آموزش تله گذاری در بازی Rainbow Six Siege

آموزش تله گذاری در Rainbow Six

یکی از مهمترین اپراتورها در بازی Rainbow Six Siege اپراتورهای تله گذار محسوب می‌شوند که استفاده از آن‌ها نه تنها نیازمند دانش کافی نسبت به نقشه‌ها بوده، بلکه باید نحوه دقیق کار گذشتن این تله‌ها را نیز یاد بگیرید. در ادامه می‌توانید آموزش قدم به قدم تله گذاری به شیوه صحیح در بازی Rainbow Six Siege را در گیم پاس مطالعه بفرمائید.

چند تله گذار در بازی Rainbow Six Siege وجود دارد؟

چند تله گذار در بازی Rainbow Six Siege وجود دارد؟

از آن‌جایی که تله گذاری عمدتاً مخصوص تیم مدافعین بوده، در تیم مهاجمین تله یا تله گذار خاصی به غیر از Claymoreها و ابزار Nomad نداریم، در نتیجه در این بخش تنها به اپراتورهای مدافع خواهیم پرداخت و در حالت کلی، روی اپراتورهایی که تله آن‌ها به دشمنان آسیب می‌رساند یا منجر به کند و گیج شدن آن‌ها می‌شود تمرکز می‌کنیم. در حالی که اپراتورهای دسته آخر به طور رسمی تله گذار حساب نمی‌شوند اما کاربردی تقریباً مشابه دارند. بنابر این اپراتورهایی همچون Wamai یا Jager یا حتی Bandit که گجت آن‌ها کاربردی متفاوت داشته در این لیست قرار نمی‌گیرند.

  • Kapkan
  • Frost
  • Lesion
  • Goyo
  • Ela

نکات ضرروی برای تله گذاری در بازی Rainbow Six Siege

نکات ضرروی برای تله گذاری در بازی Rainbow Six Siege

پیش از این که پیشنهادات ما برای تبدیل شدن به تله گذار بهتر در این عنوان را مطالعه کنید، توصیه می‌کنیم تا با ساختار نقشه‌ها در بازی Rainbow Six Siege بهتر آشنا شوید. به طور کلی در هر نقشه تعدادی مسیر وجود دارد که اکثر بازیکنان برای ورود و خروج به ساختمان از آن‌ها استفاده می‌کنند. سعی کنید با این مسیرها بیشتر آشنا شوید. برای این کار، هنگامی که در نقش اتکر قرار دارید، به حرکات خود و سایر هم تیمی‌های خود توجه کنید و دقت کنید که در هر نقشه، افراد بیشتر کدام مسیر را برای ورود و حرکت انتخاب می‌کنند و کدام قسمت‌ها از باقی بخش‌ها قابل پیش‌بینی تر به حساب می‌آید.

هنگامی که در نقش دیفندر یا مدافعین نیز قرار می‌گیرید توجه کنید که هم تیمی‌ها بیشتر روی کدام قسمت مانور می‌دهند، چرا که از این طریق می‌توانید متوجه راه‌هایی که یک اتکر برای دور زدن نقاط خطرناکی که یار شما در آن مستقر شده پیدا می‌کند و درست این نقاط بهترین محل برای تله گذاری به حساب می‌آید.

چگونه در بازی Rainbow Six Siege تله گذار بهتری باشیم؟

How to be better trapped in the Rainbow Six Siee

حال که از قسمت‌های مقدماتی این آموزش عبور کرده‌ایم، نوبت به بررسی روش‌های گوناگون برای افزایش مهارت‌های خود در حین استفاده از اپراتورهای تله گذار می‌رسیم. شما تحت هر شرایطی باید به کار تیمی توجه داشته و سعی کنید تله‌های خود را با تله یا قابلیت سایر اپراتورها ترکیب کنید تا نتیجه‌ای مطلوب دریافت کنید. به طور کلی، یکی از بهترین ترکیب‌ها ترکیب تله‌های فراست و لیژن و یا الا و کپکان به حساب می‌آید. در حالی که می‌توان از گجت تمامی این اپراتورها به صورت همزمان نیز استفاده کرد، اما بهترین استراتژی، ترکیب ۲ قابلیت دو اپراتور با یک دیگر است که در ادامه به هر اپراتور به صورت مجزا می‌پردازیم:

تله گذاری شخصیت Kapkan در بازی Rainbwo Six Siege:

تله گذاری شخصیت Kapkan در بازی Rainbwo Six Siege:

گجت کپکان یک تله لیزری بوده که به محض عبور دشمن از روی لیزر آن منفجر شده و حدود ۵۰% از سلامتی دشمن کاسته می‌شود. اولین اشتباه هر شخص تازه کار در هنگام استفاده از کپکان، کاشتن تله‌ها در قسمت میانیی یا به طور کلی، بالای چهارچوب درهاست. قلق اصلی در استفاده از این اپراتور، کاشتن تله‌ها در نقطه کور دید دشمن است. بهترین موقعیت برای چهارچوب درها، گوشه‌های پایینی هر در بوده و نسبت به موقعیت قرارگیری چهارچوب در، باید تشخیص بدهید که تله سمت راست آن قرار بگیرد یا سمت چپ. معمولاً برای این کار باید محل حرکت دشمن و اشیائئ که در جهت مخالف چهارچوب واقع شده است توجه کنید و با پیش بینی حرکات دشمن اقدام به کاشت تله بکنید.

  بازی Horizon: Forbidden West رسما برای PS5 معرفی شد

به طور مثال: کاشتن تله در گوشه سمت چپ درب دو لنگه از لابی به open area در نقشه Bank، به شما کمک می‌کند تا تله را در زاویه‌ای مخفی نموده که معمولاً دشمن به آن توجه نکرده و تقریباً در اکثر موارد با موفقیت آن‌را فعال می‌کنند. همچنین تاکید می‌کنیم تا به هیچ وجه تله خود را پشت درهای Castle یا نزدیک تله‌های فراست نکارید چرا که در صورت انفجار پنل‌های Castle تله شما نابود می‌شود و در صورت انفجار تله کپکان، تله‌های فراست ازبین می‌روند.

 تله گذاری شخصیت Frost در بازی Rainbwo Six Siege:

 تله گذاری شخصیت Frost در بازی Rainbwo Six Siege

فراست به طور کلی ۳ تله دارد و تنها کار آن‌ها injure یا down کردن دشمن است. بنابر این اگر یاران فرد زخمی به داد او نرسند، پس از مدتی کشته می‌شود، در نتیجه باید نهایت استراتژی را در فعال سازی آن‌ها به کار ببرید. اولین کاری که اکثر فراست مِین‌ها انجام می‌دهند، بارگذاری تله‌ها زیر پنجره‌ها بوده. در حالی که این اقدام به خودی خود اشتباه نیست و در بیشتر اوقات نیز مثمر ثمر واقع می‌شود، اما بهترین کار ممکن استفاده از تله‌ها در محل‌هایی غیر قابل پیش بینی به حساب می‌آید. از آن‌جایی که تله فراست تیره رنگ است، ترکیب آن با اکثر اشیاء موجود در نقشه‌ها کاری ساده اما شدیداً موثر به حساب می‌آید.

به طور مثال: شما می‌توانید با کارگذاشتن تله‌های فراست در پاگرد پله‌ها و یا روی فرش‌ها در برخی از نقشه‌ها (همچون Villa یا chalet) دشمنان را غافلگیر نموده و آن‌ها را گرفتار کنید. همچنین استفاده از این تله زیر سپرها (شیلد) نیز بسیار کاربردی است. توصیه می‌کنیم هنگامی که یک دشمن روی تله قرار می‌گیرد از کشتن وی خودداری کنید تا هم تیمی او نیز از راه برسد و هر دو را مورد هدف قرار دهید.

تله گذاری شخصیت Lesion در بازی Rainbwo Six Siege:

تله گذاری شخصیت Lesion در بازی Rainbwo Six Siege

لیژن یکی از بهترین تله‌گذارهای بازی محسوب می‌شود. گجت او که مین‌های زهر آلود بوده به صورت شارژی فعال می‌شود و پس از گذر مدت زمانی مشخص، یک عدد از آن در دسترس بازیکن قرار می‌گیرد. درحالی که تله وی قابلیت کشندگی ندارد، اما با استفاده از آن می‌توان دشمنان را برای مدتی کوتاه سرگرم کرده و درست در زمانی که حواسشان به شما نیست، آن‌ها را از پا دربیاورید. از آن‌جایی که تله‌های لیژن به سختی دیده می‌شوند، قرار دادن آن‌ها در هر قسمتی از نقشه مفید است، اما یکی از بهترین قسمت‌ها، میانه راه پله‌ها و در صورتی که کپکان در تیم خود دارید، پرتاب آن قبل از چهارچوب در و ترکیب آن با تله‌های لیزری اپراتور روسی یاد شده است.

