غیبت ایران در میان کشورهای شرکت کننده در جام جهانی FIFAe 2021

irans absence among the countries participating in the fifae 2021 world cup

با وجود اینکه در جام جهانی FIFAe 2021، ده کشور از قاره آسیا و اقیانوسیه شرکت دارند، اما ایران در این جام حضور نداشته و غیبت دارد.

به گزارش خبرگزاری ورزش سه، جام جهانی FIFAe از تاریخ ۲۰ الی ۲۲ آگوست ۲۰۲۱ مصادف با ۲۹ الی ۳۱ مرداد ۱۴۰۰، در شهر کپنهاگ کشور دانمارک، برگزار می‌شود.

در این مسابقات که بزرگترین و مهمترین تورنمنت بازی FIFA است، ۶۰ تیم از بهترین تیم‌های ملی سراسر جهان شرکت می‌کنند. در مرحله نهایی این جام ۵۰۰ هزار دلاری، ۲۴ تیم که هر کدام شامل سه بازیکن می‌شود با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

امسال پنج مسابقه مقدماتی آنلاین منطقه‌ای بین تیم‌ها، یا بهتر بگوییم کشورهای شرکت کننده از سراسر جهان از تاریخ ۲۲ آوریل تا ۲۳ می مصادف با ۲ اردیبهشت تا ۲ خرداد برگزار می‌شود. شرکت کنندگان مرحله مقدماتی، برای رسیدن به یکی از ۲۳ جایگاه باقیمانده در جام جهانی FIFAe با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

غیبت ایران در جام جهانی FIFAe 2021

کریستین فولک، مدیر eFootball و بازی‌های ویدیویی فیفا، هیجان این رقابت را برای مردم دنیا عظیم خواند، و اضافه کرد برندگان این جام از شهرت جهانی بهره خواهند برد. او گفت فیفا بی صبرانه منتظر همکاری با اتحادیه فوتبال دانمارک وEA SPORTS در جام جهانی FIFAe است.

  پشتیبانی نسخه PS5 بازی FIFA 22 از ویژگی های کنترلر دوال سنس

یاکوب ینسن، رییس اتحادیه فوتبال دانمارک نیز از میزبانی این کشور در جام جهانی FIFAe 2021 به عنوان یکی از بزرگترین تورنمنت‌های FIFAe در سراسر جهان، ابراز خشنودی کرد. او در ادامه صحبت‌های خود افزود که بازیکنان دانمارکی همچون دیگر بازیکنان بی‌صبرانه منتظر این تورنمنت هستند تا رقابتی هیجان انگیز را رقم بزنند.

همانطور که قبلا نیز گفته شد، جام جهانی FIFAe 2021 با حضور ۲۴ تیم ملی برتر جهان برگزار خواهد شد. هر یک از این تیم‌ها سه بازیکن دارند، و علاوه بر این هر تیم می‌تواند در دیدارهای دو به دو دست به تغییر تاکتیکی زده و یک بازیکن خود را تعویض کند.

جایزه این تورنمنت نیز ۵۰۰ هزار دلار است که چهارصد هزار دلار آن بین دو فینالیست بازی‌ها تقسیم می‌شود.

غیبت ایران در جام جهانی FIFAe 2021

از آسیا و اقیانوسیه ۱۰ تیم دراین رقابت‌ها حضور دارند. این کشورها شامل چین، اندونزی، مالزی، سنگاپور، استرالیا، هنگ کنگ، ژاپن، کره جنوبی، نیوزلند و فیلیپین هستند.

متاسفانه با وجود اینکه کشور عزیزمان پتانسیل بالایی برای شرکت در این جام را دارد و بازیکنان بنامی در ایران به صورت حرفه‌ای مشغول بازی هستند، اما نام ایران در میان نماینده‌های آسیایی این بازی‌ها وجود ندارد و کشورمان در این تورنمنت غایب است.

اولین کسی باشید که برای “غیبت ایران در میان کشورهای شرکت کننده در جام جهانی FIFAe 2021” دیدگاه می‌گذارید;

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

میزان رضایت خود را در ارزیابی وارد کنید*

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد.