فیفا وب سایت گیم پاس مطالعه بفرمائید.

پس از پایان بخش Squad Battle باز به منوی اصلی باز می‌گردیم و سراغ منوی بعدی که منوی Division Rivals است می‌رویم.

Division Rivals در منو Play بخش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

FIFA 21 Ultimate Team Training Menu 14

Division Rivals از بخش‌های آنلاین بازی است که در آن شما باید به مصاف حریفان خود بروید. شما در این بخش با سه پنجره روبرو خواهید شد، پنجره اصلی که Play Rivals نام دارد شما را وارد بخش بازی Rivals می‌کند. این بخش از بازی یکی از مهمترین بخش‌های بازی است. شما در طول هفته حداکثر سی بازی باید در این بخش انجام دهید که بسته به نتایجی که در این سی بازی می‌گیرید داخل یکی از رنک‌ها قرار می‌گیرید. شما پس از انجام سی بازی همچنان می‌توانید به بازی در این بخش بپردازید اما نتایج شما دیگر تاثیری در رنک شما ایجاد نخواهد کرد و فقط Skill Rating شما بسته به نتایجی که می‌گیرید کاهش یا افزایش خواهد یافت.

FIFA 21 Ultimate Team Training Menu 15

 در این منو با فشار دادن دکمه L2 می‌توانید تنظیمات مربوط به Matchmaking را تغییر دهید. در قسمت ریوالز شما می‌توانید هم به صورت چندنفره و هم تک‌نفره به مقابله با حریفان بپردازید، در این تنظیمات شما می‌توانید تعیین کنید با حریفانی بازی کنید که بصورت تک‌نفره مشغول بازی هستند یا بصورت چندنفره.

پس وارد شدن به بخش Play Rivals وارد صفحه Squad خود می‌شوید و با چیدن ترکیب مورد نظر می‌توانید وارد بازی شوید.

FIFA 21 Ultimate Team Training Menu 16

پس وارد شدن به بخش Weekly Reward Ranking شما میتوانید رنک خود را در بخش Weekly Competition مشاهده کنید. همانطور که اشاره شد این رنک با توجه به نتایجی که در طول ۳۰ بازی ریوالز کسب می‌کنید برای شما تعیین می‌شود. هر چه رنک شما بالاتر باشد جایزه‌ای که بصورت هفتگی به شما تعلق می‌گیرد ارزش بیشتری خواهد داشت. جوایز هر رنک به سه صورت در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید بین این سه نوع که شامل: کوین، پک‌های تریدبل(Tradeable) و پک‌های آنتریدبل (Untradeable) هستند، انتخاب کنید. جوایز بخش Rivals پنجشنبه ها در اختیار همه قرار می‌گیرد.

پس از بخش Weekly Competition سراغ بخش Divisions می‌رویم.

این قسمت مربوط به Skill Rating شماست. Skill Rating یا میزان مهارت امتیازی است که پس از هر بازی در بخش Rivals دچار تغییر می‌شود، اگر بازی را برده باشید این امتیاز بیشتر و اگر بازی را واگذار کرده باشید این امتیاز کاهش خواهد یافت. همانطور که در تصویر بالا می‌بینید هر بار که Skill Rating شما کاهش یا افزایش می‌یابد به جایگاه‌هایی نزدیک می‌شوید که این جایگاه‌ها روی جوایزی که هر هفته کسب می‌کنید تاثیر خواهد داشت. مثلا اگر Skill Rating شما مثل تصویر بالا ۱۶۳۵ باشد شما در Division 3 قرار می‌گیرید که جوایز بهتری نسبت به Division 4 در اختیار شما قرار می‌دهد. بدین ترتیب باید نهایت تلاش خود را بکنید تا در Rivals بازی ای را ازدست ندید.

FUT Champions در منو Play بخش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

FIFA 21 Ultimate Team Training Menu 17

پس از بخش Rivals مهمترین بخش بازی FUT Champions است. FUT Champions رویدادی از بازی است که بصورت آنلاین برگزار می‌شود و بهترین و با ارزش‌ترین جوایز را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد. شما برای ورود به این بخش باید ۲۰۰۰ امتیاز را از طریق بازی کردن در بخش Rivals به دست آورید. منوی این بخش تقریبا با منوی Rivals یکسان است و تفاوت خاصی ندارد، فقط سیستم رنک بندی در FUT Champions بر اساس تعداد بردی که از ۳۰ بازی در این بخش کسب می‌کنید انجام می‌شود. در بخش FUT Champions  بر خلاف بخش Rivals مساوی در بازی‌ها وجود ندارد و با تساوی شدن بازی‌ها کار به وقت اضافه و ضربات پنالتی خواهد کشید. آموزش این بخش و بخش Rivlas را هم بصورت تخصصی و با جزیئات بیشتر می‌توانید از طریق آموزش‌های فیفا وب سایت گیم پاس مطالعه فرمایید.

FIFA 21 Ultimate Team Training Menu 18

پس از بخش Rivals مهمترین بخش بازی FUT Champions است. FUT Champions رویدادی از بازی است که بصورت آنلاین برگزار می‌شود و بهترین و با ارزش‌ترین جوایز را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد. شما برای ورود به این بخش باید ۲۰۰۰ امتیاز را از طریق بازی کردن در بخش Rivals به دست آورید. منوی این بخش تقریبا با منوی Rivals یکسان است و تفاوت خاصی ندارد، فقط سیستم رنک بندی در FUT Champions بر اساس تعداد بردی که از ۳۰ بازی در این بخش کسب می‌کنید انجام می‌شود. در بخش FUT Champions  بر خلاف بخش Rivals مساوی در بازی‌ها وجود ندارد و با تساوی شدن بازی‌ها کار به وقت اضافه و ضربات پنالتی خواهد کشید. آموزش این بخش و بخش Rivlas را هم بصورت تخصصی و با جزیئات بیشتر می‌توانید از طریق آموزش‌های آلتیمیت فیفا وب سایت گیم پاس مطالعه فرمایید.

(Squad Building Challenges(SBC در منو Play بخش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

منوی بعد در بخش Play  منوی Squad Building Challenges یا به اختصار SBC است.

FIFA 21 Ultimate Team Training Menu 19

وقتی وارد بخش SBC می‌شوید با این منو روبرو خواهید شد.پنجره اول از سمت چپ پنجره All است که در این پنجره تمام SBC های منتشر شده در بازی قرار دارند. پنجره بعدی Live نام دارد که در این پنجره SBC هایی که به واسطه آغاز یک رویداد در بازی قرار داده شده‌اند و موقت هستند وجود دارند، جایزه‌های این SBC ها می‌تواند پک یا کارت Promo باشد. در پنجره‌ی بعدی که Foundation قرار دارد SBC هایی منتشر شده از ابتدای بازی در آن قرار دارند که تا انتهای بازی هم قابل حل کردند هستند و زمان مشخصی ندارند، این SBC ها معمولا با پاداش پک همراه هستند. پنجره آخر Upgrades به کاربران این اختیار را می‌دهد که با حل کردن SBC ها کارت‌های خود را آپگرید کنند، بعنوان مثال با قراردادن یازده بازیکن برنز در SBC بازی به شما یک پک که شامل دو بازیکن نقره است را اهدا می‌کند. برای آموزش کامل بخش SBC میتوانید به صفحه آموزش فیفا در وب سایت گیم پاس مراجعه فرمایید.

Friendlies در منو Play بخش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

منوی بعدی در بخش Play منوی Friendlies است. در این بخش شما می‌توانید بازی‌های دوستانه‌ای انجام دهید که برد و باخت آن هیچ تاثیری در رنک یا Skill Rating شما نخواهد داشت.