به طور مثال: در نقشه Border یکی از سخت‌ترین آبجکتیوها در طبقه بالا واقع شده است. بهترین راهکار برای محافظت از آن، پرتاب تله به بالکن راهروی پشت آبجکتیو Armory (محیط خارج ساختمان) است. از آن‌جایی که در دیوار این قسمت معمولا یک پنجره Mira یا حفره بزرگ وجود دارد، با ترکیب این تله می‌توان موقعیت‌های مرگباری را برای اتکرهایی که قصد حمله از آن ناحیه دارند ایجاد کرد. از دیگر استراتژی‌ها ترکیب لیژن با فراست است. به شکلی که می‌توان تله فراست را در نزدیکی محل آبجکتیو در معرض دید قرار داد و تمامی مین‌های لیژن را دور آن چید تا دشمن هنگامی که گول تله فراست را می‌خورد، از روی همه مین‌ها نیز عبور کند.

  بازی‌های مورد انتظار نسل هشتم که منتشر نشدند - قسمت اول

تله گذاری شخصیت Goyo در بازی Rainbwo Six Siege:

تله گذاری شخصیت Goyo در بازی Rainbwo Six Siege:

گویو یکی از ویژگی‌های کمتر استفاده شده در بازی را دارد. این ویژگی که در اصل سپرهای مجهز به محفظه مخصوص است، به شما اجازه می‌دهد تا با شلیک یا ضربه وارد نمودن به مخازن یاد شده آتش سوزی ایجاد کنید. اکثر بازیکنانی که گویو را انتخاب می‌کنند، تله‌های وی را در چهارچوب در آبجکتیو می‌کارند. درحالی که ترکیب این سپر با تله فراست می‌تواند دشمنان را در سریع‌ترین زمان ممکن از پا در بیاورد، اما قرار دادن دو تله در یک راهرو می‌تواند دشمنان را به مسیری که شما می‌خواهید سوق دهد.

به طور مثال: اتاق خواب‌های موجود در طبقه دوم Hereford دارای دو چهارچوب در بوده و این بهترین موقعیت برای ترکیب فراست و گویو به حساب می‌آید. همچنین می‌توان یکی از این تله‌ها را در راه پله موجود در انتهای راهروی طبقه دوم کار گذاشت و به محض فرا رسیدن دشمنان آن را منفجر کرد.

تله گذاری شخصیت Ela در بازی Rainbwo Six Siege:

تله گذاری شخصیت Ela در بازی Rainbwo Six Siege:

الا با استفاده از مین‌های چسبنده خود می‌تواند دید دشمنان را برای مدتی کوتاه مختل کند. درحالی که قابلیت الا کشنده به حساب نمی‌آید، اما می‌توانید با استفاده صحیح از آن دشمنان را به دام تله یاران خود بیاندازید. معمولاً از الا برای گیج کردن دشمنان و کشتن فوری آن‌ها استفاده می‌شود اما چند توصیه مهم درباره استفاده از او داریم. ابتدا توصیه می‌کنیم تا تمام مین‌های چسبنده الا را به طور همزمان پرت نکنید و هر بار فقط از یک عدد مین استفاده کنید تا برای دشمنان دیگر نیز فرصت و دقت لازم را داشته باشید. سپس هنگام پرتاب، آن را به محلی بچسبانید که به سادگی توسط دشمن دیده نشود، چرا که مین‌ها دارای نشانگر رنگی بوده و به سادگی توسط دشمنان دیده می‌شوند.

به طور مثال: در مپ کافه، ناحیه Cigar Lounge می‌توان با ترکیب تله‌های کاپکان در چهارچوب درب دو لنگه، قراردادن یک سپر از گویو در یک طرف چهارچوب و یکی از مرگبارترین  ترکیب‌های تله‌ای در R6S را ایجاد کرد. اما هنگامی که از مین‌های الا پیش از رسیدن به این معجون کشنده استفاده کنید، در عملیات خود به طور کامل موفق خواهید بود.

 در نهایت توصیه می‌کنیم تا با استفاده از آموزش‌های فوق، با هر اپراتور تمرین کرده و بیشتر به کار تیمی با هم تیمی‌های خود بپردازید. همان طور که بارها در جریان این آموزش اشاره کردیم، مهمترین فاکتور در پیروزی به واسطه تله گذاران، یادگیری نقشه‌ها بوده و پس از آن نیز باید تمام تلاش خود را بکنید تا بتوانید به واسطه تله‌های خود منجر به پیروزی تیم بشوید. نظر شما درباره تله گذاران در بازی رینبو سیکس سیج چیست؟ کدام اپراتور از بین لیست فوق اپراتور محبوب شما بوده و در مواجهه با کدام یک اوقات سخت‌تری را تجربه می‌کنید؟

اولین کسی باشید که برای “آموزش تله گذاری در بازی Rainbow Six Siege” دیدگاه می‌گذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

میزان رضایت خود را در ارزیابی وارد کنید*

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.