آموزش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱ – قسمت پنجم

fifa ultimate Part 5 Transfer Market

همواره یکی از مهمترین قسمت‌های آلتیمیت تیم، بخش ترنسفر مارکت بوده است. بخشی که ارتباط مستقیم با کوین‌ها و بازیکنان شما دارد، و اگر می‌خواهید تیمی خوب و محکم در بازی جمع کنید باید آشنایی کامل با این بخش را داشته باشید. خیلی از بازیکنان حرفه‌ای فیفا از این بخش کوین‌های خوبی جمع‌آوری می‌کنند و تیمی جمع می‌کنند که شکست دادنش مسلما کار سختی خواهد بود. اگر شما هم می‌خواهید کوین‌های باشگاهتون را به سادگی از دست ندهید پنجمین قسمت از سری مقاله‌های آموزش آلتیمت تیم فیفا ۲۱ را مطالعه کنید تا با بخش Transfer Market آشنایی پیدا کنید.

ترنسفر مارکت یکی از گسترده‌ترین بخش‌های آلتیمیت تیم است. اما واقعا پیچیدگی خاصی ندارد و همه می‌توانند با چند ساعت وقت گذاشتن در این بخش، تسلط کافی در نقل و انتقالات را کسب کنند. اما باید در نظر داشته باشید که این بخش می‌تواند تیم شما را یک شبه به اوج برساند، پس آشنایی کامل با این بخش می‌تواند آینده تیم شما را تضمین کند.

هر تیمی مجموعه‌ای از بازیکنان قابل معامله (Tradable) و بازیکنان غیرقابل معامله (Untradable) است. بازیکنان Untradable در بخش ترنسفرمارکت جایی ندارند و این یعنی ما در این قسمت فقط در مورد بازیکنان  Tradable صحبت خواهیم کرد.

پک‌هایی که در بازی وجود دارند هم به دو دسته Tradable و Untradable تقسیم می‌شوند، هر آیتمی که از پک‌های تریدبل خارج شود در بازار نقل و انتقالات قابل معامله است و هر آیتمی که از پک‌های آنتریدبل خارج شود غیرقابل معامله خواهد بود و قیمت Quick Sell آنها صفر است.

اولین قدم برای اینکه آشنایی کامل با بازار نقل و انتقالات فیفا را پیدا کنید این است که یکی از اپلیکشین‌های Futbin یا Fuwtiz را روی گوشی‌های هوشمند خود نصب کنید تا کاملا در جریان اتفاقات این بازار جذاب قرار بگیرید. در این اپلیکشین‌ها، شما می‌توانید قیمت لحظه‌ای هر کارت را مشاهده کنید و در بهترین زمان ممکن اقدام به خرید و فروش بازیکن کنید.

آموزش منوی Transfer Market فیفا ۲۱

همانطور که در قسمت اول آموزش فیفا گفتیم شما می‌توانید از منوی اصلی آلتیمیت تیم وارد بخش ترنسفرمارکت شوید که در تصویر زیر مشاهده کنید. در قسمت اول آموزش فیفا شما را کاملا با منوی بخش ترنسفر مارکت آشنا کردیم. در این قسمت نیز سعی می‌کنیم بصورت جزئی‌تر مطالب مفیدی را  خدمت شما آموزش دهیم.

fifa 21 ultimate team learning part 4 transfer market 0101

پس از ورود به بخش ترنسفر مارکت با منویی که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، روبرو خواهید شد.

fifa 21 ultimate team learning part 4 transfer market 0201

در این قسمت شما می‌توانید سه پنجره را مشاهده کنید. پنجره اول از سمت راست Transfer Market نام دارد که می‌توانید در این بخش، بازیکن مورد نظر خود را جستجو و اقدام به خرید آن کنید. در بخش Transfer List می‌توانید بازیکنی که برای فروش قرار دادید را مشاهده کرده و از وضعیت آن در بخش ترنسفر مارکت اطلاع پیدا کنید. پنجره آخر Transfer Targets نام دارد، در این قسمت می‌توانید بازیکنانی که قبلا قصد خرید آنها را داشتید یا برای خرید در نظر دارید را جستجو کنید.

وقتی وارد Transfer Market شوید منویی که در زیر مشاهده می‌کنید برای شما باز خواهد شد. توضیحات کامل این بخش را می‌توانید در قسمت اول سری مقاله‌های آموزش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱ مشاهده کنید، اما جزئیات بیشتر در مورد قسمت Pricing را می‌توانید در ادامه این مقاله مطالعه کنید.