  تاخیر نسخه جدید God of War تا سال 2022؛ عرضه بازی برای PS4 علاوه بر PS5

FIFA 21 Ultimate Team Training Menu 20

وقتی وارد بخش Friendlies می‌شوید با منوی بالا روبرو خواهید شد. در این منو از سمت چپ Couch Play وجود دارد، در این بخش شما می‌توانید بصورت آفلاین با حریفی که خودتان انتخاب می‌کنید بازی کنید. این حریف می‌تواند ترکیب تیم یکی از دوستانتان باشد، می‌تواند تیم‌های باشگاهی یا تیم‌های منتخب هفته EA باشد.

در بخش Play Online می‌توانید بصورت دوستانه با یکی دیگر از بازیکنان از سراسر جهان به بازی بپردازید و همانطور که گفته شد نتایج شما در این دیدارهای دوستانه هیچ تاثیری در رنک یا Skill Rating شما نخواهد داشت.

در قسمت Play A Friend می‌توانید با یکی از دوستان خود به صورت آنلاین رقابت کنید و تیم‌های خود را محک بزنید.

این قسمت از بازی معمولا برای انجام Objectives که فیفا هر هفته منتشر می‌کند و کسب XP بیشتر مفید خواهد بود.

FIFA 21 Ultimate Team Training Menu 21

وارد هر بخش در قسمت Friendlies که شوید با منوی بالا روبرو خواهید شد. در این منو شما باید انتخاب کنید که چه نوع بازی‌ای قصد دارید با حریف خود انجام دهید، که در ادامه به توضیح هر کدام از این موارد خواهیم پرداخت.

Mystery Ball:

در این نوع بازی هر بار که توپ از زمین بازی خارج شود وقتی دوباره به جریان بازی برگردد قدرت خاصی خواهد داشت، بعنوان مثال شاید قدرت شوت بالا رود، شاید قدرت دریبلینگ افزایش یابد و…

King of The Hill:

در این نوع بازی شما باید توپ را در قسمتی از زمین که توسط بازی مشخصی می‌شود نگه دارید تا ضریب گلی که می‌زنید بیشتر شود. مثلا بازی محوطه جریمه حریف را برای شما مشخص می‌کند و شما باید طی یک زمان مشخصی مثلا بیست ثانیه توپ را در این قسمت نگه دارید تا ضریب گل افزایش یابد، آنقدر نگه می‌داریت تا ضریب گل تبدیل به ۳ شود و اگر طی یک زمان مشخصی گلی به ثمر برسانید ۳ گل برای شما محاسبه خواهد شد.

Max Chemistry:

وقتی تیمی دارید که متشکل از بازیکنانی با ملیت مختلف و از لیگ‌های مختلف فوتبال هستند این گزینه بهترین گزینه برای بازی شماست چرا که کیمستری در این بخش از بازی اصلا محاسبه نخواهد شد و همه بازیکنان کیمستری ۱۰ دریافت می‌کنند.

Swaps:

در این بخش شما و حریفتان چند بازیکن با یکدیگر را جابجا خواهید کرد و با آنها به مصاف هم می‌روید.

No Rules:

این بخش تمام قوانین مسابقه فوتبال مثل خطا و آفساید را حذف می‌کند و می‌توانید کلی خوش بگذرانید.

Long Rage:

این نوع از مسابقه باعث می‌شود گل‌هایی که از خارج محطه جریمه به ثمر می‌رسانید دو برابر محاسبه شود.

Headers and Volley:

در این نوع از بازی فقط گل‌هایی که به صورت والی یا ضربه سر به ثمر برسد محاسبه خواهد شد و الباقی گل ها مردود اعلام خواهد شد.

Survival:

اگر در این مود گلی به ثمر برسد یک بازیکن از تیمی که گل زده، از زمین مسابقه خارج خواهد شد.

Classic Match:

این بازی سیستم همیشگی و رسمی فوتبال است و قوانین فوتبال بر آن حاکم است. تمام مودهای بالا در سایر قسمت‌های بخش Friendlies هم قابل بازی هستند.

Draft:

قسمت بعدی در بخش Play بخش Online Draft است.

FIFA 21 Ultimate Team Training Menu 22

در قسمت Online Draft شما برای ورود به بازی باید ۱۵.۰۰۰ کوین هزینه کنید و شروع به بازی کنید. شما باید از بین ترکیب‌های مختلف و بازیکنان مختلف، انتخاب بکنید تا ترکیب ایده آل خود را برای ۴ بازی بچینید. اگر در هریک از این ۴ بازی شکست بخورید قادر به ادامه نخواهید بود و به نسبت تعداد بردهای متوالی جوایزی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. در قسمت Play علاوه بر Online Draft بخش Single Player Draft هم وجود دارد که دقیقا مثل بخش آنلاین Draft است اما به‌صورت آفلاین در این بخش بازی می‌کنید که ارزش جایزه‌های بخش آفلاین کمتر از بخش آنلاین است. شما می‌توانید آموزش تخصصی بخش Draft را در قسمت آموزش‌های آلتیمیت فیفا وب سایت گیم پاس مطالعه بفرمایید.

منو Transfers در آموزش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

پس از بخش Play به سراغ بخش Transfers می‌رویم، جایی که تمام نقل و انتقالات بازی در این بخش انجام می‌شود.

FIFA 21 Ultimate Team Training Menu 23

در بخش Transfers شما با سه پنجره روبرو خواهید شد که هر سه مورد را به شما توضیح خواهیم داد. پنجره اول  از سمت چپ Transfer Market نام دارد که هسته معاملات و نقل و انتقالات آتیمیت تیم فیفا است.

Players در منو Transfers بخش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

FIFA 21 Ultimate Team Training Menu 24

وقتی وارد قسمت Transfer Market شوید با تصویر بالا روبرو خواهید شد. در اولین پنجره که Players نام دارد شما می‌توانید بازیکنانی که قصد دارید برای باشگاه خریداری کنید را جستجو کنید. در قسمت Player Name می‌توانید با تایپ کردن نام بازیکن، کارت او را پیدا کنید و خریداری کنید.

در قسمت Quality می‌توانید نوع کارت بازیکن را تعیین کنید، مثلا اگر شما دنبال خرید لیونل مسی هستید می‌توانید در این قسمت تعیین کنید که به دنبال چه کارتی از این بازیکن هستید. کارت گلد یا کارت Team of The Week و یا کارت لیگ قهرمانان این بازیکن.

در بخش Position می‌توانید پست بازیکن را جستجو کنید، مثلا برای لیونل مسی دنبال کارتی با پس RW هستید یا RM.

در بخش Chemistry Style می‌توانید تعیین کنید کارتی که به دنبالش هستید چه کیمستری استایلی داشته باشد.

در پنجره Pricing شما باید قیمتی که برای خرید بازیکن مد نظر دارید را وارد کنید تا سیستم فقط کارتهایی که با قیمت مدنظر شما مطابقت دارد را برای شما جستجو کند. دو گزینه اول در پنجره Pricing مربوط به قیمت Bid کارت و دو گزینه آخر مربوط به قیمت کارت در Buy Now است.

در پنجره Nation/Region می‌توانید تعیین کنید که سیستم بازیکن‌هایی از یک ملیت را برای شما جستجو کند.

در پنجره‌های League و Club شما می‌توانید بازیکن‌هایی از یک لیگ فوتبال یا از یک باشگاه را جستجو کنید.

Consumables در منو Transfers بخش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

قسمت بعدی در بخش Transfers قسمت Consumables است.

FIFA 21 Ultimate Team Training Menu 25

در این بخش شما می‌توانید آیتم‌های قراردادی یا تغییر پست بازیکن‌های تیم یا کیمستری استایل‌های مختلف را تهیه کنید که عملکرد کلی آن مثل بخش Players می‌باشد.