FIFA 21 Ultimate Team Training Menu 24

گزینه اول در این پنجره  Min Price است که می‌توانید در این قسمت کمترین قیمتی که قصد دارید برای Bid کردن یک کارت هزینه کنید را وارد کنید.

  سری جدید بازی های سرویس ایکس باکس گیم پس در می 2021

گزینه دوم Max Price است که در این قسمت می‌توانید بیشترین قیمتی که قصد دارید برای Bid کردن یک کارت هزینه کنید را وارد کنید.

گزینه بعدی در این پنجره Min Buy Now است که می‌توانید کمترین قیمتی که قصد دارید برای Buy Now کردن یک کارت هزینه کنید را وارد کنید.

آخرین گزینه در این پنجره Max Buy Now است که می‌توانید بیشترین قیمتی که قصد دارید برای Buy Now کردن یک کارت هزینه کنید را وارد کنید.

آموزش فروش بازیکن در آلتیمیت تیم فیفا ۲۱

راه‌های مختلفی برای فروش یک بازیکن در آلتیمیت تیم فیفا وجود دارد که شایع‌ترین و راحت‌ترین آن از طریق بخش Squads است. پس از اینکه وارد بخش Squad شدید روی بازیکنی که قصد فروش آن را دارد رفته و دکمه مربع در پلی استیشن و دکمه X را روی کنترلر ایکس باکس فشار دهید تا منوی زیر برای شما باز شود.

 

fifa 21 ultimate team learning part 4 transfer market 03 1

ابتدا قیمت بازیکن خود را از طریق اپلیکیشن‌های Futwiz و Futbin استعلام بگیرید سپس در این بخش گزینه Compare Price را انتخاب کنید تا قیمت کارت خود را با قیمتی که در همان لحظه در Transfer Market مقایسه کنید و بهترین قیمت بازار را برای بازیکن خود تعیین کنید. پس از اینکه قیمت مورد نظر خود را تعیین کردید سریع ترین راه برای فروش استفاده از گزینه List on Transfer Market در همین پنجره است.

وقتی وارد این گزینه شوید با منوی زیر روبرو خواهید شد.

fifa 21 ultimate team learning part 4 transfer market 0401

در این بخش شما باید پایین ترین قیمتی که قصد دارید بازیکن خود را برای فروش قرار بدهید را تعیین کنید. Starting Price شروع قیمت برای Bid کردن است و Buy Now Price قیمت نهایی بازکن است که شما تعیین می‌کنید. در قسمت Duration می‌تونید زمانی که قصد دارید بازیکن شما در Transfer Market قرار بگیرد را تعیین کنید، توجه داشته باشید که در طول این زمان شما نمی‌توانید از بازیکن استفاده کنید و از دسترس خارج خواهد شد. پس از اینکه قیمت‌ها را تعیین کردید ( در ادامه ترفندهایی برای تعیین قیمت یک کارت را به شما توضیح داده‌ایم) گزینه List on Transfer Market را بزنید تا بازیکن شما برای فروش قرار بگیرد.

روش‌های خرید بازیکن در Transfer Market فیفا ۲۱

ما در بخش ترنسفر مارکت فیفا دو نوع خرید کارت داریم، یک روش Bid کردن است و یک روش Buy Now کردن. در خرید کردن بوسیله Bid شما قیمتی را برای یک کارتی که در بخش ترنسفر مارکت برای فروش گذاشته شده است، تعیین می‌کنید. حالا باید در طول زمانی که این کارت برای فروش گذاشته شده است خریداری با قیمت بالاتر از شما برای این کارت پیدا نشود. بعنوان مثال Min Price یک کارت ۸۰۰ کوین است، شما ۹۰۰ کوین روی آن Bid می‌کنید اگر در طول زمانی که کارت برای فروش است فرد دیگری ۱۰۰۰ کوین Bid‌ روی کارت مورد نظر بگذارد کارت به شخصی تعلق می‌گیرد که قیمت بیشتری برای آن پرداخت می‌کند.

اما در روش Buy Now شما سریعا بعد از پرداخت پول مالک کارت خواهید شد. به همین دلیل همیشه قیمت Buy Now کارت‌ها از قیمت Bid آنها به مراتب بیشتر است، پس اگر قصد سرمایه‌گذاری روی کارتی دارید یا می‌خواهید از خرید و فروش کارت‌ها کوین بیشتری جذب کنید بهتر است از روش Bid گذاشتن استفاده کنید تا هزینه کمتری برای یک کارت بکنید.