Stadium در منو Transfers بخش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

در بخش Stadium شما می‌توانید آیتم‌های مربوط به شخصی سازی استادیوم خود را خریداری کنید که این بخش هم از نظر عملکردی مشابه سایر بخش‌ها می‌باشد.

Staff در منو Transfers بخش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

در قسمت Staff شما می‌توانید با خرید اعضای کادر مربیگری خود به پیشرفت بازیکنان کمک کنید. هر مربی روی بخش خاصی تاثیرگذار است، مثلا روی ضربات سر بازیکنان یا قدرت دریبلینگ آنها.

برای آموزش کامل بخش ترنسفرمارکت می‌توانید به صفحه آموزش آلتیمیت فیفا در وب سایت گیم پاس مراجعه فرمایید.

Store در منو Transfers بخش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

حالا نوبت به بخش Store در منوی آلتیمیت تیم فیفا ۲۱ می‌رسد.

FIFA 21 Ultimate Team Training Menu 26

این بخش از بازی مربوط به خرید‌های درون برنامه‌ای است. شما در این قسمت می‌توانید از طریق کوین‌هایی که داخل بازی جمع کردید یا فیفا پوینت‌هایی که خریداری کردید اقدام به خرید پک‌ها کنید.

Bronze, Silver and Gold Packs در منو Transfers بخش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

پنجره اول Bronze Packs نام دارد که پک های این قسمت فقط برنز هستند و آیتم‌های داخل این پک‌ها هم برنز هستند.

پنجره‌های Silver Packs و Gold Packs هم دقیقا به شکل Bronze Packs است و آیتم‌های داخل پک‌ها هم دقیقا مثل خود پک ها هستند که یا گلد یا سیلور یا برنز هستند.

Promo Packs در منو Transfers بخش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

در قسمت Promo Packs پک هایی وجود دارد که EA بصورت محدودی و با قیمت‌های بالاتر از سایر پک ها در اختیار بازیکنان قرار می‌دهد. این پک‌ها نسبت به سایر پک‌ها بازی ارزشمند تر هستند اما تعداد محدودی از آنها داخل Store قرار میگیرد، که در توضیحات سمت راست هر پک می‌توانید تعداد موجودی این پک ها را چک کنید.

روی هر پک با زدن دکمه R3 می‌توانید مشاهده کنید که چند درصد احتمال دارد از پک مورد نظر بازیکنی با کارت گلد یا اسپشیال خارج شود.

در پنجره آخر بخش Store هم می‌توانید بصورت دلاری یا گیفت کارت اقدام به خرید FIFA Points کنید.

در آخر لازم به ذکر است که آموزش تمام بخش‌های مهم آلتیمیت تیم فیفا ۲۱ را می‌توانید در وب سایت گیم پاس مطالعه فرمایید، برای این کار کافی است وارد صفحه آموزش آلتیمیت فیفا در وب سایت گیم پاس شوید.

شما می‌توانید سوالات و مشکلات خود، از تجربه آلتیمیت تیم فیفا ۲۱ را با ما در قسمت دیدگاه‌ها مطرح کنید.

5 ستاره

83.33 %
5 دیدگاه

4 ستاره

0 %
0 دیدگاه

3 ستاره

0 %
0 دیدگاه

2 ستاره

0 %
0 دیدگاه

1 ستاره

0 %
0 دیدگاه

0 ستاره

16.67 %
1 دیدگاه

دیدگاه/نظر خود را برای این محصول ثبت بفرمائید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

میزان رضایت خود را در ارزیابی وارد کنید*

توسط 06 کاربر

مرتب‌سازی بر اساس

 • تصویر آواتار

  رامین جلالی فر

  سلام:
  مطلب خیلی مفیدی بود ممنون از زحمتتون.