  آغاز رویداد Freeze در آلتیمیت تیم فیفا 21

یکی از مهمترین نکات قبل از خرید و فروش بازیکن در بخش آلتیمیت تیم فیفا این است که اولا هیچ کارت یا بازیکنی را Quick Sell نکنید، دوما قبل از هر خرید و فروشی قیمت بازیکن را هم از اپلیکیشن Futbin یا FutWiz و هم از خود بخش ترنسفر مارکت فیفا استعلام بگیرید. بعنوان نمونه ما پروسه خرید و فروش یک بازیکن را با هم مرور می‌کنیم که مطلب کاملا برای شما واضح باشد.

بعنوان مثال ما قصد خرید Fabinho را داریم. ابتدا قیمت کارت این بازیکن را در اپلیکیشن Futbin استعلام می‌گیریم. در حال حاضر قیمت این بازیکن ۳۰.۰۰۰ کوین می‌باشد. حالا وارد بخش Transfer Market می‌شویم. در بخش Pricing ابتدا Max Price را مثلا ۲۸.۰۰۰ کویین تعیین کنید و قیمت Max Buy Now را هم ۲۸.۵۰۰ تعیین کرده و سپس جستجو کنید. اگر کارت‌های زیادی از فابینیو با این قیمت دیدید باز قیمت مدنظر را پایین‌تر بیاورید تا کمترین قیمت ممکن را شکار کنید، ولی اگر کارتی با این قیمت برای شما پیدا نشد مجبورید قیمت مدنظر را بالا ببرید.

پس همیشه سعی داشته باشید با قیمتی کمتر از آنچه در Futbin مشاهده کردید اقدام به خرید بازیکن کنید.

در مورد فروش بازیکن هم باید به همین شکل عمل کنید تا حد ضرر خود را به کمترین میزان ممکن برسانید.

نکاتی در مورد خرید و فروش بازیکن در Transfer Market فیفا ۲۱

از دیگر نکاتی که باید توجه داشته باشید این است که از معاملات عجولانه در این بخش بپرهیزید، اگر کارت اسپشیالی از پک خارج کردید سعی کنید نگه دارید تا زمانی که قیمت آن به بالاترین حد ممکن خود برسد. برخی کارت‌های اسپشیال (که ریت پایینی دارند) شاید در لحظه برای شما ارزش پایینی داشته باشد ولی بعد از انتشار یک SBC قیمت این کارت بالاتر برود.

نکته قابل ذکر دیگر این است که قیمت بازیکنان از روز پنجشنبه تا شنبه به بالاترین حد خود می‌رسد، چرا که در این روزها پک‌های زیادی در بازی باز می‌شوند و بازیکنان، کارت‌های خود را با قیمت‌های بالا در ترنسفر برای فروش قرار می‌دهند. پس بهترین کار این است که شما بیشتر در این روزها فروشنده باشید تا خریدار. معمولا قیمت‌های کارت‌ها از روز یکشنبه تا چهارشنبه افت خواهد کرد، و بهتر است که در این روزها خریدار باشید.

fifa 21 ultimate team learning part 4 transfer market 03

اگر کارت Team Of The Week از یک بازیکن دارید و مطمئن هستید که در هفته بعدی هم در تیم منتخب هفته حضور خواهد داشت، اگر قصد استفاده از آن را ندارید سریعا نسبت به فروش آن اقدام کنید، چرا که بعد از انتشار کارت بعدی قیمت کارت فعلی شما به شدت افت خواهد کرد.

بخش بعدی در منوی Transfer Market فیفا بخش Transfer List است. وقتی یک بازیکن را برای فروش قرار می‌دهید، می‌توانید از طریق این بخش مشاهده کنید که وضغیت بازیکن در بخش ترانسفر مارکت به چه شکل است.

گزینه بعدی در منوی Transfer Market پنجره Transfer Targets وجود دارد که شما می‌توانید در این قسمت وضعیت کارت‌هایی که روی آنها Bid زدید را مشاهده کنید و متوجه شوید در رقابت برای تصاحب کارت مورد نظر موفق بودید یا خیر.

در آخر از شما همراهان عزیزان گیم پاس می‌خواهیم تجربیات خود را در بخش ترنسفر مارکت از طریق دیدگاهها با ما در میان بگذراید.

اولین کسی باشید که برای “آموزش آلتیمیت تیم فیفا ۲۱ – قسمت پنجم” دیدگاه می‌گذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

میزان رضایت خود را در ارزیابی وارد کنید*

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.