  ۱۴۰۱-۰۹-۲۳

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۴۰۱-۰۹-۲۳

   سلام رامین عزیز:
   خیلی ممنونیم که مطالب سایت گیم پاس رو مطالعه میفرمائید. امیدواریم مطلب براتون مفید بوده باشه.

   با احترام فراوان

 • تصویر آواتار

  فرهاد

  سلام ممنونم از آموزشی که گذاشتین.
  در خصوص بازی کردن آنلاین نیاز به اکانت play station Plus هستش در همه جا یا نه؟ یا میشه در بخش Division Rivals بدون داشتن اکانت پلاس اونو بازی کرد؟

  ۱۴۰۰-۰۱-۱۸

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۴۰۰-۰۷-۰۹

   سلام
   خسته نباشید
   میشه با همون اکانت که sbc داریم، آفلاین هم بازی کرد یا که اکانت به مسکل میخوره؟؟

 • تصویر آواتار

  mohammad Folk

  سلام یه سوال این بخش انلاینه ؟
  ؟؟؟

  ۱۳۹۹-۱۲-۲۵

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۳۹۹-۱۲-۲۵

   سلام محمد عزیز:
   بله بخش آلتیمیت تیم فیفا کاملا آنلاین هستش و برای دسترسی به این بخش باید حتما بصورت آنلاین بازی رو تجربه کنید.

 • تصویر آواتار

  هادی

  سلام ع
  ببخشید خاستم یه راهنماییم بکنید
  Division rivals
  همون که ۵ تا بازی میکردیم ۱۰۰۰۰
  تا کوین میداد الان دیگه نمیده
  میتونید راهنمایی کنید باید چیکار کنیم؟
  ممنون

  ۱۳۹۹-۱۱-۲۴

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۳۹۹-۱۱-۲۵

   سلام هادی عزیز:
   در بخش Division Rivals هر بار که به Division بالاتر صعود کنید بعنوان جایزه مقداری کوین به شما داده میشه، اما باید توجه داشته باشید که فقط یکبار این کوین ها به شما تعلق میگیره، بعد از اون یکبار دیگه برای صعود به Division که قبلا توی اون بودید جایزه‌ای به شما داده نمیشه

 • تصویر آواتار

  علیرضا

  سلام خسته نباشید
  تو قسمت آلتیمیت تیم چن روز بازیکنای تیمم استامینا کم میارن دقیقه پنجاه به بعد خیلی راحت میبازم
  چیکارباید بکنم که استامیناشون برگرده به حالت قبل؟
  مرسی

  ۱۳۹۹-۱۰-۱۷

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۳۹۹-۱۰-۱۷

   سلام علیرضا عزیز:
   این موضوع احتمالا به خاطر تاکیتک تیم شماست. اگر در قسمت تاکیتیک ها از Constant Pressure استفاده کنید باعث میشه که استامینای بازیکناتون زودتر تموم بشه
   پیشنهاد میکنم ایتن تاکتیک رو زمانی که از حرف عقب هستید انتخاب کنید تا مشکلی بوجود نیاد

 • تصویر آواتار

  امیرحسین

  سلام ببخشید اگه من بخوام برای اولین بار وارد آلتیمیت فیفا شم باید یه اکانت ea داشته باشم ک باید پول بدم براش یا نه؟

  ۱۳۹۹-۰۹-۰۷

  اشتراک‌گذاری در:

  آیا مفید بود؟

  • گیم پاس | فروشگاه اینترنتی تخصصی بازی‌های ویدیویی

   ۱۳۹۹-۰۹-۰۸

   سلام امیر حسین عزیز:
   خیلی خوشحالیم که مطالب سایت گیم پاس رو مطالعه می‌فرمائید.
   برای اینکه فیفا رو کلا آنلاین بازی کنین باید یک اکانت EA داشته باشید اما کلا برای ساختن اکانت EA نیازی به پرداخت پول نیست.

   با احترام